ما در شورای شهر مانکن و مدل نمی خواهیم+ بازتاب های خارجی

به گزارش دیارمیرزا نینا سیاهکالی مرادی منتخب شورای شهر قزوین پس از اعلام رسمی‌نتیجه انتخابات از سوی هیات نظارت قزوین رد صلاحیت شده است.دلیل رد صلاحیت او عدم رعایت شئون اسلامی‌اعلام شده و پوسترهای تبلیغاتی بهانه رد صلاحیت او بوده است.

به گزارش دیارمیرزا  نینا سیاهکالی مرادی منتخب شورای شهر قزوین پس از اعلام رسمی‌نتیجه انتخابات از سوی هیات نظارت قزوین رد صلاحیت شده است.دلیل رد صلاحیت او عدم رعایت شئون اسلامی‌اعلام شده و پوسترهای تبلیغاتی بهانه رد صلاحیت او بوده است.او  نزدیک به ده هزار رای به عنوان اولین عضو علی البدل شورای شهر قزوین انتخاب شده است و با توجه به این که احتمال معرفی علی فرخزاد،دیگر عضو شورا به عنوان شهردار قوت گرفته، به شورای شهر راه می‌یافت. اما هیات نظارت در اقدامی‌عجیب و غریب اعلام کرده که صلاحیتش رد شده.نینا سیاهکالی مرادی دختر ۲۷ ساله با وجود سن کم خود توانسته به عنوان عضو علی البدل شورا انتخاب شود.
977_635066567502925197_s
به گزارش دیارمیرزا رسانه های خارجی درچند روز اخیر خبر رد صلاحیت یکی از اعضای علی البدل شورای شهر قزوین به دلیل آنچه که ” عدم رعایت حجاب کامل اسلامی در پوسترهای تبلیغاتی ” خوانده شده است؛ را بازتاب گسترده ای دادند. این ردصلاحیت ۵۰ روز پس از اعلام نتایج انتخابات شورای شهر قزوین اعلام شده است. روزنامه تایمز لندن، روزنامه ایندیپندنت، آبزرور، شبکه خبری فرانس ۲۴ و شبکه خبری فاکس نیوز و… با بازتاب دادن ردصلاحیت خانم “نینا سیاهکالی مرادی” عضو رد صلاحیت شده علی البدل شورای شهر قزوین، این اقدام را به جذابیت های زنانه و پوسترهای تبلیغاتی این نامزد انتخاباتی نسبت داده اند.تایمز لندن به نقل از برخی خبرنگاران محلی و از قول یک مقام محلی استان قزوین می نویسد:” ما در شورای شهر مانکن و مدل نمی خواهیم.”303371_154303369_456

قبل از این، حسینی عضو هیات نظارت بر انتخابات استان قزوین در گفت‌و‌گویی با هفته نامه «فروردین امروز» چاپ قزوین در این باره گفته بود:” انتخابات شورای شهر قزوین تایید شد و فقط خانم نینا سیاهکالی مرادی به‌دلیل برخی موارد رد صلاحیت شد و به‌جای ایشان آقای خورشیدی به‌عنوان عضو علی‌البدل اول به شورای شهر راه یافت. ”

طبق نوشته این هفته نامه، حسینی در مورد ردصلاحیت نینا مرادی به این نکته بسنده کرد که “از بیان علت رد صلاحیت معذورم و پرونده مربوط به زمان تبلیغات انتخابات نمی‌شود. ”

این در حالی است که در زمان انتخابات شورای شهر قزوین و پس از راه یابی این مهندس جوان ۲۷ ساله قزوینی به شورای شهر، نامه ای منتسب به هیات های مذهبی شهر قزوین خطاب به فرماندار این شهر منتشر شده بود که در آن از آنچه ” چاپ و توزیع برخی عکس های زشت و ضد دین از سوی برخی کاندیداهای شورای شهر ” اعتراض شده و تهدید شده بود در صورت عدم اقدام مناسب فرمانداری در این زمینه این هیات ها خود وارد عمل خواهند شد.

303370_241

ادعای خلاف شئون و ضد دین بودن برخی پوسترهای تبلیغاتی این زن جوان قزوینی در حالی است که در تمامی پوسترهای منتشره از سوی این نامزد انتخاباتی، وی با حجاب کامل بوده و تنها از پوشش چادر در پوسترها استفاده نکرده  و با مانتو و مقنعه ظاهر شده است.

نینا سیاهکالی‌مرادی کارشناس  ارشد معماری سیستم‌های کامپیوتری است که توانست با بیش از ۹۴۰۰ رای به عنوان عضو اول علی‌البدل شورای شهر قزوین انتخاب شود.

مسئولان استان قزوین می گویند رد صلاحیت خانم مرادی ارتباطی به مساله پوسترهای تبلیغاتی  و نیز حجاب او نداشته و در این زمینه ” میربها ” فرماندار قزوین گفته است : ” ایشان در هیات اجرائی رد شده بودند ولی هیات نظارت استان خواستار مستندات بیشتر بود و در ادامه وی را تایید کرد که بعد از برگزاری انتخابات این مستندات ارائه شد و هیات نظارت استان ایشان را رد کرد که دلائل آن به خانم مرادی اعلام شد. “

Share