برگزاری جلسه هم اندیشی تفاهم نامه ایجاد کتابخانه ی مشارکتی در حوزه های علمیه گیلان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، جلسه هم اندیشی امضای تفاهم نامه ایجاد کتابخانه های مشارکتی در حوزه های علمیه سراسر استان گیلان با حضور اسماعیل جانعلی پور، مدیر کل کتابخانه های عمومی و حجت الاسلام و المسلمین لاکانی، مدیر حوزه های علمیه استان گیلان در […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، جلسه هم اندیشی امضای تفاهم نامه ایجاد کتابخانه های مشارکتی در حوزه های علمیه سراسر استان گیلان با حضور اسماعیل جانعلی پور، مدیر کل کتابخانه های عمومی و حجت الاسلام و المسلمین لاکانی، مدیر حوزه های علمیه استان گیلان در حوزه علمیه بزرگ امیرالمومنین(ع) شهرستان رشت برگزار شد.
11111اسماعیل جانعلی پور،مدیر کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در جلسه هم اندیشی امضای تفاهم نامه ایجاد کتابخانه های مشارکتی در حوزه های علمیه سراسر استان گیلان گفت: حوزه های علمیه در طول دورانهای گذشته همواره مرکز ترویج علوم مختلف بوده و خواستگاه دانشمندان و علمای بسیاری بوده است.

در این جلسه مدیر کل کتابخانه های عمومی استان گیلان ضمن تبریک میلاد پربرکت پیامبر اعظم(ص) و حضرت امام جعفر صادق(ع) حوزه های علمیه را از اماکن مستعد ایجاد کتابخانه های مطلوب دانست و با برشمردن ویزگیهای راه اندازی کتابخانه در این مراکز علم و دانش اظهار داشت: حوزه های علمیه در طول دورانهای گذشته همواره مرکز ترویج علوم مختلف بوده و خواستگاه دانشمندان و علمای بسیاری بوده است.

اسماعیل جانعلی پور در ادامه با برشمردن ویژگیهای ایجاد کتابخانه های عمومی در حوزه های علمیه و نیز سایر دستگاههای اجرایی دسترس پذیر ساختن منابع تخصصی برای ارتقای سطح اگاهی کارکنان و نیز مراجعان به این مراکز را از مهمترین این ویژگیها برشمرد.

وی همچنین با اشاره به خدمات جدید نهاد کتابخانه های عمومی در استفاده از شیوه های نوین اطلاع رسانی در کشور از طرح کتاب من بعنوان تامین کننده نیازهای مخاطبان در هر حوزه علم و دانش یاد کرد. جانعلی پور ادامه داد: در طرح ملی کتاب من هر عضو می تواند کتاب دلخواه خود را از این طریق سفارش و در مدت کوتاهی دریافت نماید.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان گیلان همچنین در این جلسه از آمادگی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان برای امضای تفاهم نامه ایجاد کتابخانه های عمومی در حوزه های علمیه سراسر استان گیلان خبر داد.

اسماعیل جانعلی پور همت بلند حضرت آیت الله قربانی، نماینده ولی فقیه در استان را در ااحداث حوزه علمیه امیرالمومنین(ع) را ستودنی دانست و گفت: این اقدام شایسته در کنار آثار فاخر و ارزشمند مکتوب، نام ایشان را برای همیشه ماندگار کرده است.

وی همچنین از اختصاص ۱۲۰۰ متر مربع از فضای طرح جامع حوزه علمیه به کتابخانه تقدیر کرد.

حجت الاسلام و المسلمین لاکانی نیز در این جلسه حوزه های علمیه را از اصلی ترین و مهمترین مراکز ترویج علم و انسانشناسی یاد کرد و حوزه های علمیه را بهترین محل تعامل با نهاد کتابخانه های عمومی دانست.

وی با بیان اینکه اصل حرکت مسلمین بر پایه کتاب استوار است گفت: اگر حوزه های علمیه ازحیث منابع کتابی تامین شوند برکات بسیاری برای کل جامعه اسلامی در بر خواهد داشت.

حجت الاسلام و المسلمین لاکانی همچنین با اشاره به وجود۱۳ حوزه علمیه در شهرستانهای مختلف استان خواستار همکاری جهت امضای تفاهم نامه همکاری مشترک برای ایجاد کتابخانه های مشارکتی با نهاد کتابخانه های عمومی شد.

در ادامه این جلسه اسماعیل جانعلی پور از قسمتهای مختلف حوزه علمیه بزرگ امیرالمومنین (ع) شهرستان رشت دیدن کرد.

 

Share