مدیرعامل منطقه آزاد انزلی با سفیر سریلانکا دیدار کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا محمد فیضل راضین سفیر سریلانکا در ایران در دیدار با رضا مسرور رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل این سازمان، گفت سه محصول چای، پوشاک و کائوچوی طبیعی مهمترین محصولات صادراتی سریلانکا می باشد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا  محمد فیضل راضین سفیر سریلانکا در ایران در دیدار با رضا مسرور رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل این سازمان، با بیان اینکه سه محصول چای، پوشاک و کائوچوی طبیعی مهمترین محصولات صادراتی سریلانکا می باشد اظهار داشت: با توجه به موقعیت متمایز منطقه آزاد انزلی نسبت به سایر مناطق و واقع شدن آن دراستان گیلان به عنوان قطب چای ایران، این منطقه بهترین مکان برای عرضه، تولید و صادرات مجدد چای سریلانکا به کشورهای حاشیه دریای خزر است.

masror

 وی آمادگی کشور متبوع خود را برای ایجاد موسسه تحقیقاتی مشترک چای اعلام و افزود: باعنایت به حضور برترین برندهای تولید پوشاک جهان در سریلانکا می توان گستره همکاریهای دوجانبه را به حوزه تولید و عرضه پوشاک نیز گسترش داد.

رضا مسرور، معافیت مالیاتی،عدم پرداخت عوارض گمرکی برای مواد اولیه ، دستگاه ها امکان ثبت شرکت با ۱۰۰ سهام خارجی و سایر مزایای قانونی سرمایه گذاری خارجی در این منطقه را ازجاذبه های حضور فعالین اقتصادی ارزیابی نمود و گفت: وجود تضمین های قانونی برای سرمایه گذار خارجی بر جذابیتهای منطقه آزاد انزلی می افزاید.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل منطقه آزاد انزلی با تبیین مزایا و معافیتهای قانونی سرمایه گذاری خارجی در منطقه متبوع خود،تأکید کرد: از هرگونه سرمایه گذاری خارجی با رویکرد صادرات که منجر به اشتغالزایی مولد و انتقال تکنولوژی در منطقه شود حمایت و استقبال می کنیم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در خصوص مزایای متمایز منطقه متبوع خود نسبت به سایر مناطق آزاد ایران گفت: قرار گرفتن دراستان گیلان به عنوان قطب گردشگری،کشاورزی و ترانزیتی  ، وجود تراکم جمعیتی درحدود سه میلیون نفری در شهرهای اطراف منطقه و نزدیکترین منطقه آزاد کشور به تهران از جمله وجوه متمایز منطقه آزاد انزلی برای سرمایه گذاری است.

گفتنی است در این نشست علاوه بر سفیر و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی، رئیس انجمن دوستی سریلانکا و ایران، عضو هیأت مدیره و معاون اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه آزاد انزلی حضور داشتند

Share