هیچ کس حق ندارد در نان مردم خرده شیشه بریزد / جبران خرابی‌های ۸ سال گذشته سال‌ها طول می‌کشد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار اقشار مختلف مردم از شهرهای استان کرمان، گفت : نقش مردم در مراحل گوناگون انقلاب اسلامی و حق آنان برای برخورداری از حقوق کامل شهروندی مطابق قانون اساسی است .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا آیت الله هاشمی رفسنجانی در دیدار اقشار مختلف مردم از شهرهای استان کرمان، با اشاره به نقش مردم در مراحل گوناگون انقلاب اسلامی و حق آنان برای برخورداری از حقوق کامل شهروندی مطابق قانون اساسی و یک زندگی کامل، گفت: هیچ کس حق ندارد با سلب این حقوق، در نان مردم خرده شیشه بریزد.
هاشمی
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر این‌که «دولت به شعارهای خود پایبند است» ، به منشور حقوق شهروندی اشاره کرد و گفت: در قانون اساسی که مصوّب مجتهدین خبرگان است و امضای امام راحل و مراجع را دارد و دوبار هم در رفراندوم به تأئید مردم رسیده، به حقوق کامل و آزاد مردم اشاره شده که باید رعایت شود.

وی افزود: منشور حقوق شهروندی یادآوری اصول قانون اساسی است تا کسی با توجیهات امنیتی ، به مردم تهمت نزند و برایشان شنود نگذارد.

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه سخنان خویش جمله « رأی مردم حق الناس است» را برخاسته از اجتهاد سیاسی مقام معظم رهبری دانست و گفت: اگر این جمله تبدیل به فرهنگ سیاسی شود، دیگر به هیچ انتخاباتی خدشه‌ای وارد نخواهد بود و در مقدمات هیچ انتخاباتی ، مردم تبلیغات دروغ نمی‌شنوند.

وی با یادآوری ماجرای یک پیامبر دروغین که نزد حضرت موسی اظهار ندامت کرده بود، گفت: غصب تفکرات و ایجاد انحراف در عقاید مردم بدترین گناه است و خداوند از حق خود می‌گذرد ، امّا از حق‌الناس نمی‌گذرد ، زیرا اظهار پشیمانی در درگاه خداوند برای ضایع کردن حق مردم، به خصوص حقوق فکری و دینی سودی ندارد، مگر اینکه همه کسانی را که با سخنان خویش فریب داده، به راه حقیقت برگرداند.

وی با مثبت ارزیابی کردن عملکرد دولت در ۱۰۰ روز گذشته و گزارش رئیس جمهور به مردم، گفت: آقای روحانی با نجابت سیاسی و اخلاقی گزارش خود را بیان کرد و از کنار بسیاری از ناگفته‌ها به دلیل بار روانی سنگینی که روی مردم در بعد داخلی و خارجی دارد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام دستاوردهای سیاست خارجی را مقدمه تحولات داخلی دانست و گفت: امیدوارم حماسه اقتصادی مورد نظر مقام معظم رهبری با همکاری مردم و مسؤولان ، مکمّل حماسه سیاسی انتخابات باشد.

هاشمی رفسنجانی با مقایسه شرایط امروز کشور با سال‌های پس از جنگ ، گفت: آن خرابی‌ها معلول یک جنگ ۸ ساله بود و در ۸ سال گذشته هم شرایطی داشتیم که در مقابل بدهی‌های ۱۲ میلیاردی سال ۶۸، رئیس جمهور از بدهی‌های چند صد هزار میلیاردی می‌گوید که مطمئناً جبران آنها سالها طول می‌کشد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام نیروی انسانی و منابع غنی را سرمایه ایران برای حرکت به جلو و اصلاح امور خواند و تأکید کرد در شرایط تعامل با جهان، اوضاع اقتصادی کشور هم متحول خواهد شد.

به گزارش ایسنا، وی با اشاره به ظرفیت‌های کرمان و سوابق انقلابی مردم این استان، گفت: در تمام سال‌های مبارزه، پیروزی و تداوم انقلاب، مدافع ارزش‌های اسلامی بودند و شهدای مردم گواه صادق ثبات قدم آنان در دفاع از ایران اسلامی است.

هاشمی رفسنجانی در بخش دیگری از سخنان خویش با گرامیداشت سالروز شهادت آیت الله مدرس و تبریک آن به نمایندگان مجلس و یادآوری اخلاق سیاسی و اسلامی وی در تاریخ معاصر ایران، به رسالت نمایندگان مجلس اشاره کرد و گفت: نمایندگان باید عصاره تفکرات مردم باشند‌و امیدواریم با تعامل درست دولت و مجلس در‌جهت حل مشکلات مردم تلاش کنند.

Share