جوان آمریکایی پس از پنج سال، صاحب «صورت» شد+ عکس

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا و به نقل از ایسنا، «دالاس وینز» نخستین بیمار در آمریکا محسوب می‌شود که در سال ۲۰۱۱ میلادی تحت پیوند کامل صورت قرار گرفت و اکنون صورت پیوندی به طور کامل به بافت بیمار متصل شده و شبکه عروق خونی در زیر صورت تشکیل شده‌اند. این بیمار ۲۸ ساله […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا و به نقل از ایسنا، «دالاس وینز» نخستین بیمار در آمریکا محسوب می‌شود که در سال ۲۰۱۱ میلادی تحت پیوند کامل صورت قرار گرفت و اکنون صورت پیوندی به طور کامل به بافت بیمار متصل شده و شبکه عروق خونی در زیر صورت تشکیل شده‌اند.

این بیمار ۲۸ ساله در سال ۲۰۰۸ میلادی در اثر اتصال به سیم برق فشار قوی دچار سوختگی شدید صورت شد. وینز به مدت دو سال فاقد بافت صورت بود و تنها یک شکاف باریک به عنوان دهان بر روی صورت وی وجود داشت. جراحان بیمارستان زنان بیریگهام در بوستون در سال ۲۰۱۱ میلادی نخستین عمل پیوند کامل صورت در آمریکا را بر روی دالاس وینز انجام دادند.

تنظیم مجدد عروق خونی در مورد انواع دیگر بافت‌های پیوندی در روشی موسوم به «neovascularization» انجام می‌شود. تشکیل عروق خونی در بافت پیوندی با افزایش جریان خون، موفقیت عمل را تضمین می‌کند. شبکه عروق خونی حدود یک سال پس از عمل به طور کامل در زیر صورت پیوندی تشکیل شده که این دستاورد نخستین نمونه در حوزه پیوند کامل صورت محسوب می‌شود.

دکتر «فرانک رابیکی» از اعضای تیم جراحی تأکید می‌کند: پس از وینز، سه عمل جراحی پیوند کامل صورت در این بیمارستان با همین روش انجام شده است؛ نتایج این روش می‌تواند به کاهش زمان عمل جراحی به کمتر از ۳۰ ساعت و امکان اتصال عروق خونی بسیار باریک در بافت موجود بیمار به صورت پیوندی منجر شود.

عمل پیوند صورت همچنان در مراحل آزمایشی قرار دارد و از سال ۲۰۰۵ میلادی تاکنون کمتر از ۳۰ بیمار در سراسر جهان تحت عمل پیوند صورت قرار گرفته‌اند.
soorat

Share