صدور مجوز احداث بزرگترین طرح تولید شمش فولادی در گیلان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان گفت: احداث بزرگترین طرح تولید شمش فولادی گیلان موجب تکمیل حلقه تولید فولاد در استان می شود. علی منتظری در جلسه سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان گفت: این واحد تولیدی مربوط به طرح توسعه مجتمع فولاد گیلان است که شامل تولید […]

27336t.JPGبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان گفت: احداث بزرگترین طرح تولید شمش فولادی گیلان موجب تکمیل حلقه تولید فولاد در استان می شود.

علی منتظری در جلسه سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان گفت: این واحد تولیدی مربوط به طرح توسعه مجتمع فولاد گیلان است که شامل تولید سالانه ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تن شمش فولاد سنگین خواهد بود.

وی تصریح کرد: طرح مذکور در زمینی به مساحت ۴۰ هکتار و زیربنای ۶ هکتار در شهر صنعتی رشت اجرا و با بهره برداری از آن که براساس برآورد مجریان طرح حداکثر تا ۳ سال آینده خواهد بود بیش از ۱۶ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام و برای ۸۴۰ نفر نیز بصورت مستقیم شغل ایجاد خواهد شد.

وی افزود: مجتمع فولاد گیلان در حال حاضر با ظرفیت تولید سالانه ۲ میلیون تن نورد گرم و ۷۰۰ هزار تن نورد سرد بزرگترین مجموعه نورد بخش خصوصی در کشور است و با بهره برداری از طرح توسعه جدید تمامی مواد اولیه مجتمع مذکور که در حال حاضر از خارج از استان و پیش از آن خارج از کشور وارد می شد از داخل استان تامین خواهد شد.

 منتظری همچنین گفت: شمشی که در طرح جدید تولید خواهد شد از نوع شمش سنگین و با ضخامت ۲۰۰ میلی متر، طول ۱۰ هزار میلی متر و عرض ۲ هزار میلی متر است.

 وی ضمن تقدیر از مدیریت مجتمع فولاد گیلان به دلیل اجرای این طرح و سرمایه گذاری در بخش صنعت استان تصریح کرد: با توجه به اهمیت این طرح در تکمیل حلقه تولید فولاد در مجتمع فولاد گیلان که منجر به تحول مناسبی در صنایع فولادی استان می شود، همکاری تمامی نهادهای ذیربط استان در زمینه احداث طرح مذکور در تسریع بهره برداری از این پروژه بسیار موثر خواهد بود./ایسنا

Share