تشکیل تیم ناظر بر مذاکرات هسته‌ای نیامده رد شد

تشکیل تیم ناظر بر مذاکرات هسته‌یی با واکنش محمدرضا باهنر، نایب‌رییس مجلس شورای اسلامی روبه‌‌رو شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا تشکیل تیم ناظر بر مذاکرات هسته‌یی با واکنش محمدرضا باهنر، نایب‌رییس مجلس شورای اسلامی روبه‌‌رو شد.

atomiوی دیروز در حاشیه نشست احزاب با وزیر کشور اعلام کرد که هیاتی با عنوان نظارت بر عملکرد تیم مذاکره‌کننده هسته‌یی در مجلس شکل نگرفته و تشکیل آن نیز بعید به نظر می‌رسد.
این واکنش پس از آن صورت گرفت که سه روز پیش محمد اسماعیل کوثری، عضو کمیسیون امنیت ملی از تشکیل شورای ناظر بر مذاکرات هسته‌یی با حضور مسوولان کشور خبر داده بود. به گفته او تیم مذاکره‌کننده ملزم به اجرای تصمیمات این شورا خواهد بود.

با این حال روز گذشته باهنر با رد این موضوع اعلام کرد: نگاه مجلس و نظارت‌های آن بر تیم مذاکره‌کننده هسته‌یی، فعالیت و نظارتی عادی است و کمیسیون امنیت ملی مجلس نظارت‌هایی در این خصوص دارد.
حدادعادل، رییس فراکسیون اصولگرایان مجلس نیز دیروز در حاشیه آیین تودیع و معارفه روسای سابق و جدید سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در این باره گفت که مطلبی درباره عضویت نمایندگان مجلس در تیم مذاکره هسته‌یی نشنیده‌ام.
با این وجود ابراهیم آقامحمدی یکی دیگر از اعضای کمیسون امنیت ملی مجلس دیروز اظهار داشت: اعضای هیات نظارت بر تیم مذاکره‌کننده هسته‌یی از سوی مقامات ارشد نظام تعیین شده‌اند./ اعتماد

Share