نور چشمی وزیر اطلاعات مشخص شد !!!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا وزیر اطلاعات به محض حضور در جمع خبرنگاران در پایان جلسه هیأت دولت به خوش و بش با آنها پرداخت و به آنها گفت که شما خبرنگاران نور چشم ما هستید

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا اخبار ویژه روزنامه های امروز بشرح ذیل می باشد :

*کیهان  

سناریوی اصلاح‌طلبان برای یارگیری از فراکسیون اکثریت

تحرکات اصلاح‌طلبان برای ایجاد فراکسیون حامی دولت در مجلس و از اکثریت انداختن فراکسیون رهروان شدت گرفته است.
اصولگرایان در مجلس ششم، هفتم و هشتم با همین نام فراکسیون اصولگرایان شناخته می‌شدند. اقلیت اصولگرای مجلس ششم در دو مجلس هفتم و هشتم تبدیل به جریان اکثریت شد. اما در آستانه انتخابات مجلس نهم که اسفند سال ۱۳۹۰ برگزار شد، برخی مسائل حاشیه‌ای باعث انشعاب و رقابت میان دو طیف «جبهه متحد اصولگرایان» (نزدیک به آیت‌الله مهدوی کنی) و «جبهه پایداری» (نزدیک به آیت الله مصباح یزدی) شد؛ این در حالی بود که ۹۰ درصد دیدگاه‌های هر دو طیف به هم نزدیک بود و پس از انتخابات نیز، هر دو جریان مواضع تقریبا مشترکی اتخاذ کردند.

پس از برگزاری انتخابات اتفاق دیگری رخ داد. فراکسیون اکثریت تشکیل شده که حتی از میان نمایندگان اصلاح‌طلب یارگیری کرده و تعداد آرای خود در مجلس را به حدود ۲۱۰ نفر رسانده بود، عنوان «رهروان ولایت» را به جای «اصولگرایان» عنوان کرد و با همین عنوان در انتخابات هیئت رئیسه مجلس حضور پیدا کرد که در رقابت علی لاریجانی و غلامعلی حدادعادل نمود پیدا کرد. پس از آن کاظم جلالی نماینده شاهرود به ریاست فراکسیون رهروان انتخاب شد. برخی اعضای فراکسیون اصرار داشتند دو قطبی اصلی را به جای اصولگرا و غیر آن، به تقسیم‌بندی «نمایندگان تهران-شهرستان» تبدیل کنند و خود را ناراضی از رقابت‌های جبهه متحد و پایداری نشان دهند. اما در پی این تقابل‌های حاشیه‌ای و ناکارآمد، فرصت برای اصلاح‌طلبان فراهم شد.

اکنون برخی خبرها حاکی از آن است که دو طیف اصلاح‌طلبان و دولت درصدد ایجاد شکاف در میان «اکثریت رهروان» هستند تا بدین ترتیب مقدمه ایجاد فراکسیون حامیان دولت را تحت عنوان فراکسیون اعتدال فراهم کنند.اکثریت مجلس البته با تلقی لزوم حمایت از دولت جهت حل مشکلات مردم با اغماض به وزرای پیشنهادی که ۶-۷ نفر از آنها مورد انتقاد همین طیف بودند نگریستند و به کسانی چون وزیر پیشنهادی «نفت» و «راه و شهرسازی» و… رأی اعتماد دادند. حتی رئیس فراکسیون رهروان در دفاع از دولت و وزرا سخن گفت و در جلسه رسیدگی به صلاحیت وزرا به طیفی از اصولگرایان حمله کرد و آنها را کاسبکاران فتنه خواند. او البته در گذشته عضو حزب اعتدال و توسعه (حزب حال حسن روحانی) بود و بعدها نیز نام وی به عنوان نامزد تصدی معاونت وزارت کشور به میان آمد که البته این موضوع ظاهرا با مخالفت لاریجانی و معرفی کاظم میرولد برای معاونت سیاسی رحمانی فضلی منتفی شد.

