یک گیلانی مشاور عالی ترکان در مناطق آزاد شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیار میرزا دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در حکمی، محمدعلی نجفی را به عنوان مشاور عالی خود در این شورا منصوب کرد. به گزارش دبیرخانه شورای هماهنگی مناطق آزاد، اکبر ترکان مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در دو حکم جداگانه، […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیار میرزا دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در حکمی، محمدعلی نجفی را به عنوان مشاور عالی خود در این شورا منصوب کرد.

به گزارش دبیرخانه شورای هماهنگی مناطق آزاد، اکبر ترکان مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در دو حکم جداگانه، محمد علی نجفی را به عنوان «مشاور عالی دبیر شورا در امور مناطق آزاد و ویژه اقتصادی» و  محمد معزالدین را به عنوان «قائم مقام و معاون سرمایه گذاری دبیرخانه شورا» منصوب کرد.

در حکم اکبر ترکان به محمد علی نجفی آمده است: بررسی و مطالعه وضعیت مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی، تدقیق در خط مشی ها و برنامه های مناطق یاد شده و کمک به تدوین برنامه های متناسب با اهداف مندرج در قانون چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی و ارائه پیشنهادات لازم برای بهبود امور اجرایی مناطق یاد شده، از اهم مسئولیت هایی است که امیدوارم در تعامل با مدیران عامل محترم سازمان های مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی در انجام بهینه آن، موفق و مؤید باشید.

محمدعلی نجفی متولد سال ۱۳۳۳ در آستانه اشرفیه و دارای مدرک دکتری مدیریت استراتژیک است که سابقه معاونت طرح و برنامه و امور اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش را در کارنامه کاری خود دارد.

همچنین در حکم دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی خطاب به محمد معزالدین آمده است: شناسایی، تبیین و معرفی فرصت های سرمایه گذاری مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی، تلاش برای جذب سرمایه گذاری های داخلی و خارجی و فراهم آوردن زمینه توسعه گردشگری و تولید کالاها و خدمات در مناطق، افزایش سطح اشتغال، ارتقاء سطح آموزش عالی و اقداماتی که منجر به تحقق اهداف اقتصادی مورد نظر در قانون چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی و در نتیجه توسعه همه جانبه مناطق گردد از اهم مأموریت هایی است که انتظار می رود در تعامل با سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی، مدیران عامل و اعضاء هیأت مدیره سازمان های مناطق در به ثمر رساندن آن نهایت تلاش را معمول فرمایید.

البته پس از انتشار خبر انتصاب فردی با نام محمدعلی نجفی به سمت مشاور ترکان در شورای هماهنگی مناطق آزاد، خبرنگار ایسنا کسب اطلاع کرد که این فرد با محمدعلی نجفی که معاونت رییس جمهور و ریاست سازمان میراث فرهنگی و گردشگری را عهده‌دار است، صرفا تشابه اسمی دارد.

بر این اساس، برخلاف خبر منتشر شده در برخی رسانه‌ها، محمدعلی نجفی که پیشتر برای تصدی وزارت آموزش و پرورش معرفی شده بود، در حال حاضر تنها به عنوان معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی مشغول به کار است و سمتی تحت عنوان مشاور رییس شورای هماهنگی مناطق آزاد ندارد.

Share