قطعا آیت الله قربانی نظری منفی نسبت به استانداری بنده ندارند

به گزارش دیارمیرزا پس از روی کار آمدن دولت روحانی بحث تغییر استاندار و شایعات پیرامون آن در فضای سیاسی استان منتشر گردیده است.یکی از گزینه هایی که بعنوان استانداری گیلان از وی نامبرده شده هادی حق شناس مدیرکل اسبق بنادر و کشتیرانی گیلان، نماینده مردم بندر انزلی در دوره ششم وهفتم مجلس شورای می باشد.

به گزارش دیارمیرزا پس از روی کار آمدن دولت روحانی بحث تغییر استاندار و شایعات پیرامون آن در فضای سیاسی استان منتشر گردیده است.

یکی از گزینه هایی که بعنوان استانداری گیلان از وی نامبرده شده هادی حق شناس مدیرکل اسبق بنادر و کشتیرانی گیلان، نماینده مردم بندر انزلی در دوره ششم وهفتم مجلس شورای می باشد.

خبرنگار۸دی نیوزدر گفت و گویی با حق شناس، این مسئله را مورد ارزیابی قرار نمود که مشروح آن را در زیر می خوانید:ImageThumb2

طی اخبار منتشر شده، نام شما نیز در لیست گزینه های احتمالی استانداری گیلان به چشم می خورد، نظرتان در این زمینه چیست؟

حق شناس: این اخبار روزنامه ای است و تا کنون حرف جدی با بنده زده نشده است. در هر حال با تغییر دولت عموماً گمانه زنی هایی برای تغییر استانداران بوجود می آید. شاید دلیل این شایعات همراهی بنده با آقای روحانی در سفر گیلان باشد.

 شنیده شده که آیت الله قربانی تأکید دارند شما استاندار گیلان شوید، آیا این حرف را تکذیب می کنید؟

حق شناس: بنده این موضوع را نه تایید می کنم نه تکذیب. آیت الله قربانی قطعاً نظر منفی نسبت به بنده ندارند اما این را نشنیده ام که ایشان توصیه ای برای حضور بنده در استانداری کرده باشند.

 به نظر شما استاندار  گیلان باید چه خصوصیاتی داشته باشد؟ گزینه شما برای استانداری گیلان کیست؟

حق شناس: تاکنون از استان گیلان بخاطر موقعیت جغرافیایی و ظرفیت خوبی که دارد استفاده ای نشده است، این در حالی است که گیلان یکی از استانهایی می باشد که تجارتش به دلیل وجود مرزهای زمینی، هوایی و دریایی استعداد بسیار مناسبی برای پیشرفت دارد. استانهایی که دارای سه مرز باشند خیلی محدودند.

موضوع بعدی این است که گیلان استراتژیک تر از مازنداران است اما مثلا تعداد شهرکهای موجود در مازندران را ببینید. آیا قابل مقایسه با گیلان هست؟ می توان از این توانایی گیلان بهترین استفاده توریستی را نمود.

اما چه کسی بهترین گزینه است؟ به نظر من درست نیست که از افراد صفر کیلومتر، تازه از دانشگاه خارج شده، غیر متخصص استفاده شود. در کشورهای توسعه یافته معمولاً مدیران تحصیلکرده در حقوق یا اقتصاد هستند. اما در ایران مسئولیت ها بیشتر به حوزه های دیگر داده شده است. الان دیگر پذیرفته نیست که مسئولیت ها به افرادی داده شود که تخصص و تجربه تصدی ریاست را نداشته باشند. امروز نباید نیروی غیرشایسته ای برای مسئولیت انتخاب شود و طبیعتاً نباید به کسی فرصت آزمون و خطا داد.

استاندار گیلان باید شایسته و دارای تخصص و تعهد لازم باشد.

Share