اما در هر صورت تلاش برای از هم گسیختن اکثریت مجلس شدت گرفته و گفته می‌شود همان ترکیبی که به برخی وزرای مورد اعتراض نظیر زنگنه و آخوندی رأی مثبت داد، استعداد تبدیل شدن به فراکسیون دولتی را دارد.روزنامه زنجیره‌ای بهار که از سوی اصلاح‌طلبان تندرو اداره می‌شود، روز شنبه از قول یکی از همین نمایندگان (رمضانعلی-س) از تدارک برای تشکیل فراکسیون حامی دولت تحت عنوان «اعتدال» خبر داد و نوشت: در گفت‌وگوهایی که با تعدادی از نمایندگان داشتیم، موافقت تعداد قابل توجهی از نمایندگان را در مدت زمان محدودی داشتیم. به نظر می‌رسد این فراکسیون با انشعاب قابل توجهی در فراکسیون رهروان همراه باشد و آرایش مجلس را به هم بزند.

این نماینده افزوده است: برخی از نمایندگان اعلام کرده بودند که فراکسیون رهروان در جلسات بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی درگیر اختلاف‌هایی بوده و همین اختلاف درونی زمینه‌ساز تشکیل فراکسیون جدید شده است.همچنین روزنامه زنجیره‌ای آرمان‌ با بیان اینکه اقلیت اصلاح‌طلب مجلس ۲۰ نفر بیشتر نیستند، تصریح کرد کار روحانی در به هم ریختن آرایش مجلس جالب توجه بوده و احتمال ایجاد فراکسیون جدید را پیش کشیده است.با این حال اسماعیل جلیلی عضو شورای مرکزی فراکسیون رهروان ولایت انشعاب در این فراکسیون را رد کرد و گفت: فراکسیون رهروان ولایت یک هویت دارد که این هویت برای فعالان و اعضای آن مهم است.

وی افزود: همواره تلاش می‌شود فراکسیون با انسجام و یکپارچگی فعالیت‌های خود را انجام دهد.نماینده مسجد سلیمان گفت: تشکیل فراکسیون حامی دولت در مجلس که برخی از آن سخن گفته‌اند اساسا برای دولت خطرناک است و بعید است که چنین اتفاقی رخ دهد.
یادآور می‌شود برخی اعضای فراکسیون رهروان سال گذشته همزمان عضو فراکسیون «صدای ملت، منتقد دولت» بودند که ظاهرا با تشکیل دولت جدید تغییر هویت داده‌اند.

شایان ذکر است در این جلسه آقایان غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده مردم رشت ، حسن تامینی نماینده مردم رشت،جبار کوچکی نژاد نماینده مردم رشت،ایرج ندیمی نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل، محمد حسین قربانی نماینده مردم آستانه اشرفیه ،مهرداد لاهوتی نماینده مردم لنگرود، عطاالله حکیمی پور نماینده مردم رودبار، ناصر عاشوری نماینده مردم فومن و شفت ،حسن خسته بند نماینده مردم بندر انزلی،محمود شکری نماینده مردم شهرستانهای تالش ،رضوانشهر و ماسال حضور داشتند و آقایان خصوصی ، نعیمی و رهبری املشی غایب جلسه بودند .

 تدبیر و امید برای مهار تورم مصرف انتخاباتی داشت؟!

