دلخوش از بیمه هم بازماند

به گزارش دیارمیرزا رئیس دیوان محاسبات و رئیس بیمه مرکزی ایران امروز انتخاب شدند . این پستها جاهایی بودند که اسم دلخوش برای تصدی آنها به عنوان گزینه جدی مطرح بود

به گزارش دیارمیرزا : مین حسین رحیمی رئیس دیوان محاسبات، محمد ابراهیم امین رئیس کل بیمه مرکزی کشور شد

45895_thum

امین حسین رحیمی نماینده سابق و دادستان دیوان محاسبات به عنوان ریاست جدید این دیوان در صحن علنی مجلس تایید شد.

بر اساس این گزارش و به نقل از خانه ملت، در جلسه علنی امروز (چهارشنبه ۱۳ شهریور) امین حسین رحیمی نماینده سابق و دادستان دیوان محاسبات به عنوان ریاست جدید این دیوان در صحن علنی مجلس با ۱۷۹ رای موافق از ۱۹۰ رای ماخوذه تایید شد.

محمدحسن ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس در زمان معرفی وی گفت: ریاست کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی آقای مصباحی مقدم در اجرای ماده ۱۱ دیوان محاسبات کشور مبنی بر انتخاب و معرفی رئیس دیوان محاسبات، آقای امین حسین رحیمی را به عنوان ریاست این دیوان معرفی کردند.

گفتنی است پیش از این سیدکاظم دلخوش بعنوان یکی از گزینه ها برای تصدی ریاست دیوان محاسبات مطرح شده بود؛ که برای تصدی این عنوان، موفق به کسب آراء نشد.

محمد ابراهیم امین به عنوان رییس کل بیمه مرکزی منصوب شد

همچنین هیات وزیران صبح امروز چهارشنبه به ریاست حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهور تشکیل جلسه داد.

بر اساس این گزارش، در این جلسه تعدادی از پشنهادهای دستگاههای اجرایی کشور پس از بحث و بررسی، از تصویب هیات وزیران گذشت که اهم آنها عبارتند از:

– تعیین محمد ابراهیم امین به عنوان رییس کل بیمه مرکزی.

– افزایش سرمایه شرکت ملی نفت ایران.

– تکلیف وزارت امور اقتصادی و دارایی به تشکیل مجامع عمومی بنگاههای دولتی قابل واگذاری و همچنین تفویض اختیار اعمال نمایندگی سهام متعلق به دولت در مجامع عمومی بنگاههای غیر دولتی مشمول واگذاری به نماینده یا نمایندگان وزارت امور اقتصادی و دارایی.

– لایحه موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری و لایحه موافقتنامه بازرگانی بین دولتهای جمهوری اسلامی ایران و بروندی.

– مجوز امضای مقدماتی موافقتنامه کشتیرانی تجاری – دریایی بین دولتهای جمهوری اسلامی ایران و جمهوری تانزانیا.

– لایحه موافقتنامه همکاری بین دولتهای جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین در زمینه مبارزه با جرایم سازمان یافته فراملی.

در ادامه این جلسه تعداد ۲۰ طرح نمایندگان مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار گرفت و دولت نظر خود را در خصوص آنها اعلام نمود و مقرر شد از طریق معاونت امور مجلس ریاست جمهوری به مجلس منعکس گردد.

Share