آخرین وضعیت طرح تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه

اتمام 99 درصدی پروژه درمان‌بستر اطاقور لنگرود/اجرای پروژه پایگاه امداد هوایی شرق گیلان در لنگرود

به گزارش دیارمیرزا عضو فراکسیون گردشگری مجلس با بیان اینکه طرح تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه همچنان در دستور کار نمایندگان درخواست‌کننده است، گفت: این طرح منتفی نشده و درحال حاضر منتظر مشخص شدن فوریت آن برای قرار گرفتن در دستور کار مجلس هستیم.

به گزارش دیارمیرزا مهرداد بائوج لاهوتی در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری طرح تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه، افزود: این طرح برای نمایندگان به چاپ رسیده است اما با توجه به انتخاب رئیس جمهور و تغییرات در کابینه، این موضوع با کمی کندی پیش رفت.42922_thum

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در حال حاضر باید در انتظار نوبت بررسی این طرح باشیم تا به زودی در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گیرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید براینکه طرح تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه هنوز به قوت خود باقی است، تصریح کرد: این طرح منتفی نشده و همچنان نمایندگان بر انجام آن تاکید دارند.

وی، یادآور شد: در حال حاضر مشخص شدن فوریت این طرح برای قرار گرفتن در دستور کار مجلس در حال بررسی است که بر اساس روند کاری مجلس بعد از مشخص شدن فوریت در کمیسیون فرهنگی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

لاهوتی، افزود: اگر طرح تبدیل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به وزارتخانه به عنوان طرح عادی مطرح می‌شد تاکنون بررسی آن تمام شده بود اما به جهت تعیین فوریت آن، این مهم کمی به تاخیر افتاده است.

عضو فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه نمایندگان امضا کننده طرح تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه، با یک فوریت آن موافق بودند، گفت: البته به دلیل ضرورت بررسی طرح مذکور در فرصت بیشتر، امکان آن وجود دارد که نسبت به بررسی طرح تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه به صورت عادی، تصمیم‌گیری کنیم.

بنابراین گزارش پیش از این مهرداد بائوج لاهوتی از آماده شدن طرحی با امضای ۱۲۰ نماینده مجلس برای تبدیل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به وزارتخانه خبر داده بود.

Share