روزنامه جمهوری اسلامی از دولتمردانی که با بی‌پروایی خواستار افزایش قیمت‌ها هستند خواست تا کمی تدبیر به خرج داده و موجب برانگیختی مخالفت‌ها در میان مردم و نمایندگان مجلس نشوند.بخشی از دلایل پیروزی دکتر حسن روحانی در انتخابات انتقاد وی و سیاستمداران حامی او از تورم و دادن وعده کاهش تورم و گرانی بود اما به دنبال انتخاب وزرای جدید، برخی از اعضای کابینه نظیر وزیر نفت، راه و شهرسازی و… خلاف مواضع قبلی رئیس‌جمهور سخن می‌گویند.روزنامه جمهوری اسلامی که از حامیان هاشمی و دولت جدید به شمار می‌رود، با اشاره به این موضوع در سرمقاله خود تصریح کرد، دولتمردان باید در کنار صراحت و شفافیت، کمی هم تدبیر به خرج دهند و ناامیدی درست نکنند.

این روزنامه خاطرنشان کرد: انتظار از مسئولان و مدیران دولتی که خود را دولت تدبیر و امید می‌داند و می‌نامد این است که در سخنان و ارائه دیدگاه‌هایشان بیش از این مدبرانه عمل کنند.جمهوری اسلامی افزود: مروری بر موضوعاتی که در قالب گفتگوهای اخیر توسط مدیران و وزرای دولت به آن‌ها پرداخته شده است به روشنی نشان می‌دهد که اکثریت آن‌ها از جمله موضوعات به شدت حساس از منظر افکار عمومی و معیشت مردم بوده است؛ موضوعاتی مانند تاکید وزیر راه و شهرسازی بر اینکه «مردم باید میان مسکن و ارزانی یکی را انتخاب کنند»، طرح اینکه «بیش از ۴۰ درصد تورم کشور محصول افزایش پایه پولی آن هم به علت تسهیلات مسکن مهر است» توسط وزیر اقتصاد یا بیان این مسئله که در گریزی از افزایش قیمت آب و برق نیست» آن هم از سوی وزیر نیرو، واقعی ارزیابی کردن قیمت ۳۰۰۰ تومان برای دلار توسط رئیس کل بانک مرکزی و دفاع ضمنی از بنزین گران‌تر در سخنان وزیر نفت، از جمله مواردی هستند که بازتاب‌ها و واکنش‌های فراوانی در میان افکار عمومی به دنبال داشته است.

این روزنامه با انتقاد از موقعیت‌نشناسی برخی وزرا و ناامید کردن افکار عمومی امیدوار تأکید کرد: این اقدام اشتباه وزرا نشان‌دهنده غفلت از تدبیر و غیرمنطقی است. این نوع اقدامات بیش از هر چیز بیانگر فقدان برخورداری دولت یازدهم و مدیران ارشد آن از یک راهبرد کلان اطلاع‌رسانی، تبدیل تهدیدها به فرصت‌ها و عدم تدبر در شیوه‌های بیان حقایق برای مردم در عین روشن نگاه داشتن امید در دلهای آنان است.جمهوری اسلامی خاطرنشان کرد: پیامد چنین رفتارهایی چیزی جز افزایش هزینه‌های غیر ضروری برای دولت نخواهد بود چنانکه خیلی زود نیز شاهد یکی از این واکنش‌ها در قالب احضار وزرای راه و شهرسازی و اقتصاد به کمیسیون عمران مجلس برای شنیدن توضیحات این دو وزیر در مورد مسکن مهر هستیم.

مهاجرانی: نمی‌فهمم آمریکا و انگلیس چرا مشتی اوباش را ترجیح دادند(خبر ویژه)

رئیس حلقه فتنه در لندن می‌گوید هنوز نمی‌تواند بفهمد چرا آمریکا و انگلیس، مشتی اوباش را به محمد مصدق ترجیح دادند.عطاءا… مهاجرانی ضمن مقاله‌ای در نشریه سعودی الشرق‌الاوسط به اسناد تازه منتشر شده سازمان سیا درباره ادعای دخالت در کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ پرداخت و نوشت: «در میان اسناد منتشر شده توسط سیا به صفحه‌ای شرم‌آور و ننگین برخورد کردم که در آن توضیح داده شده بود که چگونه سیا و سازمان اطلاعات بریتانیا موفق به سرنگونی محمد مصدق شدند. در قدم نخست برخی از افراد شرور در شهر پراکنده شدند تا در کودتا شرکت کنند. حقیقت این است که اسامی ذکر شده در اسناد آمریکایی، جزو اوباش ایران بودند و با تکیه بر این اوباش و اشرار یکی از مهم‌ترین جنبش‌های دموکراسی‌خواه و آزادی‌طلب ایران سرکوب شد.»

