لاریجانی: آقای رسایی! آن موقع که احمدی نژاد به مجلس توهین می کرد، کجا بودید؟/ انقدر طلبکار نباشید

لاریجانی با بیان اینکه شما (رسایی) همواره از دولت دفاع می‌کردید و متأسفم از اینکه حالا طلبکار هستید، در واکنش به اقدام رسایی که پشت تریبون پایین جایگاه هیئت رئیسه با صدای بلند با لاریجانی صحبت می‌کرد، گفت: همین کاری که شما انجام می‌دهید، خلاف قانون است. آقای رسایی تکلیف شما روشن است، هر جا که به نفع‌تان نیست شروع به شعار دادن می‌کنید.

به گزارش دیارمیرزا رئیس مجلس با بیان اینکه متأسفانه احمدی نژاد توهین های بسیاری را به مجلس کرد، خطاب به رسایی گفت: شما حداقل یکبار در واکنش به این اظهارات می آمدید و از مجلس حمایت می‌کردید. 45497_250

  حمید رسایی در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی با بیان اینکه من در همان ایامی که حادثه ۲۲ بهمن در قم رخ داد،با برخی نشریات مصاحبه کردم و رسما گفتم که این اقدامات بر خلاف تدبیرسیاسی رهبر بوده، گفت: رهبری در دیدار با مردم آذربایجان فرمودند که قضیه‌ای در مجلس پیش آمد که مربوط به استیضاح وزیر کار بود. در این جلسه حرکات ناشایستی از سوی رئیس‌جمهور و برخی نمایندگان رخ داد. از طرفی دیگر احمدی‌نژاد به دو قوه دیگر اتهاماتی را وارد کرد که این موضوع برخلاف قانون و شرع بوده است. من فعلا نصیحت می‌کنم اما با این اتفاقاتی که در قم افتاده مخالف هستم از این رو جوانان باید احساسات خود را کنترل کنند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب همچنین در جای دیگر فرموده اند که مجلس می تواند دولتمردان را استیضاح کند اما نمی تواند که به مقام دوم کشور توهین کند.

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس در پاسخ به تذکر رسایی گفت: متأسفانه اشکال ما در مجلس این است که وقتی یک عده ای به نهاد قانونگذاری توهین می کنند به جای حمایت از مجلس کارهای دیگری را انجام می دهیم.

نماینده مردم قم در مجلس با بیان اینکه متأسفانه احمدی نژاد توهین های بسیاری را به مجلس کرده است خطاب به رسایی گفت: شما حداقل یکبار در واکنش به این اظهارات می آمدید و در حمایت از مجلس صحبت می کردید. چون شما نماینده مجلس هستید و باید از خانه ملت حمایت کنید.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به طور حتم اگر شما یک بار جلوی کارهای احمدی نژاد را در ۸ سال دولتش می گرفتید این وضعیت پیش نمی آمد.

اگر پرونده شماها مورد رسیدگی قرار گیرد، مطلب روشن می‌شود

علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی، در واکنش به اظهارات حمید رسایی درباره ماجرای ۲۲ بهمن قم، گفت: اگر در این هشت سال آقای احمدی نژاد، یک بار جلوی این کارهای او می ایستادید این وضع پیش نمی آمد.

به گزارش ایسنا، حمید رسایی در تذکر آیین نامه ای خود خطاب به رییس مجلس اظهار کرد: تشکر می کنم که بعد از اصرار زیاد و برخلاف رویه ای که همیشه در شما حاکم بوده اجازه دادید که من صحبت کنم. کسی را فرستادید که برود و مشروح مذاکرات را بیاورد در حالیکه همه خبرگزاری ها اینکه یک نماینده درباره من چه صحبتی کرده را منتشر کردند.

علی لاریجانی خطاب به وی گفت: این حرف شما هم خوب نیست. با تعریض صحبت نکنید. خیلی متاسفم که شما عادت کردید حرف های خود را با تعریض بیان کنید. شما گفتید آقای قاضی پور به شما توهین کرده و من خواستم که متن مذاکرات را بیاورم، هنوز متن را نیاوردند اما شما اصرار زیادی کردید و گفتم تذکرتان را بگویید حالا چیزی هم طلبکار هستید.

رسایی در ادامه افزود: من صبح در تذکر خود صراحتا اعلام کردم که بعد از قصه ای که در قم اتفاق افتاد مصاحبه کردم و محکوم کردم و گفتم کار درستی نبوده و آنها که در حرم بودند اشتباه کردند اما در بیانیات رهبری هم اشتباه آنها مرحله پنجم بود. رهبری گفتند اشتباه اول از سوی استیضاح کنندگان، اشتباه دوم از سوی احمدی نژاد در ماجرای سی دی و اشتباه سوم از سوی برخی نمایندگان به دلیل توهین به رییس جمهور صورت گرفته و اشتباه چهارم هم این بوده که شما قدری زیاده روی کردید.

لاریجانی در این باره گفت: این ترتب را شما قائل هستید. رهبری ترتبی قائل نشدند.

رسایی همچنین یادآور شد: رهبری همچنین فرمودند اینهایی که من می گویم بهانه ای نشود که عده ای دوباره راه بیفتند و بگویند کاری که در قم اتفاق افتاده کار غلط و اشتباهی بوده است. حالا موضوع را پیگیری کردید و دست تان درد نکند.

این نماینده اصولگرای مجلس اضافه کرد: جملاتی را از رهبر معظم انقلاب می خوانم آنجا ایشان خطاب به هیات رییسه فرموده اند موضوع را پیگیری کنید.«شما می توانید به رییس جمهور تذکر بدهید، سوال کنید، استیضاح کنید، ولی نمی توانید به هیچ کس توهین کنید»، شما (لاریجانی) فرمودید این کمیته را درست کردید چون به رییس یک قوه اهانت شده بود، کار خیلی خوبی کردید.

لاریجانی در این میان افزود: من گفتم به حرم حضرت معصومه (س) و ۲۲ بهمن هم اهانت شد. حرم حضرت معصومه (س) مهم تر از رییس یک قوه است.

رسایی ادامه داد: شما فرمودید بحث شخص من نبوده است.

وی اضافه کرد: رهبری در فرمایشات شان به هیات رییسه همچنین گفتند نمی توانید به هیچ کس توهین کنید بخصوص رییس جمهور، رییس جمهور یک مقام محترم است. همیشه روسای جمهور در مجالس مخالفینی داشتند که اینطور به رییس جمهور توهین کردند، این رفتار اهانت آمیز ظلم و ناحق بود.

لاریجانی گفت: توهین همه جا اشکال دارد، رییس جمهور آمدند اینجا و به مجلس توهین کردند. شما یک بار هم می آمدید و می گفتید رییس جمهور که به مجلس توهین کرد، به مجلس بر خورد.

رییس مجلس یادآور شد: اشکال ما دقیقا همین است. عده ای وقتی به مجلس توهین می کنند هیچ مشکلی ندارد از مجلس دفاع کنیم فقط باید رییس دفاع کند؟! شما هم نماینده مجلس هستید دفاع کنید.

وی همچنین در پاسخ به فریادهای حمید رسایی که می خواست سخنان خود را ادامه دهد، گفت: شما وقت گرفتید و بلاوجه صحبت کردید. شما دارید به مجلس توهین می کنید. اگر در این هشت سال آقای احمدی نژاد یک بار جلوی این کارهای او می ایستادید این وضع پیش نمی آمد.

Share