واکنش جالب اداره کل ورزش گیلان به مسابقه حاشیه دار لاهیجان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا در جریان افتتاحیه رقابتهای بین المللی الیت کیک بوکسینگ در لاهیجان اتفاقی بسیار نادر روی داد. این مسابقات که روز ۹ آبان در سالن چهارهزار نفری شهدای لاهیجان برگزار شد دربردارنده حواشی پررنگ تر ازمتن و اتفاقات غیر قابل منتظره ای بود.

mahroom-155x100به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا در جریان افتتاحیه رقابتهای بین المللی الیت کیک بوکسینگ در لاهیجان اتفاقی بسیار نادر روی داد. این مسابقات که روز  ۹ آبان در سالن چهارهزار نفری شهدای لاهیجان برگزار شد دربردارنده حواشی پررنگ تر ازمتن و اتفاقات غیر قابل منتظره ای بود.

در این رقابت ها  که با قهرمانی” تیم ملی الف ایران”  نیز همراه بود، تیم های مختلفی از ۶ کشور روسیه، آذربایجان، افغانستان، گرجستان و ترکیه با هم به رقابت پرداختند.

اما اتفاق نادری  که در روز افتتاحیه این رقابت ها  توسط مسئولین اجرایی روی داد؛ سرود ای ایران غلامحسین بنان بود  که  جایگزین سرود ملی جمهوری اسلامی ایران شد.

نواختن سرود ای ایران به جای سرود ملی جمهوری اسلامی ایران برای  مسئولین استانی که برای ادای احترام به سرود ملی از جای خود برخواستند اهمیت خاصی نداشته و همانطور که در فیلم زبر مشاهده میکنید، تمامی این مسئولین حتی با کوچکترین اعتراضی نسبت به این موضوع تا انتهای این موسیقی آرام و ملایم  به احترام آن روی پا ایستادند و با پایان یافتن آن به صورت هماهنگ به تشویق پرداختند.

افشین ملایی مدیر کل ورزش و جوانان استان گیلان، علیزاده فرماندار لاهیجان ،امیرحسین علوی عضو  شورای شهر رشت ، رضا کحالی شهردار لاهیجان ،ابراهیم خوشحال و فرشید فقیه شجاعی و برخی دیگر از مسئولین شهرستانی از حاضرین در این مراسم بودند.

به گزارش دیارمیرزا  سرود ملی جمهوری اسلامی ایران که مدت زمان اجرای آن ۵۹ ثانیه طول میکشد به این صورت است: سَر زَد از اُفُق، مِهرِ خاوران، فروغِ دیدهٔ حق باوران، بهمن! فَرِّ ایمانِ ماست، پیامت ای امام !، «استقلال، آزادی»، نقشِ جانِ ماست، شهیدان پیچیده در گوش زمانْ، فریادتان پاینده، مانی و جاودان، جمهوری اسلامی ایران می باشد. شاعر این سرود، ساعد باقری است  که آهنگ آن  توسط حسن ریاحی ساخته است.

شاهد همگان شاهد بی احترامی به سرود و پرچم کشور عزیزمان ایران بوده ایم ، بی احترامی به سرود ملی ایران در مسابقه تیم ملی ایران و عراق که درکشور اردن رخ داد و یا بی احترامی شمشیر باز گرجستانی به سرود ملی ایران شاید بارها دل هر انسان وطن دوستی را به درد آورده است.

اما بی احترامی به سرود ملی ایران در کشور عزیزمان و در حضور مدیران کشوری و استانی اتفاق بسیار نادری بود که فقط میتوانیم نمونه آن را در وطن خودمان مشاهده کنیم.امیدواریم با سرود ملی که همچون پرچم سه رنگ کشورمان نماد این کشور عزیز است درمسابقات بین اللملی در این سطح دستمایه بی احترامی افراد قرار نگیرد/ لاهیجان

در پی انتشار خبر پخش سرود”ای ایران” به جای سرود ملی جمهوری اسلامی ایران در سایتهای خبری گیلانی ، علیپور مسئول روابط عمومی اداره کل ورزش وجوانان گیلان  از واکنش این اداره نسبت به این اتفاق و همچنین صدور اطلاعیه ای در همین زمینه ، خبر داد.

 در این اطلاعیه آمده است: درمراسم اختتامیه این رقابت بین المللی که توسط سبک الیت کیک بوکسینگ کشور و هیات ورزشهای رزمی گیلان ،پنجشنبه ۹ آبان در سالن ۴هزار نفری شهدای لاهیجان برگزار شد،مجری برنامه اعلام کرد که به احترام سرود ملی به پا خیزید و پس ازآن سرود ای ایران توسط گروه صوت پخش شد که ملائی سرپرست اداره کل ورزش وجوانان استان و علیزاده فرماندار لاهیجان بلافاصله مجری برنامه را فراخوانده ونسبت به پخش این سرود اعتراض کردند.

 alipourمجری برنامه ومسولین برگزار کننده نیز بلافاصله از مسئولین وحاضرین در سالن بابت پخش سرود ای ایران ،به جای سرود ملی کشورمان ونواقص دیگر در این مراسم عذرخواهی کردند.

 اداره کل ورزش وجوانان گیلان نیز از مسئولین برگزاری مسابقات خواست تا نسبت به اهمیت وجایگاه برگزاری رقابتی در سطح بین المللی توجه لازم را داشته باشند تا شاهد چنین اشتباهاتی نباشیم.

 علیپور مسئول روابط عمومی اداره کل ورزش وجوانان گیلان افزود: بنابر درخواست این اداره از فدراسیون ورزشهای رزمی کشور سبک الیت کیک بوکسینگ بمدت یکسال از فعالیت و برگزاری مسابقات در کشور محروم شد.

Share