وی می‌افزاید: چگونه ممکن است که این کودتای نظامی که در سال ۱۹۵۳ رخ داد را فراموش کنیم؟ چگونه ممکن است آمریکا و بریتانیا را به خاطر نقشی که در برکناری مصدق ایفا کردند، ببخشیم؟ محمد خاتمی حق داشت وقتی گفت که دیوار بلندی از بی‌اعتمادی بین ایران و آمریکا وجود دارد. پیش از انقلاب، دولت شاهنشاهی هر نوزدهم ماه آگوست جشنی برگزار می‌کرد که شاه هم همواره در آن حاضر می‌شد. باید در نظر داشته باشیم که ستاره بارز این جشن شخصی به نام شعبان ‌بی‌مخ بود.

مهاجرانی می‌نویسد: اگر به دلیل اصلی انقلاب اسلامی ایران در سال ۱۹۷۹ فکر کنیم، برایمان آشکار می‌شود که ریشه‌های آن به کودتای سال ۱۹۵۳ بازمی‌گردد. شعبان بی‌مخ مزدور مورد علاقه آمریکا و بریتانیا در این کودتا بود و این امر باعث شد تا مردم ایران به سمت آیت‌الله خمینی بروند که شخصیتی ضدآمریکایی و نماد انقلاب ایران بود.وزیر ارشاد متواری دولت اصلاحات که اکنون در لندن اقامت دارد، در پایان با وقاحت می‌نویسد: «اکنون پس از فاش شدن اسناد سازمان امنیت آمریکا و همچنین اسناد سیا، ما دو گزینه داریم، نخست این که این اسناد را به ادواتی برای حمله به آمریکا تبدیل کنیم که در نتیجه دیوار بی‌اعتمادی میان دو کشور و دو ملت بلندتر خواهد شد. گزینه دوم این است که از اسناد به عنوان یک اهرم موثر در مذاکرات مستقیم با آمریکا استفاده کرده و موانع را از بین ببریم(!) از همه این‌ها گذشته، من هنوز هم نمی‌توانم بفهمم که چرا آمریکا و بریتانیا مشتی اوباش را به محمد مصدق ترجیح دادند.»

درباره یادداشت آقای مهاجرانی یک سؤال کاملا روشن وجود دارد و آن اینکه همان آمریکا و انگلیس بانی کودتای ۲۸ مرداد و حامی اوباش، براساس کدام مشابهت، در فتنه و آشوب سال ۱۳۸۸ از مهره‌هایی نظیر خاتمی و مهاجرانی حمایت کردند و رسانه‌های خود را در خدمت آنان قرار دادند و براساس کدام منطق از مهاجرانی برای سخنرانی مخفیانه در نشست موسسه واشنگتن (لابی صهیونیستی- آمریکایی) دعوت کردند که بعدها لو رفت؟! در واقع درست به همان دلیل که آمریکاو انگلیس امثال خاتمی و مهاجرانی و موسوی و … را بر ملت ایران ترجیح دادند، در سال ۳۲ نیز اوباشی نظیر شعبان بی‌مخ را ترجیح دادند.

سرگردانی دانشجویان بورسیه دکترا صرفاً به خاطر لجبازی با دولت سابق؟!

