پرافتخارترین تکواندوکار زن ایران در تیم ملی بلژیک !!!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا و به نقل از خبرآنلاین؛ معمولا در ورزش اتفاق می افتد که ورزشکارانی از کشوری تابعیت کشور دیگر ی را پذیرفته و در قالب تیم ملی کشور دیگری در مسابقات شرکت می کنند. این گونه اتفاقات در رشته هایی مانند فوتبال، دو و میدانی، کشتی ، پرورش اندام، جودو […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا و به نقل از خبرآنلاین؛ معمولا در ورزش اتفاق می افتد که ورزشکارانی از کشوری تابعیت کشور دیگر ی را پذیرفته و در قالب تیم ملی کشور دیگری در مسابقات شرکت می کنند. این گونه اتفاقات در رشته هایی مانند فوتبال، دو و میدانی، کشتی ، پرورش اندام، جودو ، وزنه برداری و قایقرانی حیطه فعالیتشان بسیار گسترده است بیشتر اتقاق می افتدمتاسفانه در سالهای اخیر موج جدایی چهر های نامی ایران در رشته های مختلف زیاد شده و شاهد هستیم که نفرات خوبی از ورزشکاران ایران در قالب کشورهای دیگر در مسابقات شرکت می کنند و موفق به مدال آوری می شوند.

سامان طهماسبی در کشتی در قالب تیم جمهوری آذربایجان، علی تبریزی در پرورش اندام در قالب تیم قطر، آرزو معتمدی در قایقرانی و در قالب تیم آمریکا،محسن غفار و وحید سرلک در رشته جودو در آلمان ، حسن کارکردی در رشته بوکس در انگلیس و حضور چندین ملی پوش وزنه برداری ایران در قالب تیم آذربایجان نمونه ای از این خروارها است که به کشورهای دیگر رفته اند.

در سالهای گذشته چندین ورزشکار ایران  نیز در رشته تکواندو  به کشورهای دیگر رفته اند که آخرین آنها راحله آسمانی نایب قهرمان بازیهای آسیایی ۲۰۱۰گوانگجو است که به بلژیک رفته است.

آسمانی تا سال قبل در عضویت تیم ملی تکواندوی بانوان ایران قرار داشت و توانسته بود در بازیهای  آسیایی تاریخ ساز شود. او اولین بانوی تکواندوکار ایران بود که توانسته بود به فینال بازیهای آسیایی برسد.هرچند در فینال وزن ۶۲- کیلوگرم  به نماینده کره جنوبی باخت و نقره گرفت.

راحله آسمانی حدود هشت ماه است بی سروصدا که در قالب تیم ملی بلژیک در مسابقات شرکت می کند و توانسته در این مدت سه مدال طلا و یک مدال برنز برای این کشور ضعیف در تکواندو کسب کند.درست است که تکواندوی بانوان ایران نسبت به تکواندوی مردان ضعیف تر هستند اما همین شرایط بانوان ایران نسبت به تکواندوی برخی کشورهای اروپایی بسیار بهتر و بالاتر است.raheleh-asemani-noh-eun-sil-dhunyanun-premwhaew-chang-chiung-fang-2010-11-19-6-20-11

 نقش فدراسیون تکواندو در این خروج

فدراسیون تکواندوی ایران در این سالها تحت مدیریت سید محمد پولادگر توانسته حواشی مختلفی را پشت سر بگذارد که هنوز هم کارشناسان رفتن رضا مهماندوست را بزرگترین اشتباه تاریخی پولادگر می دانند اما موردی که این فدراسیون با آن زیاد برخورد نداشت این بود که یک ملی پوش سرشناس ایران  به تیم ملی کشور دیگری بپیوندد. البته چندین تکواندوکار مرد ایران به کشورهایی نظیر سوئد و اسکاتلند پیوسته اند اما آنها جزوء نفرات شاخص تیم  ما نبودند. فدراسیون در مورد رفتن راحله آسمانی آزمایشی جدی شد چرا که این ورزشکار یکی از بهترین های تکواندوی بانوان ایران بود و رفتن او برای فدراسیونی که در بخش بانوان مشکلات زیادی دارد گران تمام می شود.

البته طبق شنیده های ما مسئولان فدراسیون تکواندوی ایران حاضر نشده اند تا رنکینگ راحله آسمانی در لیست المپیکی ها و جهانی را که به واسطه حضور در تیم ایران بدست آمده بود را به بلژیکی ها بدهند و به همین خاطر آسمانی نمی تواند در مسابقات منچستر که دو هفته دیگر خواهد بود، شرکت کند.

فدراسیون تکواندو در این سالها بویژه در بخش بانوان تغییرات زیادی را در ترکیب تیم ملی داشته و شاید به همین خاطر در این بین حق برخی از ورزشکاران ایران که شایستگی بیشتری نسیبت به بقیه داشتند تضییع شده باشد. به هر حال مسئولان فدراسیون باید برای این خروج ها در تکواندو که در این سالها شدت گرفته فکری کنند!

 مبارزه با تکواندوکار رژیم اشغالگر قدس

راحله آسمانی که تا همین یکسال قبل با پوشش و حجاب اسلامی و زیر پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران در مسابقات شرکت می کرد به یکباره تغییر وریه داد و بعد از رفتن به بلژیک شرایطش متفاوت شد. او در این یکسال بدون آن پوشش در مسابقات شرکت کرده و جالب تر آنکه در یکی از همین چهار مسابقه ای که با نام کشور بلژیک مبارزه کرده با نماینده رژیم اشغالگر قدس هم مبارزه کرده و او را شکست داده است!

عناوین آسمانی با تیم ایران

مدال نقره بازیهای آسیایی ۲۰۱۰ گوانگجو

طلای تورنمنت بین المللی منچستر انکلیس در سال ۲۰۱۰

طلا مسابقات بین المللی جام فجر اسفند ماه ۸۹

چندین مقام قهرمانی کشور

حضور بیش از پنج ساله در اردوهای تیم ملی

اردیبهشت ماه سال ۹۱ (۲۰۱۲) در مسابقات قهرمانی آسیا درویتنام به نماینده ژاپن باخت و حذف شد

 عناوین آسمانی با تیم بلژیک

طلای مسابقات آزاد ۲۰۱۳ آلمان

برنز مسابقات آزاد ۲۰۱۳ بلژیک

طلای مسابقات مستر ۲۰۱۳ هلند

طلای  مسابقات آزاد ۲۰۱۳ تاپیا

تیم های ملی بانوان و مردان ایران سال ۲۰۱۲ در مسابقات آزاد آلمان شرکت داشتند که آن زمان راحله آسمانی در قالب تیم ملی ایران در مسابقات شرکت داشت و موفق نشد مدالی کسب کند.

Share