معتدل ترین شهر ایران،سهم خود را از دولت اعتدال باید بگیرد

حضور مدیران عالی رتبه رشتی در بالاترین سطوح مدیریت کشور در دولت تدبیرو امید این فرصت را برای این شهر دو چندان کرده که معتدل ترین شهر ایران ، سهم خود را از دولت اعتدال به شایسته ترین نحو ممکن اخذ کند و لازم است از این فرصت طلایی ووِیژه بهره برداری حداکثری صورت بگیرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا محمدابراهیم خلیلی عصر امروز در جلسه شورای اسلامی این شهر با قدردانی از حسن اعتماد اعضای شورا در انتخاب وی به عنوان شهردار رشت، اظهار کرد: بنده خود را شهردار ۱۵ نفر عضو شورا و مردم رشت می‌دانم.zzz(1)

وی با بیان اینکه آمده‌ام برای چهار سال در رشت بمانم و خدمت کنم

شهردار منتخب شهر رشت، استفاده از نظرهای تمام اعضای شورا را از برنامه‌های خود عنوان کرد و گفت: با توجه به شرایط موجود و محور قرار دادن تقوا، اخلاق، تخصص و نگاه فنی، از نظرهای فنی استفاده و برنامه‌های خود را در رشت پیاده می‌کنم.

وی با اشاره به اینکه امروز رشت نیازمند آرامش است، تصریح کرد: باید با اعتدال و آرامش هر چه سریع‌تر مسایل مربوط به بودجه شهرداری را آغاز و برنامه‌ریزی کنیم.

خلیلی، افزود: از رسانه‌ها با توجه به مسئولیت آنها در انعکاس اخبار و بیان مسایل، انتظار یاری داریم تا با چشمان گویا مسایل را رصد کنند.

وی، با بیان اینکه آبروی خود را در چهار سال برای اعضای شورا می‌گذارم، خاطرنشان کرد: بنده عامل تحقق اهداف و نیازهای نمایندگان شورا و شهروندان رشت می‌شوم.

شهردار منتخب شورای شهر رشت، استفاده از افراد متخصص و مهندسان این شهر و استان را از جمله برنامه‌های خود ذکر کرد و متذکر شد: رشت دارای مردمانی فرهیخته و ولایت‌مدار و دین‌دار بوده و آگاه به مسایل روز هستند.

وی، با اشاره به اینکه با تمام توان خود برای تحقق خواسته‌های مردم رشت تلاش می‌کنم، یادآور شد: خود را یک شهروند رشتی می‌دانم و امیدوارم بتوانم پاسخگوی الطاف مردم قدرشناس رشت باشم.

خلیلی، روند رقابت بین کاندیداهای دیگر شهرداری رشت را خوب توصیف کرد و افزود: رقابت خوبی بود و از شرکت کنندگان قدردانی می‌کنم.

وی، مراتب قدردانی خود از اعضای شورای شهر رشت را اعلام کرد.

متن  پیام شهردار منتخب شورای اسلامی  کلانشهر رشت خطاب به اهالی دیارمیرزا


مردم نجیب ، فرهیخته و شهیدپرور کلان شهر رشت

درود بیکران پروردگار بر محضر شریف وگرانقدر شما

 در هنگامه بارش زیباترین نعمت خداوندی در این شهر ، توفیق خدمتگزاری به شما مردم فرهیخته و ارزشمدار ، موهبتی گران سنگ است که پروردگار به این بنده عطا فرموده است .

 بر خود لازم می دانم بدین وسیله ازتلاشها و زحمات بیدریغ ریاست محترم ، هیات رییسه و اعضای محترم شورای اسلامی کلانشهر رشت که با  توجه به  بیش از دو دهه تجربه  خدمت در شهرداری های پایتخت و مدیریت صنعتی در کارخانجات  بزرگ کشور  با حسن اعتماد به اینجانب توفیق خدمتگزاری به شما شهروندان خوب شهر رشت را فراهم نموده اند صمیمانه تشکر وقدردانی نمایم  و از درگاه خداوند متعال مدد می خواهم تا  با استفاده از ظرفیت وپتانسیل موجود در شهر آنگونه که شایسته این مسئولیت سنگین و خطیر است امانت دار باشم.

  از تعامل ، همراهی ونظرات ارشادی مدیران ، مسئولین ارشد و بزرگان شهر و استان و به وبژه نمایندگان محترم مجلس شهر رشت در مسیر تدوین برنامه ها و شناخت تهدیدها و فرصتهای کنونی شهرباران قدردانی می نمایم و اذعان دارم تداوم وفاق و همدلی در این مسیر پرفراز و نشیب یکی از مهمترین عوامل پیروزی و موفقیت می باشد.

