انتقاد تند پدر شهید هسته ای از ظریف

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا رحیم احمدی روشن گفت: اخراج همکاران فرزندم شایعه نیست بلکه واقعیت دارد، متاسفانه امروز یکی یکی آن‌ها در حال حذف شدن از صحنه هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا رحیم احمدی‌روشن، پدر شهید مصطفی احمدی‌روشن دانشمند هسته‌‌ای کشورمان در گفتگو با سایت شیرازه درباره آرزوی شهید احمدی روشن گفت: آرزوی آقا مصطفی این بود که چیزی که حضرت آقا فرموده اند به آن نائل شویم.

zarif وی افزود: وقتی از مصطفی می پرسند ۲۰ درصد را برای چه نیاز دارید؟ این ۳.۵ درصد و ۵ درصد جوابگوی کارهاست، پاسخ داد، ما می‌خواهیم در مقابل استکبار جهانی با دست پر صحبت کنیم.

پدر شهید احمدی روشن خاطر نشان کرد: آنها فکر می کردند که ما از غنی‌سازی ۲۰ درصد عاجزیم، لذا ما را بازی می دادند؛ اما وقتی بچه ها(شهید احمد روشن و همکارانش) دیدند که آنها به ما اورانیم ۲۰ درصد غنی شده نمی دهند، خودشان تولید کردند.

وی ادامه داد: وقتی که رادیو  وتلویزیون ایران اعلام کرد که ایران به تولید ۲۰ درصد اورانیوم غنی شده دست پیدا کرده است، بازرسان آژانس فکر می کردند که دروغ است و برگشتند دیدند که دروغ نیست.

رحیم احمدی روشن درباره تعلیق غنی سازی در زمان اصلاحات نیز گفت: آن زمان آقا مصطفی به خاطر تعلیق غنی سازی، مانند یک گل پژمرده شده بود، وقتی از او جریان را پرسیدم ،گفت: در سایت‌های هسته‌ای را بسته و مهر و موم کردند، تلویزیون‌های مدار بسته تعبیه کردند و ما جرات نمی‌کنیم از جلوی سایت‌های هسته‌ای رد شویم.

پدر این شهید هسته ای افزود: پس از بازگشایی سایت هسته ای به دستور حضرت آقا چندین هزار دستگاه سانتریفیوژ هسته ای تولید شد، این اتفاق زمانی بود که دنیا حتی یک پیچ و مهره به ما نمی دادند، شهید مصطفی و همکارانش استکبار جهانی را دور زدند ۱۴ هزار دستگاه سانتریفیوژ را خریداری و نصب کردند و  به اندازه همین هم لوازم یدکی خریداری می کنند.

رحیم احمدی روشن درباره اخراج همکاران شهید مصطفی احمد روشن هم گفت: اخراج آن ها شایعه نیست بلکه واقعیت دارد و من این مساله را گفتم. بعد از دولت اصلاحات این مصطفی و دوستانش بودند که این صنعت را به اینجا رساندند. اما متاسفانه امروز یکی یکی در حال حذف شدن از صحنه هستند و من این مساله را شفاف سازی کردم.

پدر شهید احمدی روشن با اشاره به توافق ژنو تاکید کرد:‌ نظر من همان نظر حضرت آقا است. با این حال که حضرت آقا در جواب آقای روحانی فرمودند که، دستیابی به آنچه مرقوم داشته‌اید، در خور تقدیر و تشکر است. این یک مساله خیلی ریز و خیلی حساس و برنده است مانند شمشیر.

وی ادامه داد: نکته سنجان باید اینها را بفهمند، جواب حضرت آقا واقعا عالمانه بود؛ فرمودند آن چیزی که مرقوم داشته اید، یعنی این چیزی که نوشته اید و به من نشان داده اید را تایید می کنم.

رحیم احمدی روشن درباره موضع اخیر محمدجواد ظریف درباره توان نظامی کشور گفت:‌ آقای ظریف در چند روز پیش گفت؛ غربی‌ها از چهار تا تانک و موشک ما نمی‌ترسند که این چراغ سبزی به دشمن است و از طرف دیگر می گویند خزانه خالی است. آیا در واقعیت خزانه خالیست؟ از طرف دیگر می گویند بعضی از شهرها به اندازه سه روز گندم داشته است. خوب! حالا خزانه که خالیست گندم هم که نداریم، توان مقاومت در برابر جنگ با آمریکا هم که نیست؛ این یعنی آمریکا بیایید از ما سواری بگیرد؟

Share