دولت به درخواست بابک زنجانی جواب قاطع داد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا در پی اعلام آمادگی شرکت بابک زنجانی برای پرداخت های هزینه دانش آموزان شین آباد و پوشش رسانه ای گسترده ی این خبر، وزارت آموزش وپرورش اطلاعیه ای صادر کرد . متن اطلاعیه به شرح ذیل است: با عنایت به اطلاع رسانی روابط عمومی برخی شرکت ها مبنی بر […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا در پی اعلام آمادگی شرکت بابک زنجانی برای پرداخت های هزینه دانش آموزان شین آباد و پوشش رسانه ای گسترده ی این خبر، وزارت آموزش وپرورش اطلاعیه ای صادر کرد .

متن اطلاعیه به شرح ذیل است:

با عنایت به اطلاع رسانی روابط عمومی برخی شرکت ها مبنی بر آمادگی برای پرداخت هزینه های درمان دانش اموزان شین آبادی ، وزارت آموزش وپرورش ضمن سپاس از خیرین محترم مدرسه ساز و استقبال از مشارکت سایر اقشار و نهاد های مردمی که در طول سال های متمادی منشا خیر و برکت فراوان برای نظام تعلیم وتربیت بوده اند. به اطلاع می رساند این وزارت خانه از پذیرش هر گونه مشارکت ، که با انگیزه ای سیاسی یا در جهت تطهیر افرادی که در مظان اتهامات و گمانه زنی های رسانه ای هستند ، معذور است .

همچنین پایگاه اطلاع رسانی دولت اعلام کرده که, کل اعتبار درمان دانش آموزان شین آباد تامین شده است.این پایگاه خبری در این خصوص نوشته است:

