معارفه وزیر ارشاد بدون دعوت از خبرنگاران

به گزارش دیارمیرزا : علی جنتی در نخستین حضور خود پس از کسب رای اعتماد مجلس به عنوان وزیر ارشاد در ساختمان این وزارتخانه گفت: سیاست کلی من این است که مقررات دست و پاگیر را در وزارت ارشاد تا حداقل ممکن کاهش دهم.

به گزارش دیارمیرزا  : مراسم معارفه علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح امروز شنبه ۲۶ مرداد در طبقه ۴ ساختمان وزارت ارشاد در بهارستان برگزار شد.

388275_576

در این برنامه که کمتر از ۱۰ دقیقه به طول انجامید، سیدمحمد حسینی، وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز حضور داشت که در سخنان کوتاهی گفت: مسئولیت وزارت ارشاد مسئولیت بسیار خطیر و سنگینی بود و خداوند را شاکر هستم که توفیق داد در این چند سال خدماتی ارایه دهیم.

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: الان که این مسئولیت از شانه من برداشته می‌شود، احساس راحتی و سبکبالی می‌کنم و امیدوارم آقای جنتی بتواند بهتر از گذشته اقدامات را پیش ببرد.

وی اظهار داشت: دوستان ما هم در وزارت ارشاد همگی همکاری لازم را با ایشان انجام می‌دهند.

حسینی در خصوص فعالیت‌های آتی خود نیز گفت: کار اصلی من در دانشگاه است و بر می‌گردم آنجا و به انجام وظیفه خودم ادامه می‌دهد. البته این به آن معنی نیست که از کارهای فرهنگی و هنری کناره می‌گیریم.

پس از سخنان سیدمحمد حسینی، نوبت به علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رسید که او ابتدا شخصیت وزیر سابق ارشاد را ستود و گفت: جناب دکتر حسینی جزو شخصیت‌های فرهیخته کشور است که من در طول دو دهه گذشته با ایشان از نزدیک کار کردم و همکاری داشته‌ام.

وی تاکید کرد: ما همچنان از نظرات و دیدگاه‌های آقای حسینی استفاده خواهیم کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی سپس در پاسخ به سئوال خبرنگاران درباره اولویت‌های خود در وزارت ارشاد گفت: البته اولویت‌ها را باید بعداً بیان کنم و قبل از اینها با توجه به مقداری دوری که در طول چند سال از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی داشته‌ام باید با شرایط اینجا آشنایی پیدا کنم.

وی ادامه داد: قرار است به تدریج و با توجه به سیاست‌ها و اولویت‌هایی که دولت تدبیر و امید دارد و طبیعتاً با سیاست‌های دولت گذشته متفاوت است، کارها را در بخش‌های مختل فرهنگ و ادب و هنر به تدریج سامان بدهیم.

جنتی اعلام مواضع خود پیرامون مسایل مختلف مبتلابه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از جمله موضوع خانه سینما را به آینده موکول کرد، اما گفت: سعی ما این است که هرچه می‌شود بتوانیم بعضی از مقررات دست و پاگیر را به حداقل ممکن کاهش دهیم، این سیاست کلی ما است.

وی همچنین در پاسخ به این سئوال که آیا مدیران وزارت ارشاد را نیز مشمول ممیزی می‌داند یا خیر و تغییراتی در این حوزه پدید خواهد آورد یا نه؟ تاکید کرد: افراد که قابل ممیزی نیستند.

مراسم معارفه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی حوالی ساعت ۱۰:۳۰ و تنها با حضور علی جنتی و سیدمحمد حسینی و محمدعلی منفرد، رئیس حوزه وزارتی ارشاد و چند تن از خبرنگاران در سالن جلسات وزیر در طبقه ۴ این وزارتخانه برگزار شد. هیچ یک از معاونان و مدیران ارشد مجموعه وزارت ارشاد در این برنامه کوتاه مدت حضور نداشتند. البته بعد از این دیدار، وزیر جدید ارشاد با حضور در شورای مدیران با دست‌اندرکاران این وزارتخانه دیدار و گفتگو کرد.

آئین تودیع و معارفه وزیران پیشین و جدید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بدون دعوت رسمی از خبرنگاران برگزار شد و تنها سه خبرنگار از خبرگزاری‌های رسمی کشور و دو عکاس با پیگیری خودشان در این برنامه شرکت کردند.

Share