استاندار گیلان: سد آیت‌الله بهجت آماده آبگیری است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا کیهان هاشم‌نیا عصر امروز در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری گیلان با اشاره به تعهد ۴۱ هزار نفری اشتغال استان در سال ۹۲ اظهار کرد: امسال برای ۵۰ هزار نفر اشتغالزایی برنامه‌ریزی شده و این رقم بیشتر از تعهد گیلان است. وی ادامه داد: ۴۰ درصد از تعهد ایجاد اشتغال […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا کیهان هاشم‌نیا عصر امروز در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری گیلان با اشاره به تعهد ۴۱ هزار نفری اشتغال استان در سال ۹۲ اظهار کرد: امسال برای ۵۰ هزار نفر اشتغالزایی برنامه‌ریزی شده و این رقم بیشتر از تعهد گیلان است.خبرگزاری فارس: سد آیت‌الله بهجت آماده آبگیری است

وی ادامه داد: ۴۰ درصد از تعهد ایجاد اشتغال گیلان در سال ۹۲ تاکنون انجام شده است و می‌توانیم بیشتر از تعهد در برنامه عمل کنیم.

هاشم‌نیا خواستار ثبت ایجاد اشتغال دستگاه‌های مختلف استان در سامانه رصد اشتغال شد و تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۶ هزار و ۲۰۰ نفر در گیلان ایجاد اشتغال شده است.

استاندار گیلان با بیان اینکه ۱۰ درصد از برنامه تعهد اشتغال استان عقب هستیم، خاطرنشان کرد: بسیاری از فعالیت‌ها در بخش حفظ اشتغال است.

وی در ادامه به وضعیت سد شهر بیجار اشاره کرد و گفت: سد آیت‌الله بهجت نخستین سد گیلان پس از پیروزی انقلاب اسلامی آماده آبگیری است.

*اختصاص ۱۱ هزار و ۸۴۱ میلیارد ریال به اشتغال گیلان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان نیز در جلسه مذکور به سهم ۱۱ هزار و ۸۴۱ میلیارد ریالی سهم استان در بخش اشتغال اشاره کرد و یادآور شد: تنها بانک رفاه گیلان تاکنون اعلام آمادگی پرداخت تسهیلات با رعایت منابع و مصارف را کرده است.

خسرو صادقی با بیان اینکه دیگر بانک‌های گیلان تاکنون پاسخ مثبتی مبنی بر پرداخت تسهیلات اشتغال اعلام نکرده‌اند، افزود: نیمی از سال گذشته و اگر نتوانیم سهم استان را به موقع از دستگاه‌های ملی اخذ کنیم تا پایان سال دچار مشکل می‌شویم.

وی با اشاره به تعهد ۴۱ هزار و ۳۹۱ نفری اشتغال گیلان در سال ۹۲، اظهار کرد: تعداد ۱۱ هزار و ۶۳۳ نفر تاکنون در سامانه رصد اشتغال استان ثبت‌نام کردند.

صادقی به عقب‌ماندگی بعضی از دستگاه‌های گیلان در ثبت اشتغال در سامانه رصد اشاره کرد و یادآور شد: تاکنون باید ۵۰ درصد اشتغال گیلان در سامانه رصد اشتغال ثبت می‌شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان تعهد اشتغالزایی تعاون استان را چهار هزار نفر اعلام کرد و گفت: ۲ هزار و ۱۴۰ نفر تاکنون در سامانه رصد اشتغال گیلان ثبت شده و تعاون گیلان از عملکرد ۵۴ درصدی برخوردار است.

وی با بیان اینکه ۱۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به مشاغل خانگی گیلان در سال ۹۲ اختصاص داده شده است، تصریح کرد: مبلغ ۵۰ میلیارد تومان در مجموع باید در بخش مشاغل خانگی و کسب و کار خرد پرداخت شود./فارس

Share