یک دانشجوی بورسیه دوره دکترا اقدام بی‌قاعده سرپرست وزارت علوم در صدور دستور «توقف صدور ابلاغ و اعلام موافقت با بورس» را مورد اعتراض قرار داد.سایت اصلاح‌طلب فرارو به نقل از نامه اعتراضی این دانشجو خطاب به توفیقی نوشت: من یکی از دانشجویان بی‌شمار دکتری هستم که پس از دو سال طی کردن مراحل مختلف مصاحبه علمی، گزینش و تأیید صلاحیت عمومی در انتظار تماس وزارتخانه و صدور حکم بورس بوده‌ام. جناب آقای دکتر روحانی در اولین نشست خبری پس از انتخاب شدن به ریاست جمهوری، در پاسخ به یکی از خبرنگاران اظهار داشتند که با کلید آمده‌اند نه با داس.

حال چه شده است که با این تصمیم سرپرست محترم وزارت علوم، آمال و آرزوهای عده‌ای از نخبه‌ترین دانشجویان این مملکت که بی‌خبر و فارغ از تمام جناح‌بندی‌های سیاسی از اقصی نقاط کشور متقاضی بورس بوده‌اند، پس از قریب به دو سال صبر و پیگیری و صرف هزینه‌های مختلف مادی و روحی، درست در زمانی که در انتظار حکم بورس نشسته‌اند، درو می‌شود. به راستی، در اولین گام دولت یازدهم، جمع بزرگی از بهترین دانشجویان این کشور و خانواده‌های آنان را دچار یأس و ناامیدی نموده است. دانشجویانی که اکثریت آن‌ها فارغ از هر گونه رانت مشغول تحصیل در دوره‌های مختلف تحصیلی بوده‌اند.

وی می‌افزاید: اگر قرار است صدور حکم بورس متوقف شود، پس اعلام فراخوان جدید برای جذب هیأت علمی به همان سیاق و روش قبلی (تأکید می‌کنم دقیقاً به همان روش قبل) به چه نیتی صورت گرفته است؟ آیا تنها هدف ملغی کردن تصمیمات دولت قبل بوده است به این قیمت که عده‌ای جوان بی‌تقصیر در این بین متضرر شوند؟ اگر یک دانشجوی دکتری همچون حقیر که سال سوم تحصیل را می‌گذرانم، هم اکنون مجدداً در فراخوان شرکت نمایم، با توجه به حجم انبوه متقاضیان فعلی و متقاضیانی که با این تصمیم وزارت علوم به آن‌ها افزوده می‌شوند، چه تضمینی هست که مجدداً بتوانم موافقت یک واحد دانشگاهی را کسب نمایم؟ یا اگر کسب نمودم چه تضمینی هست که پس از دو سال دیگر با چنین تصمیمات خلق‌الساعه‌ای مجدداً کان‌لم‌یکن نگردد؟ و باز اگر حتی کأن لم یکن هم نگردد، به نظر سرپرست محترم آن وزارتخانه باز هم امثال اینجانب متضرر نشده‌اند؟

*خراسان

لغو بخشی از اختیارات کمیسیون سیاسی- دفاعی دولت

در حالی که بر اساس مصوبه اول دی ماه سال ۸۶ کابینه نهم، اختیارات هیئت  وزیران با رعایت ماده ۲۲ آیین  نامه داخلی هیئت دولت به وزرای عضو کمیسیون سیاسی – دفاعی دولت تفویض شده بود، کابینه یازدهم در یکی از اولین جلسات خود به استناد اصل ۱۳۸ قانون اساسی این مصوبه را لغو کرده که این ابلاغیه طی روزهای اخیر توسط اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور به دستگاههای اجرایی ابلاغ شده است.

تقدیر تبلتی دو مسئول از کارمندان

بر اساس بررسی های یک نهاد نظارتی، دو مسئول محلی که در حوزه خدماتی و اجرایی یکی از استانهای جنوبی کشور مشغول فعالیت هستند در پایان مدت مسئولیت خود با برگزاری مراسمی، از کارمندان و مدیران تحت مسئولیت خود با اهدای تبلت تقدیر کرده اند که اعتبار خرید این دهها تبلت از بودجه عمومی کشور تهیه شده است. همچنین بررسی این نهاد نظارتی نشان می دهد تاریخ خرید این تبلت ها یک روز قبل از صدور مجوز خرید آنها بوده است.