 حضور نخبگان گیلانی در بالاترین سطوح مدیریت کشور در دولت تدبیرو امید این فرصت را برای این شهر دو چندان کرده که معتدل ترین شهر ایران ، سهم خود را از دولت اعتدال به شایسته ترین نحو ممکن اخذ کند و لازم است از این فرصت طلایی ووِیژه بهره برداری حداکثری  صورت بگیرد

 نقش پرخطیر و حضور دلسوزانه اصحاب رسانه ، که مسلما سربازان خط مقدم آگاهی و اطلاع رسانی در مسیر  توسعه پایدار شهری و شایسته ترین مشاوران ونمایندگان افکار عمومی هستند در مسیر شناخت نقاط قوت و ضعف و دستیابی به راههای تعالی اقتصادی و فرهنگی بی بدیل و یاریگر اینجانب می باشد.

 اینجانب معتقدم نیروهای انسانی شهرداری رشت همچون هر سازمان دیگر ، بزرگترین و اساسی ترین منابع و سرمایه های این مجموعه اند و حضور مومنانه و مشوقانه این نیروهای خدوم  در کنار اینجانب نقش برجسته ای در حل مشکلات و معضلات کوچک و بزرگ این شهر خسته و ابری دارد.

 مسلما شهرداران و مدیران گذشته این شهر نهایت تلاش برای بهبود زندگی در این شهر و افزایش کیفیت شهر نشینی و رفاه را روا داشته اند و بنده نیز در این مسیر با تکیه برتجربیات گذشتگان و برنامه محوری ، استفاده از نظر نخبگان و کارشناسان ، مدیران فعلی و قبلی ، مشاوران دلسوز ومتخصص نهایت تلاش و توان خود را عرضه خواهم کرد.

 اکنون موسم کار، تلاش و فعالیت فرا رسیده است و اینجانب به عنوان فرزندی کوچک از خیل عظیم فرزندان این دیار همیشه سرافراز، ضمن دعوت از تمام گروهها، نهادهای مردم نهاد، مجامع علمی و فنی- فرهنگی و اجتماعی و…،طلب مساعدت و همیاری نموده و پیشاپیش دستان یاریگری را که با قلبی پاک و نیّتی صادقانه جهت خدمت به عمران،توسعه و پیشرفت همه جانبه  رشت-این مهد فرهنگ وتمدن در سرزمین گیل ودیلم -به میدان آمده و خواهند آمد را به گرمی می فشارم.

 انگونه که در برنامه پیشنهادی خود به شورای محترم شهر رشت عنوان کردم نگاه من به فردای رشت ، نگاه انسان محور، خردگرایانه  با تکیه بر نظر متخصصین است و معتقدم این شهر با تحقق برنامه های کوتاه مدت و میان مدت توانایی نیل به ارزوهای بزرگ اما دست  یافتنی را  دارد:

برنامه راهبردی و تخصص گرایانه بنده ، با کمک متخصصین و کارشناسان مجرب و اگاه به مشکلات کوچک و بزرگ منطقه ، راهگشا خواهد بود و ” یا علی ” مردان بارانی این شهر یار و یاور من در مسیر شکوفایی،رشد و توسعه رشت است.

 رشت ، دروازه تمدن ایران ، شهر باران  های نقره ای و بزرگترین و محوری ترین شهر شمالی ایران عزیز ، شایسته بهترین ها است و مردم شریف و ولایتمدار این شهر لایق رفاه ،آسایش و امنیتی فراگیر برای زندگی در شهری مدرن وتوسعه یافته می باشند

 امید است توفیق همراهی و همدلی همه دلسوزان این شهر نصیب اینجانب گردد و میوه اعتماد به برنامه ها و نطرات اینجانب ، تحقق آرزوی همیشگی شهروندان و تبدیل شهر رشت به شهر زندگی ، شهر اخلاق ، شهر فرهنگ، شهر نشاط  باشد. این شعار زمانی تحقق خواهـد یافت که شهرونـدان ، مجمـوعه شهرداری  را بعنوان خادمیـن خـود بدانند چـرا که همیشه «شهر را شهروند می سازد».

 آرزو مندم  با استعانت  از پرودگار متعال  و به مصداق آیه شریفه «رَّبِّ أَدْخِلْنِی مُدْخَلَ صِدْقٍ وَأَخْرِجْنِی مُخْرَجَ صِدْقٍ وَاجْعَل لِّی مِن لَّدُنکَ سُلْطَانًا نَّصِیرًا» این چند صباح امانتداری را با عزت و سربلندی  به پایان رسانم.

                                                                                                  محمد ابراهیم خلیلی

                                                                                 شهردارمنتخب شورای اسلامی کلانشهر رشت

 

Share