نعیمی رز:انتخابات آزاد تنها راه حل بحران سوریه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: مسایل و مناقشه داخلی سوریه از طریق مذاکرات ملی بدون دخالت خارجی و از طریق انتخابات آزاد برطرف می‌شود. صفر نعیمی‌رز  با بیان اینکه طبق منشور سازمان ملل متحد تهدید به زور محکوم است، اظهار کرد: با وجود این منشور، اساس سازمان […]

naeimiبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: مسایل و مناقشه داخلی سوریه از طریق مذاکرات ملی بدون دخالت خارجی و از طریق انتخابات آزاد برطرف می‌شود.

صفر نعیمی‌رز  با بیان اینکه طبق منشور سازمان ملل متحد تهدید به زور محکوم است، اظهار کرد: با وجود این منشور، اساس سازمان ملل بر زورگویی استوار است.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه از قوانین مذکور به عنوان قانون دستوری یاد می‌شود، افزود: بر این اساس در مسئله سوریه غربی‌ها این کشور را تهدید به زور کردند که امتیاز بگیرند تا در منطقه رژیم اشغالگر قدس که هم‌پیمان آمریکا است سلاح‌ اتمی و شیمیایی داشته باشد در حالی است که این رژیم اشغالگر تنها نیروی بازدارنده سوریه است.

سخنگوی رهروان ولایت با بیان اینکه غربی‌ها تنها شعار حقوق بشر و دموکراسی سر می‌دهند، ادامه داد: غربی‌ها با زور سلاح و تروریست درصدد تغییر نظام سوریه بدون انتخابات هستند.

وی جمهوری اسلامی ایران را یکی از بازیگران اصلی قدرتمند در خاورمیانه خواند و خاطرنشان کرد: غربی‌ها می‌دانند که بدون نقش ایران نمی‌توانند بحران سوریه را حل و فصل کنند به همین منظور نقش ایران در مسئله سوریه باید به گونه‌ای باشد که از جنگ در منطقه جلوگیری شود.

نعیمی‌رز، پشت مناقشه سوریه را صهیونیست و دولت عربستان و قطر ذکر کرد و یادآور شد: برنامه مشترک صهیونیسم، عربستان و قطر و اتحاد پشت پرده یک نوع محور شرارت است.

وی خاطرنشان کرد: مسایل و مناقشه داخلی سوریه از طریق مذاکرات ملی بدون دخالت خارجی و از طریق انتخابات آزاد برطرف می‌شود.

به گفته نماینده مردم آستارا در مجلس، همه‌پرسی در قانون اساسی و انتخابات آزاد ارکان قانون اساسی را در سوریه برقرار می‌کند.

وی یادآو شد: سلفی‌ها می‌خواهند با زور جنگ و خونریزی قدرت را در سوریه بگیرند در حالی که زمان کودتا و گرفتن قدرت با خونریزی و جنگ تمام شده و تنها راه حل پایان مناقشه سوریه مذاکره و دوره انتقالی و انتخابات آزاد است./فارس

Share