لاهوتی: ادارات ارشاد متولی اجرای طرح‌های فرهنگی در ساحل دریا

اتمام 99 درصدی پروژه درمان‌بستر اطاقور لنگرود/اجرای پروژه پایگاه امداد هوایی شرق گیلان در لنگرود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی را متولی اجرای طرح‌های فرهنگی در طرح‌های سالم‌سازی دریا عنوان کرد و افزود: حضور بخش خصوصی در طرح‌های سالم‌سازی دریا بررسی شده و تا یک ماه آینده قانون جامع و مدونی در مجلس تدوین می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا مهرداد لاهوتی در مراسم افتتاح نخستین طرح سرپوشیده سالم‌سازی دریا ویژه بانوان در مجتمع هتل ستاره چمخاله اظهار کرد: درباره صنعت گردشگری کشور دغدغه وجود دارد.lahoti

وی از ارائه طرح تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه مستقل به‌زودی در مجلس خبر داد و افزود: خاطره بدی از تبدیل شدن تربیت بدنی به وزارت ورزش و جوانان نداریم و این وزارتخانه اکنون پاسخگو است.

لاهوتی با اشاره به مسئولیت‌های مختلف رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، تصریح کرد: درآمد صنعت گردشگری کشور در افق ۱۴۰۴ باید به ۲۰ میلیارد دلار برسد.

نماینده مردم لنگرود در مجلس درآمد سالانه ترکیه در بخش گردشگری را ۲۶ میلیارد دلار اعلام کرد و گفت: ترکیه در ردیف سی‌وهفتم جاذبه گردشگری دنیا است.

وی به جایگاه دهم جاذبه‌های گردشگری ایران در جهان اشاره کرد و یادآور شد: درآمد سالانه گردشگری ایران یک میلیارد دلار است.

لاهوتی خواستار تحول در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شد و بیان کرد: بخش گردشگری مطمئن‌ترین سرمایه‌گذاری در کشور است و جایگاه ایران در صنعت گردشگری دنیا باید ارتقا پیدا کند.

نماینده مردم لنگرود در مجلس، گردشگری را از جاذبه‌های ویژه گیلان دانست و اذعان کرد: گیلان استانی آرام محسوب می‌شود و هرج و مرج در آن حاکم نیست.

وی با بیان اینکه طرح‌های جامع برای گردشگری گیلان تعریف شده است، خاطرنشان کرد: طرح‌های گردشگری استان با اصول صحیح پیش می‌رود.

لاهوتی به دغدغه نمایندگان مجلس درباره ماده ۱۷۸ قانون پنجم توسعه کشور اشاره کرد و افزود: سالانه حدود ۶۰۰ نفر در ساحل استان‌های شمالی غرق می‌شوند.

نماینده مردم لنگرود در مجلس با اشاره به تکلیف دولت به تشکیل سازمان عمران دریا، اظهار کرد: طرح‌های سالم‌سازی دریا اکنون متولی مشخصی ندارد.

وی دریا را متعلق به تمام مردم ایران دانست و تصریح کرد: امکانات محدود طرح‌های سالم‌سازی دریا سبب به وجود آمدن حادثه‌های تلخ شده است.

لاهوتی از تصویب اساسنامه سازمان عمران دریا در هیئت دولت خبر داد و بیان کرد: سازمان عمران دریا متولی برنامه‌ریزی و مدیریت ساحل دریا معرفی شده است.

نماینده مردم لنگرود در مجلس با بیان اینکه شورای راهبردی ساحل دریا در استان‌ها تعریف شده است، یادآور شد: شورای راهبردی طرح‌های دریا در شهرستان‌ها به ریاست فرمانداران تشکیل می‌شود.

*ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی متولی اجرای طرح‌های فرهنگی در ساحل دریا است

وی، فرهنگ و ارشاد اسلامی را متولی اجرای طرح‌های فرهنگی در طرح‌های سالم‌سازی دریا عنوان کرد و افزود: حضور بخش خصوصی در طرح‌های سالم‌سازی دریا بررسی شده و تا یک ماه آینده قانون جامع و مدونی در مجلس تدوین می‌شود.

لاهوتی در ادامه به آزادسازی تمام حریم ساحل لنگرود اشاره کرد و گفت: مالکیت ساحل دریا متعلق به دولت است.

نماینده مردم لنگرود در مجلس با اشاره به راه‌اندازی شش طرح سالم‌سازی دریا توسط بخش خصوصی در این شهرستان، اظهار کرد: ۱۴ طرح سالم‌سازی دریا اکنون توسط بخش خصوصی در ساحل لنگرود راه‌اندازی شده است.

وی راه‌اندازی طرح‌های سالم‌سازی دریا را موجب رقابت بخش خصوصی دانست و تصریح کرد: نگرانی‌های اسلامی و پایبندی به دین در طرح‌های سالم‌سازی دریا لحاظ شده است./فارس

ایرج ندیمی، محمد مهدی رهبری املشی،غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی،محمدحسین قربانی ،حسن تامینی،جابرکوچکی نژاد،مهردادلاهوتی،ناصرعاشوری،حمیدرضاخصوصی،حسن خسته بند،محمود شکری،صفرنعیمی رز،عطالله حکیمی،

Share