مجتمع فولاد ذوب‌آهن خزر در شهر صنعتی رشت افتتاح شد

به گزارش دیارمیرزا محمود احمدی‌نژاد که صبح امروز به منظور افتتاح طرح‌های صنعتی و عمرانی گیلان وارد این استان شده بود دقایقی پیش در شهر صنعتی رشت حضور یافت و تمام ۱۵ پروژه را به صورت همزمان مورد بهره‌برداری قرار داد.

1181به گزارش دیارمیرزا محمود احمدی‌نژاد که صبح امروز به منظور افتتاح طرح‌های صنعتی و عمرانی گیلان وارد این استان شده بود دقایقی پیش در شهر صنعتی رشت حضور یافت و تمام ۱۵ پروژه را به صورت همزمان مورد بهره‌برداری قرار داد.

این طرح‌ها شامل شش طرح صنعتی، پنج طرح آبرسانی کشاورزی و شهری، دو طرح برق‌رسانی و یک بیمارستان در رودبار است.

نخستین طرحی که مورد بهره‌برداری قرار گرفت طرح توسعه کارخانه کاشی خزر بود که با سرمایه‌گذاری ۴۲۰ میلیارد ریال و ظرفیت تولید سالانه چهار میلیون متر مربع، با حضور رئیس جمهوری در شهر صنعتی رشت به بهره‌برداری رسید.

همچنین کارخانه تولید گازهای صنعتی نیز افتتاح شد.

مسکن مهر گیلان نیز تا لحظاتی دیگر افتتاح می‌شود.

*برنامه‌ریزی نادرست استانداری گیلان برای همراهی خبرنگاران با رئیس جمهور

استانداری گیلان که صبح امروز تعدادی از خبرنگاران را با یک دستگاه مینی‌بوس برای پوشش اخبار افتتاح پروژه‌های مذکور با خود همراه کرده بود از قافله تیم رئیس جمهور باز ماند و خبرنگاران استان نتوانستند به موقع به افتتاح پروژه‌ها برسند.

همچنین با گرفتن تلفن‌های همراه خبرنگاران امکان اطلاع‌رسانی آنها با بیرون را مسدود کردند.

به گزارش دیارمیرزا مجتمع فولاد ذوب‌آهن خزر با ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری و ظرفیت تولید ۷۰۰ هزار تن شمش فولادی در سال با حضور احمدی‌نژاد مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

مجتمع فولاد خزر یکی از بزرگ‌ترین کارخانه بخش خصوصی تولید شمش فولاد در کشور است.

احمدی‌نژاد تا لحظاتی دیگر سخنرانی خود را در محل مجتمع فولاد خزر شهر صنعتی رشت آغاز می‌کند/فارس

 

Share