لاهوتی:هاشم نیا مدیری آگاه و توانمند برای استان است

اتمام 99 درصدی پروژه درمان‌بستر اطاقور لنگرود/اجرای پروژه پایگاه امداد هوایی شرق گیلان در لنگرود

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استاندار فعلی مدیری آگاه و توانمند برای استان است، تصریح کرد: با رایزنی‌های انجام گرفته ۳ نفر برای مدیریت استان در نظر گرفته شده است که اولویت نخست آن هاشم‌نیا و دو نفر دیگر از مدیران استان در سطح وزارتخانه‌ها هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا مهرداد لاهوتی عصر روز شنبه در جلسه شورای اداری این شهرستان درباره وضعیت مسکن مهر اظهار کرد: مسکن مهر لنگرود به مراحل نهایی خود رسیده است.lahoti

*استفاده متقاضیان مسکن لنگرود از وام ۳۰ میلیون تومانی

وی با بیان اینکه لنگرود تنها منطقه‌ای است که متقاضیان از وام ۳۰ میلیون تومانی با کارمزد ۴ درصد استفاده کرده‌اند، گفت: در حالی که متقاضیان شهرهای دیگر وام ۲۵ میلیون دریافت کردند.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی، مسکن مهر را از پروژه‌های بسیار خوب دولت گذشته نامید و تصریح کرد: دولت جدید این روش را نمی‌پسندد و معتقد است مردم با سرمایه‌گذاری در بانک‌ها تسهیلات مسکن دریافت کنند.

وی افزود: بسیاری افراد مسکن مهر را عامل ایجاد تورم می‌دانند در حالی‌که تورم ایجاد شده ربطی به این پروژه نداشته و مربوط به گزینه‌های دیگر است.

لاهوتی درباره منابع طبیعی لنگرود، گفت: در منابع طبیعی بحث رعایت تقسیمات شهرستان بی‌معنا است و نباید برخی از روستاهای لنگرود برای کارهای مربوط به منابع طبیعی به شهرستان املش مراجعه کنند.

وی از مسئولان خواست تا در اسرع وقت این معضل را مورد رسیدگی قرار دهند.

*راه‌اندازی دانشگاه غیرانتفاعی در لنگرود

نماینده مردم لنگرود در مجلس از ایجاد دانشگاه غیرانتفاعی در این شهرستان خبر داد و یادآور شد: با رایزنی‌های انجام گرفته بستر ایجاد یک دانشگاه غیر انتفاعی در لنگرود فراهم شده است و به‌زودی یک دانشکده به دانشکده‌های این شهرستان اضافه می‌شود.

وی با اشاره به ایجاد شهرک گلخانه‌ای لنگرود، خاطرنشان کرد: زمین این شهرک در روستای ایشیان لنگرود مشخص شده و انجام آن یک تکلیف است و جهاد کشاورزی باید هرچه سریع‌تر به اجرای آن اقدام کند.

لاهوتی، درباره بندر چمخاله، اذعان کرد: احداث این بندر آغاز شده و با سرعت بالایی در حال انجام است.

وی با اشاره به معادن شهرستان لنگرود اظهار کرد: نیاز ما به منابع برای اجرای پروژه‌های عمرانی این مجوز را نمی‌دهد که با یک تکه کاغذ از صنعت و معدن بخشی از کوه را تخریب کنیم.

*۳ گزینه برای تصدی استانداری گیلان

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی به تغییر مدیریت در استان اشاره کرد و متذکر شد: در بحث جابه‌جایی استانداران اعتقاد ما این است که استان باید از مدیریت خوبی برخوردار باشد.

وی با بیان اینکه استاندار فعلی مدیری آگاه و توانمند برای استان است، تصریح کرد: با رایزنی‌های انجام گرفته ۳ نفر برای مدیریت استان در نظر گرفته شده است که اولویت نخست آن هاشم‌نیا و دو نفر دیگر از مدیران استان در سطح وزارتخانه‌ها هستند.

لاهوتی خاطرنشان کرد: از بین سه گزینه تصدی استانداری گیلان، یک مدیر بومی و آگاه به مسایل به عنوان استاندار گیلان تعیین می‌شود/منبع: فارس

Share