پیشنهاد احمدی نژادی اردوغان به زنان ترک

به گزارش دیارمیرزا : رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه بار دیگر زنان را « به داشتن دست کم سه فرزند برای حمایت از ملت » دعوت کرد. اردوغان در سخنرانی خود به مناسبت عید فطر و پایان ماه مبارک رمضان در مقر حزب عدالت و توسعه ( حزب وابسته به وی )گفت : «‌ این […]

به گزارش دیارمیرزا : رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه بار دیگر زنان را « به داشتن دست کم سه فرزند برای حمایت از ملت » دعوت کرد.

اردوغان در سخنرانی خود به مناسبت عید فطر و پایان ماه مبارک رمضان در مقر حزب عدالت و توسعه ( حزب وابسته به وی )گفت : «‌ این حق من است که به عنوان نخست وزیر بگویم بهتر است زنان حداقل سه بچه داشته باشند. »

وی گفت :‌ «‌ اگر ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه می تواند این درخواست را کند چرا اردوغان نتواند چنین درخواستی را در ترکیه کند. »

نخست وزیر ترکیه گفت :‌ « باید از ملت خود حمایت کنیم. وی از زنانی که به حزب وی رای داده اند درخواست کرد کودکان خود را به درستی تربیت کنند و از پدران خواست نیازهای مالی و اقتصادی خانواده خود را برآورده کنند. »

در نخستین واکنش های جریان سکولار در پایگاه اینترنتی توئیتر به سخنان اردغان اعلام شد «این فاشیسم است.»

سخنان مشابه اردوغان درباره محدود کردن حق سقط جنین یا محدودیت برای استفاده از قرص های بارداری نیز با واکنش های شدید انجمن های فمینیست در ژوئن گذشته مواجه شد!

Share