نگاهی دقیق به خودرویی که روحانی سوار می‌شود+تصاویر

خودروهای روسای جمهور اغلب به دلیل اینکه شخص اول مملکت را جابه‌جا می‌کنند، از اهمیت زیادی برخوردار هستند. از سویی دیگر، آنچه یک رئیس‌جمهور سوار می‌شود نمونه‌ای است از سلایق و علایق وی به صنعت اتومبیل. چندی‌ست حسن روحانی رئیس‌جمهور منتخب ایران نیز سوار بر یکی از خاص‌ترین‌ خودروها می‌‌شود.

به گزارش دیارمیرزا  به نقل از بازار خبر، حفاظت از اشخاص و سران مملکتی یکی از مهم‌ترین و پیچیده‌ترین وظایف نیروهای امنیتی است. غیر از حفاظت فیزیکی که توسط گاردها صورت می‌گیرد، برای پیمایش‌های بین مردم و عبور از معابر عمومی باید حربه‌ای دیگر اندیشیده شود.

به همین خاطر است که خودروهای روسای جمهور اغلب با دیگر مدل‌ها تفاوت دارد.

جدا از این مسایل، آنچه یک رئیس‌جمهور سوار می‌شود نمادی است از وقار و اهمیت وی به مباحث بصری. هم‌چنین اگر یک کشور دارای توان قابل قبولی در عرصه صنعت اتومبیل باشد، او با انتخاب یک برند داخلی توجه خود به این حوزه را نشان می‌دهد.

به عنوان مثال رئیس‌جمهور آمریکا سوار بر خودروی آمریکایی شورولت می‌شود. رئیس‌جمهور فرانسه سوار بر خودروی فرانسوی سیتروئن می‌شود. همین‌طور رئیس‌جمهور ایتالیا که سوار بر مازراتی می‌شود و آلمان‌ها که مثل همیشه سوار بر مرسدس‌بنز می‌شوند.

روسای جمهور پیشین نیز تقریباً همین روند را پیش گرفته بودند. احمدی‌‌نژاد در سفرهای استانی اغلب با یک شاسی‌بلند نیسان ژاپن به این سو و آن سو می‌رفت. در پیمایش‌های داخلی نیز سوار بر یک پژو پرشیا دیده می‌شد.

اما با آغاز دوره یازدهم ریاست جمهوری کشور، حسن روحانی سبک دیگری از خودروسواری سران را به نمایش گذاشت. او در ابتدا با یک تویوتا Cressida (کریسیدا) ژاپنی دهه ۹۰ دیده شد.

 سپس در یک گام بالاتر ب‌ام‌و آلمانی سری ۵ مدل E39 را برگزید. مدلی که بین سال‌های ۱۹۹۵ تا ۲۰۰۳ تولید می‌شد.

اما خبرسازترین اقدام او، انتخاب یک خودروی شیک فرانسوی بود؛ یک پژو ۶۰۷.

درباره خودروی رئیس جمهور

آنچه حسن روحانی سوار می‌شود محصولی است اروپایی که بین سال‌های ۱۹۹۹ تا ۲۰۱۰ از خط تولید پژو خارج می‌شد. چهار دربی که در کلاس سایز بزرگ‌های خانوادگی قرار می‌گیرد.

این خودرو به صورت استاندارد دارای ۸ کیسه هوا است. کنترل باد تایرها و سیستم تعلیق بادی/روغنی از دیگر توانمندی‌های آن است.

طول، عرض و ارتفاع پژو ۶۰۷ به ترتیب ۴۹۰۲، ۱۸۳۵ و ۱۴۴۲ میلی‌متر شده است.

بر حسب نوع موتور و آپشن‌های انتخابی، وزن خودرو بین ۱۶۱۰ تا ۱۷۹۸ کیلوگرم تغییر می‌کند.

این خودرو دارای یک موتور ۳۰۰۰ سی‌سی شش سیلندر Vشکل به قدرت ۲۰۴ اسب‌بخار است. با این خروجی می‌تواند صفر تا ۱۰۰ را در ۸.۱ ثانیه طی کند و بعد از آن به سرعت نهایی ۲۴۰ کیلومتر در ساعت برسد.

مصرف سوخت میانگین پژو ۶۰۷ در هر ۱۰۰ کیلومتر ۷.۵ لیتر است. هم‌چنین باک آن دارای ظرفیت ۸۰ لیتر بنزین خواهد بود.

اما باید در نظر داشت که خودرو فوق یک محصول گارد و ایمن‌شده است. به دلیل ضدگلوله کردن بدنه، وزن خودرو بالا می‌رود و طبیعی است که قدرت آن کاهش و مصرف سوختش افزایش پیدا می‌کند

          toyo (1) copy toyo copy

bmw copy(6) bmw (1) copy(2)

607 (1) copy 607 (2) copy 607 copypeugeot-607-09 copy Peugeot-607_2004_800x600_wallpaper_0d copy imgpeugeot 6072 copy imgpeugeot 6071 copy policee (1) copy

Share