*تهران امروز

۱۷۰ میلیارد اختلاسی از بنیاد شهید برنمی‌گردد!

جعفرزاده ایمن‌آبادی نماینده مجلس گفته به‌رغم برخی ادعا‌ها مبنی بر بازگشت سرمایه از دست رفته بنیاد شهید در جریان اختلاس میلیاردی از آن، این پول قابل برگشت نیست.به گزارش ایسنا، ایمن‌آبادی گفته: در جریان تحقیق و تفحص، یک پرونده جابه‌جایی مالی ۱۷۰ میلیارد تومانی کشف شده است که برخلاف ادعاهای موجود، این پول قابل بازگشت نیست چرا که از کشور خارج شده است.

دولت، معادن را از تامین‌اجتماعی پس گرفت

در حالی که معادن شماره ۲ و ۳ سیرجان برای واگذاری به سازمان تامین‌اجتماعی، از دولت گرفته شده و به وزارت تعاون منتقل شده بود، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور در ابلاغیه‌ای به دستگاه‌های دولتی اعلام کرده که به استناد اصل ۱۳۸ قانون‌اساسی، این تصویب نامه از تاریخ تصویب لغو می‌شود.

رئیس «ایرنا» به زودی مشخص می‌شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفته: تغییر مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی، ایرنا، جزو مواردی است که در آینده‌ نه چندان دور انجام می‌شود.به گفته وی به زودی فردی برای این مسئولیت مشخص می‌شود.به گزارش ایسنا علی جنتی در پاسخ به این سوال که چه گزینه‌هایی برای این مسئولیت مطرح هستند،‌ گفته: قرار نیست گزینه‌ها را فعلا به شکل رسمی اعلام کنیم.

نام اولین ماهواره ایرانی در دوره روحانی

به گزارش مهر، اکبر ترکان در یک برنامه تلویزیونی از پرتاب ماهواره تدبیر در دولت یازدهم خبر داده و گفته: براساس اظهارات دکتر حمید فاضلی رئیس سابق سازمان فضایی برنامه‌ای برای اولین پرتاب ماهواره پیش رو به نام تدبیر در دست است؛ لذا اولین ماهواره در دولت یازدهم با نام تدبیر پرتاب می‌شود.

انتشار ۳۶۰ میلیون مطلب بحران‌زا در انتخابات ۹۲

اخوان بهابادی دبیر شورای‌عالی فضای مجازی از انتشار ۳۶۰میلیون مطلب و ایجاد ۹۶۰۰ سایت از سوی ضدانقلاب برای ایجاد آشوب و کارشکنی‌ در انتخابات ۹۲ خبر داده.

برنامه‌ریزی برای سفر ۷۰ خبرنگار به نیویورک

یک مقام آگاه در دفتر رئیس‌جمهور به خبرنگار سایت روزنو گفته: متاسفانه مطلع شدیم که دفتر رئیس دولت دهم در آخرین روزهای کاری‌اش با دعوت از ۷۰ خبرنگار در حال تدارک سفر آنها همراه با رئیس‌جمهور به نیویورک بودند.وی گفته: همراهی ۷۰ خبرنگار در سفرهای رئیس‌جمهور اقدامی بی‌سابقه بوده که تاکنون هم آقای احمدی‌نژاد این تعداد خبرنگار را در سفرهای خارجی با خود همراه نداشته است.وی گفته: با اطلاع یافتن نزدیکان دکتر روحانی از این اقدام جلوگیری شد.

