تشکیل کمیته برنامه‌ریزی فرهنگی در شورای رشت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا سخنگوی شورای اسلامی شهر رشت، با اشاره به تشکیل کمیته‌های ساماندهی اماکن ورزشی و فرهنگی شهرداری این شهر، گفت: کمیته برنامه‌ریزی فرهنگی در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای رشت تشکیل می‌شود.

shirzad-300x180به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا سخنگوی شورای اسلامی شهر رشت، با اشاره به تشکیل کمیته‌های ساماندهی اماکن ورزشی و فرهنگی شهرداری این شهر، گفت: کمیته برنامه‌ریزی فرهنگی در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای رشت تشکیل می‌شود.
فاطمه شیرزاد در جمع مدیران فرهنگی این شهرستان در فرمانداری رشت با اشاره به اینکه برنامه‌های ویژه عفاف و حجاب باید در سال و همگانی‌تر برگزار شود، اظهار کرد: حجاب فقط ویژه بانوان نیست.

وی با بیان اینکه مسائلی کشور را فراگرفته است که برخی از جوانان به سمت فرهنگ‌ غربی روی آورده‌اند، افزود: نوجوانان و جوانان باید در مقابل هجمه‌های فرهنگی غربی مراقبت شوند.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر رشت با تاکید بر اینکه حجاب را باید برای کسانی تبیین کنیم که آن را باور ندارند، خاطرنشان کرد: برخی از جوانان، چون به حجاب باور قلبی ندارند به چادر و سبک‌هایی که خودشان اختراع کردند روی می‌آورند.

شیرزاد با اشاره به اینکه ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان باید برنامه‌های خود را پررنگ‌تر برگزار کند،‌ افزود: با توجه به هجمه‌های شدید غرب بحث عفاف و حجاب در محیط دانشگاه‌ها باید تاثیرگذار شود.

وی، با تاکید بر اینکه حجاب و عفاف مهم‌ترین شاخصه زن و مرد مسلمان در عرصه‌های اجتماعی است، گفت: رعایت حجاب در جامعه احترام به حقوق شهروندی است.

سخنگوی شورای رشت، کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت را آماده استقبال از طرح‌های ترویج و اشاعه فرهنگ حجاب، اعلام کرد و افزود: شورای اسلامی شهر رشت برای اشاعه سبک زندگی اسلامی از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند.

شیرزاد، فرهنگ‌سازی را لازمه نهادینه‌شدن طرح حجاب و عفاف در جامعه دانست و خاطرنشان کرد: رعایت حجاب بسیاری از آسیب‌های اجتماعی را به‌ حداقل می‌رساند.

وی تصریح کرد: حجاب لازمه عفاف است و باید تلاش کنیم فرهنگ غنی حجاب از دوران کودکی برای فرزندان این مرز و بوم نهادینه شود و این امر باید اولویت خانواده‌ها و مسئولان فرهنگی باشد.

سخنگوی شورای رشت، حجاب و عفاف را لازمه تحکیم بنیان خانواده و اعتلای فرهنگی جامعه عنوان کرد و گفت: پدر و مادر مهم‌ترین الگو در خانواده برای فرزندان هستند.

شیرزاد، خواستار مطالعه علمی و پژوهشی در حوزه ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه شد، و افزود: جامعه اسلامی تشنه ترویج، آموزش و اشاعه معارف و آموزه‌های دینی است.

وی با اشاره به تشکیل کمیته‌های ساماندهی اماکن ورزشی و فرهنگی شهرداری رشت، گفت: کمیته برنامه‌ریزی فرهنگی در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای رشت تشکیل می‌شود و و حوزه فرهنگی از مهم‌ترین دغدغه‌های شورای چهارم است./تسنیم

 

Share