قیمت بنزین درانتظار تصمیم دولت و مجلس

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا بیژن نامدار زنگنه در مصاحبه با رادیو اقتصاد افزود: پیش از این هم تاکید کردم در صورتی با افزایش قیمت بنزین موافقم که در زمینه افزایش کیفیت مصرف سوخت خودرو هم اقدامات خوبی صورت گیرد و مصرف آن کاهش یابد. وی افزود: برای نمونه عددی گفتم اگر دولت بخواهد […]

4166_977به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا بیژن نامدار زنگنه در مصاحبه با رادیو اقتصاد افزود: پیش از این هم تاکید کردم در صورتی با افزایش قیمت بنزین موافقم که در زمینه افزایش کیفیت مصرف سوخت خودرو هم اقدامات خوبی صورت گیرد و مصرف آن کاهش یابد.

وی افزود: برای نمونه عددی گفتم اگر دولت بخواهد سه هزار تومان هم برای هر لیتر بنزین تعیین کند، باید در کنار بنزین گران، خودرو کم مصرف و ارزان را تولید و عرضه کنیم.

زنگنه گفت: ‌اما این مسئله به صورت ناقص رسانه ای شد که از عجایب رسانه ای در کشور ماست.

وزیر نفت افزود: هدف من تعیین رقم برای بنزین نیست بلکه به عنوان نمونه، رقمی مطرح کردم و همچنان معتقدم اگر کیفیت خودروها افزایش و مصرف سوخت اعم از بنزین و گازوئیل کاهش یابد، کمک خواهد کرد که شهروندان پول کمتری برای بنزین پرداخت کنند.

زنگنه اظهار داشت: این دو مسئله باید در کنار هم دیده شود.

وی گفت:‌ دولت درباره قیمت بنزین بحث می کند اما نمی تواند قیمت قطعی تعیین کند.

زنگنه افزود: حتما اتفاقاتی خواهد افتاد، در نیمه اول سال آینده شاید قیمت های جدیدی مطرح شود و ما دنبال این هستیم که اگر درآمدی هم به دست می آید، صرف بهبود زندگی و رفاه مردم شود با هر روشی که اقتصادی باشد.

وزیر نفت، بهینه سازی مصرف سوخت را از اولویت های خود اعلام کرد و گفت: باید شدت مصرف انرژی را کاهش دهیم و حتی در صورت افزایش قیمت حامل های انرژی هم مردم پول کمتری پرداخت کنند./واحد مرکزی خبر

Share