عدم اجرای کامل مصوبه عفاف و حجاب در دستگاه‌های اجرایی

آیت الله بوشهری

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا : رئیس شورای مدیریت حوزه علمیه قم گفت: مصوبه عفاف و حجاب شورای عالی انقلاب فرهنگی متأسفانه از سوی دستگاه‌های اجرایی عملیاتی نشده که این مسئله باید ریشه‌یابی و با متخلفان برخورد شود.

آیت الله بوشهریبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا آیت‌الله سیدهاشم حسینی‌بوشهری رئیس شورای مدیریت حوزه علمیه قم در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، با اشاره به جایگاه و وظایف شورای عالی انقلاب فرهنگی، گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی یکی از نهادهای باارزش ساختار نظام جمهوری است. شخصیت‌هایی که در این شورا عضویت دارند، باید با فراغ‌بال در مورد مسائل فرهنگی کشور بیندیشند.

وی ادامه داد: همه مسائل و مشکلات جامعه ما باید از طریق کار فرهنگی درمان شود و تبیین و ترسیم خط‌مشی این حرکت مهم به‌عهده شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

رئیس شورای مدیریت حوزه علمیه قم، خاطرنشان کرد: اگر مشکلات و مسائل فرهنگی کشور حل شود، همه مسائل کشور حل می‌شود و وظیفه سنگین این کار به‌عهده شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

آیت‌الله حسینی بوشهری افزود: با این نگاه و به‌منظور حضور همیشگی و مؤثر یک نهاد مدیریت کلان فرهنگی در نظام اسلامی بود که حضرت امام‌خمینی(ره) شورای عالی انقلاب فرهنگی را تشکیل دادند و رهبر معظم انقلاب هم از فعالیت‌های این شورا تاکنون حمایت همه‌جانبه را به عمل آورده‌اند.

وی با بیان اینکه این شورا تاکنون خدمات ارزنده‌ای به فرهنگ اسلامی داشته و مصوبات این شورا  باید با جدیت و برنامه‌ریزی همه نهادها به اجرا برسد، گفت: معتقدم گام‌های خوبی توسط  شورای عالی انقلاب فرهنگی برداشته شده و بحث‌های خوبی هم در دستور کار این شوراست.

رئیس شورای مدیریت حوزه علمیه قم اضافه کرد: شورای تخصصی حوزوی شورای عالی انقلاب فرهنگی، شورایی توانمند و کارآمد است و می‌تواند زمینه‌ساز تصمیمات مؤثر و مفیدی در شورای عالی انقلاب فرهنگی باشد.

حسینی‌بوشهری با اشاره به اینکه این شورا می‌تواند ارتباط خوب و مؤثری با حوزه‌های علمیه برقرار کند، گفت: تاکنون هم طرح‌های خوبی در شورای تخصصی حوزوی مطرح شده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مصوبه عفاف و حجاب شورای عالی انقلاب فرهنگی متأسفانه آن‌چنان که باید توسط دستگاه‌های اجرایی عملیاتی نشده که این مسئله باید ریشه‌یابی و با متخلفان برخورد مقتضی صورت گیرد. /تسنیم

Share