*جمهوری اسلامی

* عناصر وابسته به جناح افراطی تلاش می‌کنند مجلس شورای اسلامی را وادار نمایند برای سرپرستان وزارتخانه‌ها محدودیت‌هائی ایجاد کنند. آنها از ارائه یک طرح دو فوریتی به مجلس برای سلب حق عزل و نصب‌ها در وزارتخانه‌هائی که سرپرست دارند خبر می‌دهند. در انحرافی بودن این اقدام همین بس که چنین محدودیتی تاکنون برای سرپرست‌های وزارتخانه‌ها در هیچ دوره‌ای وجود نداشت.

* کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با فرایندی که مورد اعتراض داوطلبان تصدی ریاست دیوان محاسبات می‌باشد، دادستان فعلی دیوان محاسبات را برای کسب رأی موافق جهت ریاست این دیوان به مجلس معرفی کرده است. بدین ترتیب اگر دادستان فعلی دیوان به ریاست این دستگاه انتخاب شود، از آنجا که یک قاضی دیگر باید به جای او به عنوان دادستان دیوان به مجلس معرفی و انتخاب گردد، هر دو مسئولیت دیوان محاسبات در اختیار قضات قرار می‌گیرد، رویدادی که با محتوای وظایف دیوان تجانس ندارد. درست اینست که چون دادستان دیوان محاسبات باید یک قاضی باشد، رئیس این دستگاه از قضات نباشد.

* حزب موتلفه اسلامی با ارسال جوابیه‌ای به مطلب چاپ شده در ستون جهت اطلاع ۲۸/۵/۹۲ اعلام کرد: “در این متن نگارنده با هدف القای بی‌تدبیری در حزب موتلفه اسلامی نوشت: “حزب موتلفه اسلامی با اینکه سابقه‌ای طولانی در انقلاب و تجربه سیاسی زیادی دارد در دو انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۴ و ۱۳۸۸ از احمدی نژاد حمایت کرد و هرگز حاضر نشد این اشتباهات بزرگ را جبران کند و لذا چنان لطمه‌ای دید که در انتخابات مجلس نهم در تهران موفقیتی بدست نیاورد و اکنون دچار مشکلات درون حزبی است.” باید گفت موضع حمایتی حزب موتلفه اسلامی در هر دو انتخابات مذکور مشخص و قابل دسترسی همگان است. این مواضع با همان تجربیات سیاسی که نگارنده اطلاع دارد و با توجه به شرایط زمانی و موقعیت کشور اتخاذ گردیده و تاکنون نیز بر صحت آن تاکید شده است.

بنابر این اشتباهی صورت نگرفت تا نیاز به جبران باشد. از سوی دیگر در این مطلب به عدم توفیق حزب موتلفه اسلامی در انتخابات مجلس نهم اشاره شده است که باید گفت اگر اندکی توجه به آرایش جناح‌ها در مجلس نهم شود این قابل فهم است که در این مجلس علاوه بر اکثریت بودن اصولگرایان که خود یک پیروزی برای حزب موتلفه اسلامی به شمار می‌رود تعداد اعضای حزب موتلفه اسلامی از سراسر کشور افزایش یافته است که ناشی از الطاف الهی و پایگاه اجتماعی حزب در میان مردم کشور دارد. همچنین سپاسگذار خواهیم شد اگر بفرمائید منظور نگارنده از مشکلات درون حزبی چیست و چه چیزی در درون حزب سخن می‌گوید؟”

*قدس

اجازه‌ ویژه روحانی به وزیر بهداشت

تسنیم: وزیر بهداشت گفت: حجت‌الاسلام روحانی به دلیل فعالیت بنده در امور جراحی چشم که بیشتر نیز برای مسؤولان و بخصوص برای نمایندگان مجلس انجام می‌دهم این اجازه را به بنده دادند که در ساعات غیر اداری به فعالیت جراحی خودم همچنان ادامه دهم.

