ندیمی: مجلس آمادگی دارد روحانی دو گزینه را برای هر پست وزارت معرفی کند

  به گزارش دیارمیرزا رئیس مجمع نمایندگان گیلان، اصولگرایان و اصلاح‌طلبان غیر تندرو را وزرای پیشنهادی حسن روحانی به مجلس عنوان کرد.    ایرج ندیمی با اشاره به کارگروه انتخاب وزرا توسط رئیس جمهور آینده اظهار کرد: کارگروه مذکور ۲۰ شاخص را برای انتخاب وزرا تعیین کرده است.  وی ولایت‌مداری، قانون‌مداری، سابقه، داشتن برنامه و […]

 

به گزارش دیارمیرزا رئیس مجمع نمایندگان گیلان، اصولگرایان و اصلاح‌طلبان غیر تندرو را وزرای پیشنهادی حسن روحانی به مجلس عنوان کرد.  

 ایرج ندیمی با اشاره به کارگروه انتخاب وزرا توسط رئیس جمهور آینده اظهار کرد: کارگروه مذکور ۲۰ شاخص را برای انتخاب وزرا تعیین کرده است.

 وی ولایت‌مداری، قانون‌مداری، سابقه، داشتن برنامه و … را از شاخص‌های حسن روحانی برای تعیین وزرا عنوان کرد و افزود: سه برنامه چهار ساله، میان مدت و ۱۰۰ روزه برای دولت روحانی تعریف شده است.

 ندیمی وزرای انتخابی روحانی را در سه مرحله دانست و تصریح کرد: معرفی تمام افراد در مرحله نخست مطرح شده و انتخاب پنج گزینه در مرحله دوم بوده و آخرین مرحله با جمع‌آوری امضا و … به سه گزینه برای تصدی هر وزارتخانه رسیدند و این فرآیند طی شده است.

 نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس با بیان اینکه گزینه یکم، دوم و سوم بسیاری از وزارتخانه‌ها را می‌دانیم چه افرادی هستند، یادآور شد: مجلس آمادگی دارد روحانی دو گزینه را برای هر پست وزارت معرفی کند تا نمایندگان قبل از رای‌گیری به یک گزینه برسند و تمام وزرا در صحن مجلس رای بیاورند.

 وی به اعتدال در انتخاب افراد اشاره کرد و گفت: چپ و راست در انتخاب افراد مطرح نبوده و تندروی ممنوع است.

 ندیمی با تاکید براینکه دو گروه اصولگرایان و اصلاح‌طلبان غیر تندرو در کارگروه انتخاب افراد حضور دارند، بیان کرد: افراد انتخاب شده برای وزارت از دو گروه هستند و چپ و راست مطرح نیست.

 رئیس مجمع نمایندگان گیلان، اصولگرایان و اصلاح‌طلبان غیر تندرو را وزرای پیشنهادی حسن روحانی به مجلس عنوان کرد.

*تحقق درآمد بودجه امسال به میزان سال ۹۱

 وی در ادامه با اشاره به بودجه سال ۹۲ کشور، اظهار کرد: امسال بودجه ۲۳۶ هزار میلیارد تومان تصویب شده است اما با توجه به درآمد نفت، مالیات و … باید ببینیم چه میزان تحقق پیدا می‌کند.

 ندیمی تحقق درآمد بودجه سال جاری کشور را به میزان سال ۹۱ پیش‌بینی کرد.

 نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس همچنین به تخصیص ۱۲ تا ۱۷ درصدی بودجه گیلان اشاره کرد و افزود: بودجه سال ۹۲ گیلان در مجموع ۲۴ درصد بیشتر از سال گذشته تعریف شده است.

 وی با بیان اینکه افزایش یک، دو و سه درصدی در بودجه گیلان داریم، تصریح کرد: تحقق بودجه عمومی کشور باید مد نظر باشد.

 ندیمی از تصویب فروش اوراق مشارکت برای ۱۶ شهرستان گیلان در بودجه سال ۹۲ خبر داد و بیان کرد: فروش اوراق مشارکت در بخش آب، فاضلاب و راه به صورت ویژه در نظر گرفته شده است.

 این مسئول با اشاره به اینکه نمایندگان گیلان در کمیسیون تلفیق تلاش کردند بودجه ملی استان رشد داشته باشد، اذعان کرد: بودجه جاری دارای مشکلاتی است اما تخصیص پیدا می‌کند.

 وی به بودجه عمرانی گیلان در سال ۹۲ اشاره کرد و یادآور شد: بودجه عمرانی استان با رشد مواجه است اما به شرط تحقق درآمدها./فارس

Share