شیرزاد :حق خانواده شهید ” باستانی شعار ” باید مورد توجه قرار گیرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا سخنگوی شورای اسلامی کلانشهر رشت گفت: درخواست و حق خانواده معظم شهید ” محمد رضا باستانی شعار ” در نامگذاری بزرگترین پل غیر همسطح شمال کشور در رشت باید مورد توجه همگان قرار گیرد. فاطمه شیرزاد ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری سالار شهیدان امام حسین علیه السلام […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا سخنگوی شورای اسلامی کلانشهر رشت گفت: درخواست و حق خانواده معظم شهید ” محمد رضا باستانی شعار ” در نامگذاری بزرگترین پل غیر همسطح شمال کشور در رشت باید مورد توجه همگان قرار گیرد.shirzad-300x180

فاطمه شیرزاد ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری سالار شهیدان امام حسین علیه السلام به شهروندان ولایتمدار رشت افزود: طی چند روز گذشته برخی از مسئولان استانی خواستار نامگذاری این پروژه به نام هشت دی شدند.

وی اظهارداشت: مردم رشت و خانواده معظم شهدا قبل از ساخت پروژه مزبور ، این میدان را به نام شهید گرانقدر باستانی شعار می شناسند.

سخنگوی شورای اسلامی کلانشهر رشت گفت: به لطف خدا شهروندان به افتتاح بزرگترین پل غیر همسطح شمال کشور در رشت نزدیک می شوند این درخواست به حق خانواده معظم شهید گرانقدر ” محمدرضا باستانی شعار”  باید مورد توجه همگان قرار گیرد و نامگذاری پل مزبور همچنان به نام این شهید بزرگوار  باقی و جاودان بماند.

وی افزود: همچنین جمعی از همرزمان شهید، خانواده های معظم شاهد، جانبازان، آزادگان، بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، شهرستان رشت و دیگر مسئولان نیز بر این نامگذاری تاکید دارند.

شیرزاد اظهارداشت: طی روز گذشته شورای نامگذاری کوچه ها و معابر سطح شهر رشت متشکل از نماینده شورای شهر رشت و رئیس کمیسیون فرهنگی شورا، نماینده معاونت شهرسازی شهرداری ، بنیاد شهید و امور ایثارگران، اداره پست، دانشگاه گیلان و حوزه روابط عمومی شهرداری رشت به صورت فوق العاده تشکیل جلسه داد.

وی تصریح کرد: بر این اساس بحث و بررسی نامگذاری بزرگتربن پل غیر همسطح شمال کشور در شورای نامگذاری شهرداری رشت انجام و در پایان جلسه به اتفاق تصمیم گرفته شد که این پل به نام شهید گرانقدر باستانی شعار نامگذاری شود.

عضو شورای شهر رشت گفت: بنابراین طبق روال اداری شورای نامگذاری شهرداری رشت طی نامه ای از سوی سرپرست شهرداری به شورا ارسال شد تا بعد از بررسی کارشناسی و تخصصی دوباره در کمیسیون فرهنگی سپس در صحن علنی شورا مطرح و به رای گذاشته می شود.

وی افزود: بر این اساس بعد از تائید اعضای شورای اسلامی کلانشهر رشت نتیجه به سرپرست شهرداری ابلاغ و مراحل نصب تابلو به نام شهید گرانقدر محمدرضا باستانی شعار انجام شود.

شیرزاد ادامه داد: بدون شک هشت دی ماه یکی از افتخارات و حماسه عظیم مردم گیلان بوده که در تاریخ ماندگار می ماند.

وی اذعان داشت: هشتم دی ماه روز بیعت دوباره ملت با رهبر معظم انقلاب و روز عشق مردم ایران و گیلان زمین به ولایت و نفرت از فتنه گران است که بازتاب این غیرت، همدلی، سرافرازی و سربلندی مردم ایران در جهان بی نظیر بود.

سخنگوی شورای اسلامی شهر رشت یادآورشد: در آینده نیز نامگذاری یکی از پروژه های مدیریت شهری در کلانشهر رشت به یقین در دستور کار شورای نامگذاری شهرداری رشت قرار خواهد گرفت و ریاست و سایر اعضای شورای اسلامی کلانشهر رشت و رئیس کمیسیون فرهنگی و اعضای آن حمایت همه جانبه خود را برای این موضوع مهم با اهتمام و جدیت پیگیری خواهند کرد.

سردار رشید اسلام شهید “محمد رضا باستانی شعار” در دهم آبان ماه سال ۱۳۳۹ در خانواده ای متدین و مذهبی در محله  “میان محله” شهرستان رشت دیده به جهان گشود. وی در طول ۲۵ بهار زندگیش بیش از ۱۰ نوع از بدیع ترین سلاح های جنگی جهان را اختراع کرد به طوری که به این شهید بزرگوار لقب ” شمشیرساز سپاه “داده شد. فرماندهان عالی رتبه نظامی وی را یکی از بازوان پر توان نظام می دانستند اما شوق شهادت و شور جهاد و مبارزه آنچنان در وجود محمد رضا نقش بسته بود که سرانجام روح بلند و ملکوتی این کبوتر عاشق در ۲۹ خرداد ماه سال ۱۳۶۵ به سمت عرش الهی پرواز کرد.

Share