«قاسم سلیمانی» قدرتمندترین عامل در خاورمیانه است + عکس

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا : «جان ماگویر» افسر بازنشسته سازمان سیا می گوید «قاسم سلیمانی»، «قدرتمندترین عامل در خاورمیانه است… اما کمتر کسی در مورد او چیزی شنیده است».  نشریه آمریکایی «نیویورکر» در گزارشی مشروح، به ابعاد قدرت و نقش سردار «قاسم سلیمانی» فرمانده سپاه قدس جمهوری اسلامی ایران پرداخته است. «دکستر فیلکینز» روزنامه […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا : «جان ماگویر» افسر بازنشسته سازمان سیا می گوید «قاسم سلیمانی»، «قدرتمندترین عامل در خاورمیانه است… اما کمتر کسی در مورد او چیزی شنیده است».

 نشریه آمریکایی «نیویورکر» در گزارشی مشروح، به ابعاد قدرت و نقش سردار «قاسم سلیمانی» فرمانده سپاه قدس جمهوری اسلامی ایران پرداخته است. «دکستر فیلکینز» روزنامه نگار این نشریه، در گزارش خود با مقامات سابق سازمان سیا، و همچنین مقامات عراقی در مورد شخصیت سردار سلیمانی مصاحبه کرده است.

فیلکینز در بخشی از این گزارش نوشته است ایران بعد از جنگ با عراق توانسته است پروژه ای را پیش ببرد که اکنون حوزه نفوذ شیعی را به سرتاسر عراق، سوریه و تا مدیترانه گسترش داده است. ایران در کنار متحدین خود در لبنان و سوریه توانسته محور مقاومت را در این منطقه تشکیل دهد. به نوشته «فیلکینز» سردار سلیمانی از ۱۵ سال قبل و زمانی که به عنوان فرمانده سپاه قدس ایران منسوب شد، تلاش کرده است تا اوضاع در خاورمیانه را در جهت منافع ایران جهت دهی کند. با این حال وی توانسته تا حد زیادی از دید رسانه ها دور بماند.

«جان ماگویر» افسر سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در مورد وی می گوید: سلیمانی قدرتمندترین عامل در خاورمیانه امروز است… با این حال کمتر کسی چیزی درباره وی شنیده است.

نیویورکر در توصیف سردار سلیمانی می نویسد: زمانی که سلیمانی در مجامع عمومی ظاهر می شود، تلاش می کند تا جلب توجه نکند و به ندرت صحبت می کند. او رفتاری از خود نشان می دهد که عرب ها به آن «خلب» می گوید، یعنی نوعی کاریزمای نهفته.

یک مقام سابق ارشد عراقی هم در مورد سردار سلیمانی به نیویورکر گفته است: زمانی که وارد اتاقی می شود که مثلا ۱۰ نفر در آن حضور دارند، او جلو نمی آید، همان جا در طرف دیگر اتاق بسیار آرام می نشیند. صحبتی نمی کند، نظری نمی دهد و تنها می نشیند و گوش می دهد. و البته قطعا همه در آن اتاق تنها به او فکر می کنند.

این مقام عراقی در بخش دیگری از این گزارش، سردار سلیمانی را «فردی زیرک و استراتژیستی به شدت باهوش» توصیف می کند.

Share