گزارش تصویری سخنرانی پرحاشیه ابتکار در دانشگاه+متن حواشی

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دسارمیرزا همایش بزرگداشت روز دانشجو با سخنرانی معصومه ابتکار در دانشگاه خواجه نصیر با حواشی بسیار برگزار شد. در مراسم همایش بزرگداشت روز دانشجو که در دانشکده مکانیک دانشگاه خواجه نصیر برگزار شد و معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و فرشاد مومنی اقتصاددان حضور داشتند تعدادی از دانشجویان با در […]

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دسارمیرزا همایش بزرگداشت روز دانشجو با سخنرانی معصومه ابتکار در دانشگاه خواجه نصیر با حواشی بسیار برگزار شد.

در مراسم همایش بزرگداشت روز دانشجو که در دانشکده مکانیک دانشگاه خواجه نصیر برگزار شد و معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و فرشاد مومنی اقتصاددان حضور داشتند تعدادی از دانشجویان با در دست داشتن پلاکاردهایی چون دانشجوی سیاسی آزاد باید گردد و انجمن اسلامی احیاء باید گردد شعارهایی چون سلام بر اصلاحات، درود بر روحانی را سر می دادند. در مقابل تعدادی از دانشجویان بسیجی با در دست داشتن پرچم یا ابوالفضل و پرچم ایران شعارهایی چون: مرگ بر آمریکا و شعارهایی علیه رهبران اصلاح طلبان سال ۸۸ سر دادند.
در بخشی از این نشست درگیری های لفظی میان عده ای از این دو طیف سیاسی دانشجویی شکل گرفت و در هنگام پخش کلیپی از جنبش های دانشجویی واکنش هایی از هر دو طرف دانشجویان بیان می شد.
همچنین در میانه سخنان ابتکار عده ای از دانشجویان شعار “انرژی هسته ای حق مسلم ماست” را سر دادند که در مقابل تعداد دیگری از دانشجویان شعار “دانشجو می میرد ذلت نمی پذیرد” را سر دادند.
ابتکار در واکنش به این شعارها گفت: وی با بیان اینکه همانقدر به انرژی هسته ای نیاز داریم همانقدر به آزادی بیان و معیشت سالم نیاز داریم. به همان اندازه نیز به هوای سالم نیاز داریم.
در ادامه نیز عده زیادی از دانشجویان شعار “اصلاحات زنده باد روحانی پاینده باد” را سر دادند و تعدادی از دانشجویان شعار “مرگ بر منافق”،”میرحسین موسوی اعدام باید گردد” و همچنین در مقابل برخی شعار “می کشم می کشم آنکه برادرم کشت” را سر دادند که ابتکار در واکنش به این شعارها گفت: امیدواریم جامعه دانشگاهی به این بلوغ فکری برسد که جلسات گفت و شنود بگذاریم و در مورد مسائل و اختلافات بحث کنیم فکر نمی کنم “می کشم می کشم” مناسب فضای دانشگاه باشد دانشگاه محل تضارب آرا و دیدگاههاست. قرار است با همدیگر صحبت کنیم و از اتهام بپرهیزیم و تنوع و تکثر دیدگاهها را یاد بگیریم.
در بخش دیگری از مراسم پس از آنکه معاون رئیس جمهور با انتقاد از اتهام زنی به افراد به گزارش ۱۰۰ روزه رئیس جمهور اشاره کرد عده ای از دانشجویان شعار “مناظره مناظره” را سر دادند که ابتکار در پاسخ به این شعار گفت: اینکه طرف مناظره پایبند به اصول راستگویی نباشد مناظره چه ارزشی دارد شما به من انتقاد کنید و من برای اینکه از انتقاد فرار کنم دروغ و آمار دروغ بگویم چه فایده ای دارد.
در ادامه جلسه رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست در واکنش به شعار عده ای از دانشجویان که مرگ بر مناطق را سر دادند حدیثی از پیامبر نقل کرد و گفت: پیامبر فرموده اند اگر این سه ویژگی در کسی باشد منافق است یعنی وقتی به کسی اعتماد شود خیانت در امانت کند و به کسی اعتماد شود اعتماد را نادیده بگیرد و مطلبی را بگوید که دروغ باشد منافق است.
پس از این سخنان ابتکار دانشجویان شعار سلام بر هاشمی درود بر خاتمی را سر دادند که تعداد دیگری از دانشجویان در پاسخ مرگ بر ضد ولایت فقیه را سر دادند.
در بخش دیگری از این مراسم ابتکار پس از آنکه تصریح کرد اگر به گذشته بازگردد سفارت امریکا را تسخیر نخواهد کرد از رویکرد تعاملی دولت در عرصه بین الملل و نیز مذاکرات هسته ای دفاع کرد که در این هنگام تعدادی از دانشجویان بسیجی شعار “مرگ بر آمریکا” و “آمریکا ، اصلاحات پیوندتان مبارک” را سر دادند و دانشجویان دیگر شعار “بسیجی واقعی همت بود و باکری” را سر دادند.
ابتکار در واکنش به شعار آمریکا، اصلاحات پیوندتان مبارگ گفت: پیوند اصلاحات و آمریکا از این جهت بود که دولت اصلاحات تنها دولتی بود که دانشجویان خط امام را از قبیل آقای دادمان و بیطرف را به عنوان وزیر انتخاب کرد. من از دانشجویان تقاضا دارم مسائل را منطقی بررسی کنند. عده ای از بسیجیان فریاد زدند”وزیر ارشادتون” که ابتکار در واکنش به آنها گفت: آقای مهاجرانی که مشاور وزیر دفاع آمریکا نیست کسانی که شعارهای لمپنی داشتند این عملکرد را باقی گذاشتند. قرار شد اتهام و افتراء نزنید.
وی گفت: در خصوص شعار مرگ بر آمریکا ترجیح می دهم بگویم که مذاکرات ۱+۵ را رهبری تایید کردند و از شرایط جدید تعبیر نرمش قهرمانانه را داشته اند.
دانشجویان بسیجی شعار “انرژی هسته ای حق مسلم ماست” را پس از سخنان ابتکار سر دادند و دانشجویان دیگر شعار “معیشت واقعی حق مسلم ماست” سردادند.
97090_941
 97076_748
97075_900  97077_722 97078_346 97079_769 97080_778 97081_445 97082_625 97083_602 97084_693 97085_969 97086_546 97087_638 97089_340  97091_854 97092_389

97093_887

Share