نظر محسن رضایی درباره برخی از وزرای پیشنهادی کابینه روحانی

به گزارش دیارمیرزا : با حضور ظریف در وزارت امور خارجه، منافع ملی ایران و ترویج ارزش‌های انقلاب اسلامی در محیط بین‌المللی با استفاده از مهارت‌های دیپلماتیک وی و همکارانش بیش از پیش تقویت خواهد شد،

به گزارش دیارمیرزا : دکتر محسن رضایی در جمعی از دانشجویان رشته روابط بین‌الملل، از محمد جواد ظریف گزینه پیشنهادی وزارت امور خارجه به عنوان یکی از قوی‌ترین دیپلمات‌های ایرانی یاد کرد که همواره دفاع از منافع ملی ایران را در ‌بیش از سی سال خدمت در وزارت خارجه سر‌لوحه کار خود قرار داده است.

به گزارش «تابناک»، در این نشست، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت، با حضور ظریف در وزارت امور خارجه، منافع ملی ایران و ترویج ارزش‌های انقلاب اسلامی در محیط بین‌المللی با استفاده از مهارت‌های دیپلماتیک وی و همکارانش بیش از پیش تقویت خواهد شد، چرا که وی نسبت به اصول و ارزش‌های انقلاب اسلامی اعتقادات مشخص و ثابت شده‌ای دارد و ثبات او بر اصول انقلاب اسلامی در ‌این سال‌ها به اثبات رسیده است.

محسن رضایی افزود: ظریف با احاطه به مسائل بین‌المللی و همچنین شناخت موقعیت کنونی ایران در منطقه و جهان، به خوبی می‌تواند با کارکردی مناسب اعتبار جهانی و منطقه‌ای ایران را بهبود ببخشد.

نظر محسن رضایی درباره برخی از وزرای پیشنهادی کابینه روحانی

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به ابعاد گوناگون دیپلماسی در دنیای کنونی گفت: در جهان امروز در کنار دیپلماسی متعارف و مرسوم بین کشور‌ها، اینک این دیپلماسی عمومی، فرهنگی و نخبگان است که می‌تواند زمینه‌ساز نفوذ هر چه بیشتر یک کشور در بخش‌های ‌منطقه‌ای و بین‌المللی در جهان شود. محمد جواد ظریف با توجه به نفوذی که در محافل دیپلماتیک و آکادمیک دارد، می‌تواند بستر‌های لازم برای بهره‌برداری از دیپلماسی عمومی و نخبگان را برای ایران و ایرانیان فراهم کند.

دکتر رضایی همچنین در پاسخ به این ‌که نظر شما درباره دیگر اعضای کابینه چیست، گفت: افزون بر ظریف، سید محمود علوی و حسین دهقان هم از جمله وزرایی هستند که امتحان خود را در خدمت به انقلاب و نظام اسلامی پس داده‌اند.

وی اظهار امیدواری کرد، با حضور این دو چهره در وزارتخانه‌های حساس و کلیدی اطلاعات و دفاع، از یک سو توانمندی‌های دفاعی کشور روندی پرشتاب‌تر گرفته و از سوی دیگر، اشراف اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران در دنیای پیچیده کنونی، بیش از هر زمان دیگری ارتقا یابد.

Share