این دانش آموزان دختر که در حادثه آتش سوزی مدرسه ابتدایی شین آباد در ۱۵ آذر سال ۱۳۹۱ دچار سانحه شدند ضمن گلایه از اینکه در این مدت آنگونه که به آنها وعده داده شده بود عمل نشده و روند درمانی آنها با بن بست مواجه شده است، به مرکز ارتباطات مردمی نهاد ریاست جمهوری مراجعه و خواستار رسیدگی دولت جدید به وضعیت درمانی خود شدند.
مسولان مرکز ارتباطات مردمی نهاد ریاست جمهوری پس از آنکه در جریان مشکلات این دانش آموزان قرار گرفتند با همکاری معاونت حقوقی و دفتر رئیس جمهور، برای بررسی دقیق مشکلات درمانی آنها که عمدتا به هزینه بالای جراحی پلاستیک صورت و دست و پای سانحه دیده این دانش آموزان در سانحه آتش سوزی مربوط می شد، کمیته ای را تشکیل دادند.
این کمیته پس از نشستی با این دانش آموزان و نماینده آنها گزارش کار خود را به رئیس دفتر رئیس جمهور دکتر محمد نهاوندیان ارائه کرد تا تصمیمات آتی و نهایی درباره روند درمانی دانش آموزان روستای شین آباد از سوی ایشان اتخاذ شود.
به همین دلیل و با توجه به ضرورت تسریع در حل بنیادی این مشکل ، دکتر محمد نهاوندیان نشستی را با این دانش آموزان و خانواده آنها ترتیب داده و در فضایی صمیمی به سخنان و گلایه های آنها گوش فرا داد.
در این نشست رئیس دفتر رئیس جمهور، ضمن ابراز همدردی با دانش آموزان حادثه دیده،اعلام کرد کل اعتبار درمان دانش آموزان شین آبادی تامین و هزینه اولیه آن به حساب بیمارستان واریز شده تا در اسرع وقت نسبت به درمان و جراحی پلاستیکی آنان اقدامات لازم صورت گیرد.
دکتر محمد نهاوندیان در این دیدار با بیان اینکه شرایط پیش آمده برای همه ناگوار و تلخ است اینگونه حوادث را در نوع خود امتحانی الهی برای همه از جمله والدین این دانش آموزان دانست و خطاب به آنها گفت: مطمئناً شما به عنوان والدین این بچه‌ها در یکسال گذشته سخت ترین امتحان را سپری کرده و انشالله در این امتحان الهی نمره قبولی گرفته‌اند.
دکتر نهاوندیان با ابراز تأسف از اینکه سیستم اداری در دولت گذشته نتوانسته در این مدت آن گونه که شایسته بوده به وضعیت این دانش آموزان رسیدگی کند، اظهار داشت: حکومت وظیفه دارد در حد توان خود به ولی‌نعمتانش خدمت کند و این وظیفه در مواقع رخداد حوادثی از دست مضاعف می‌شود و اینک که این اتفاق برای دانش‌آموزان شین‌آبادی در یک مکان عمومی رخ داده دولت باید همه امکاناتش را برای التیام آلام این دانش آموزان به کار گیرد.
رییس دفتر رییس‌جمهور تصریح کرد: در روزهای گذشته دولت تصمیمات خوبی برای رسیدگی به وضعیت این دانش آموزان اتخاذ کرده و معاونت برنامه‌ریزی ریاست جمهوری و وزارت بهداشت موظف به ارائه خدمات درمانی به آنها در اسرع وقت شده‌اند.
رییس دفتر رییس‌جمهور با بیان اینکه روحیه‌ای که در این بچه‌ها دیده ام بسیار امیدوارکننده است، گفت: این روحیه و حفظ و ارتقاء آن بزرگترین سرمایه برای ادامه موفق اقدامات درمانی آنهاست.
دکتر نهاوندیان اظهار داشت: دولت تمام توان خود را در حد مقدورات برای کمک به این بچه‌ها بکار می‌گیرد؛ اما یقیناً اصل شفا و خیر متعلق به خداست و ما هم به خدا توکل می‌کنیم و از درگاه پروردگار استدعا داریم افتخار خدمت به شما را بیش از پیش به ما بدهد و هم از شما بچه‌ها می‌خواهم که با دل‌های پاک خود از خداوند بخواهید که همه مشکلات پیش رو را برطرف کند.
رییس دفتر رییس‌جمهور در ادامه تصریح کرد: تعیین مستمری و تأمین آینده این بچه‌ها را به طور جدی پیگیری خواهم کرد و اطمینان می‌دهم آنچه در ظرفیت قوانین و مقررات باشد، به صورت حداکثری اجرا خواهد شد.
دکتر نهاوندیان ضمن تشکر از صبر، بردباری و پیگیری‌های پدران و مادران این بچه‌ها خاطر نشان کرد: چنانکه گفتید پیگیری‌های شما برای درمان بچه‌ها موجب اختلال در معیشت خانواده‌ها شده است و بنده حتماً پیگیر حل این مشکل نیز خواهم بود و درباره تمام درخواست‌های شما با رئیس جمهور نیز گفت‌وگshin abadi270313و خواهم کرد.
رییس دفتر رییس‌جمهور با بیان اینکه از این به بعد بر خود فرض می‌دانم که این ۱۲ دختر با اجازه پدرانشان دختران من هم باشند، گفت: خدمت به این بچه‌ها برای بنده و دولت به مثابه انجام وظیفه دینی و ملی است.
پیش از سخنان دکتر نهاوندیان آقای خضری نماینده پیرانشهر و آقای مرادی پدر یکی از دختران مدرسه شین‌آباد، به ارائه گزارشی از اقدامات درمانی صورت گرفته برای آنها در طول یکسال گذشته پرداختند.
در پایان این دیدار ۱۲ نفر از دختران حادثه دیده در آتش‌سوزی سال گذشته مدرسه شین‌آباد که به دلیل شدت جراحات برای ادامه درمان به تهران آمده‌اند، با دکتر نهاوندیان عکس یادگاری انداخته و یک به یک با او به گفت‌وگو پرداختند.

 

Share