تشکر سپاه از برادران مجاهد عراقی

سپاه نیوز: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پیامی با تشکر از برادران مجاهد عراقی خود برای برخورد با منافقین پادگان اشرف اعلام کرد: این اقدام منجر به هلاکت رسیدن قریب به هفتاد تن از کادرهای فاسد منافقین از جمله هفت تن از شورای رهبری و مسؤولان اطلاعات و عملیات این سازمان با بیش از ۳۰ سال سابقه جنایت شد.

طرح ملغی کردن تصمیمات سرپرست‌ها

تسنیم: رئیس کمیسیون آموزش مجلس در واکنش به برکناری رئیس دانشگاه علامه، گفت: مجلس امروز طرحی را بررسی می‌کند که براساس آن از ۲۰ مردادماه تمامی عزل و نصب‌های سرپرستان وزارتخانه‌ها ملغی می‌شود.

علت لغو سخنرانی احمدی نژاد

قدس آنلاین: علیرضا کریمی دبیر چهاردهمین نشست اتحادیه انجمن اسلامی دانشجویان مستقل کشور گفت: احمدی نژاد بخاطر شرایط ملتهب ایجاد شده و مصاحبه آقای رنجبر از حضور در دانشگاه صرفنظر کرد.

قتل دیگر در پرونده مشرف

فردا: مقامهای پاکستانی اعلام کردند پلیس این کشور پرویز مشرف حاکم نظامی و رئیس‌جمهور سابق این کشور را متهم به قتل عبدالرشید قاضی یک روحانی در زمان محاصره یک مدرسه دینی کرده‌ است.

قالیباف پیشتاز است

خبرگزاری تسنیم: رحمت ا… حافظی عضو منتخب دوره چهارم شورای شهر تهران گفت: بر اساس رایزنی‌ها و بررسی‌های انجام‌شده مهدی چمران بین اعضای شورا ۲۰ رأی دارد و قالیباف نیز با ۴ رأی بیشتر از هاشمی برای شهرداری تهران پیشتاز است.

تیم تحقیق سازمان ملل در اردوگاه اشرف

خبرگزاری تسنیم: در پی درگیری خونین روز یکشنبه در اردوگاه اشرف در عراق، اعضای تیم تحقیق سازمان ملل از محل استقرار گروهک تروریستی منافقین در این اردوگاه، بازدید کردند.

خشم زنان عربستان

مشرق: انتشار گسترده تصویری از گواهینامه یکی از دختران خاندان آل سعود در فضای مجازی عربستان، موجب خشم شدید افکار عمومی این کشور بویژه زنان سعودی شده است. یکی از موضوعات بحث برانگیز در عربستان، مسأله رانندگی زنان است.

ناطق نوری میزبان هاشمی در خانه پدری

آفتاب: روستای اوزکلا، زادگاه علی‌اکبر ناطق نوری برای اولین بار میزبان آیت‌ا… هاشمی رفسنجانی بود.
دیدار هاشمی رفسنجانی در این روستا حدود ۶ ساعت به طول انجامید.

انگلیس، پایتخت اعتیاد اروپا

آفتاب: روزنامه انگلیسی ایندیپندنت در گزارشی جدید، انگلستان را به عنوان پایتخت اعتیاد دراروپا معرفی، و اعلام کرد که این کشور دارای بالاترین میزان اعتیاد به تریاک و مشروبات الکلی در میان کشورهای اروپایی است.

نور چشم وزیر اطلاعات!

جهان: وزیر اطلاعات به محض حضور در جمع خبرنگاران در پایان جلسه هیأت دولت به خوش و بش با آنها پرداخت و به آنها گفت که شما خبرنگاران نور چشم ما هستید.

مجید انصاری پروانه وکالت گرفت

یک منبع آگاه اعلام کرد: در روز ۵ شهریور‌ماه امسال مجید انصاری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و معاون امور مجلس رئیس جمهورهمچنین محمد‌علی حجازی رئیس سابق مرکز مشاوران قوه قضائیه پروانه وکالت دریافت کردند.

Share