پلمپ ۱۵ سفره خانه سنتی در رشت

به گزارش دیارمیرزا : سرهنگ مهرداد مهرگان عصر یکشنبه در حاشیه جلسه پلیس امنیت عمومی استان افزود: اکیپ های عملیاتی نظارت بر اماکن عمومی این استان در اجرای خواسته های مردمی، نظارت خود را از صنوف  تشدید بخشیدند. وی اظهارداشت: ماموران اداره نظارت بر اماکن عمومی در بازدید خود متوجه عدم  رعایت شئونات اسلامی و […]

به گزارش دیارمیرزا : سرهنگ مهرداد مهرگان عصر یکشنبه در حاشیه جلسه پلیس امنیت عمومی استان افزود: اکیپ های عملیاتی نظارت بر اماکن عمومی این استان در اجرای خواسته های مردمی، نظارت خود را از صنوف  تشدید بخشیدند.

وی اظهارداشت: ماموران اداره نظارت بر اماکن عمومی در بازدید خود متوجه عدم  رعایت شئونات اسلامی و قوانین صنفی برخی از صنوف شدند.

 رئیس پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی گیلان با اعلام اینکه پلیس چاره ای جزء اعمال قانون برای این قبیل از اصناف در خود ندید، گفت:  تعداد این صنوف ۱۵ واحد سفره خانه سنتی بود که پلمپ و پرونده متصدیان این صنوف در حال بررسی است.

وی همچنین با اشاره به اینکه در چهار ماهه نخست امسال در بازدید از سفره خانه های سنتی، تالارهای عروسی، چایخانه ها، نت سراها و کافی شاپ ها در سطح استان چهار هزار و ۸۰۱ واحد صنفی متخلف تعهد اخذ شده است، افزود: هزار و ۲۳۰ واحد صنفی نیز به جهت عدم رعایت ضوابط و مقررات اماکن عمومی از فعالیت جلوگیری و تعطیل شد.

مهرگان با اعلام اینکه هر واحد صنفی در صورت عدم رعایت قوانین صنفی و به استناد آئین نامه اجرا یی اماکن عمومی ناجا و قانون نظام صنفی با اقدام قاطع پلیس مواجه خواهد شد، از متصدیان واحدهای صنفی خواست با نیروی انتظامی به خصوص اداره نظارت بر اماکن عمومی مساعدت و همکاری لازم را داشته باشند.

دستگیری اعضای باند جعل مدارک پزشکی نظام وظیفه در گیلان

وی ادامه داد: کارآگاهان آگاهی گیلان در پی خبر مردمی مبنی بر اینکه تعدادی از مشمولان با تهیه مدارک پزشکی جعلی ساختگی قصد دریافت کارت معاف از خدمت در نظام وظیفه استان را دارند، موضوع را با همکاری معاونت  وظیفه عمومی پلیس استان  به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

پلیس آگاهی استان گیلان در بررسی های خود از جعل مدارک پزشکی سه نفر با هویت معلوم اطمینان حاصل و با همکاری معاونت نظام وظیفه استان این افراد را دستگیر کردند.

با دستگیری این افراد دو سر کرده باند نیز شناسایی و طی عملیاتی از سوی کارآگاهی دستگیر شدند. افراد دستگیر شده در تحقیقات پلیسی به عمل خود اعتراف و سرانجام به دادگاه معرفی و با صدور قرار وثیقه روانه زندان شدند.

Share