داماش گیلان یک – سایپا البرز یک: مهار گربه سیاه در آخرین دقایق!

به گزارش دیارمیرزا دو تیم دهم و یازدهم لیگ دوازدهم به حکم قرعه نخستین دیدار لیگ سیزدهم را در رشت آغاز کردند. دو تیمی که یک خصوصیت مشترک دارند: هر دو از وجود دو مربی استفاده می کنند که تا پیش از این نفر دوم تیم خود بودند و امسال می خواهند با کسب نتایج […]

به گزارش دیارمیرزا دو تیم دهم و یازدهم لیگ دوازدهم به حکم قرعه نخستین دیدار لیگ سیزدهم را در رشت آغاز کردند. دو تیمی که یک خصوصیت مشترک دارند: هر دو از وجود دو مربی استفاده می کنند که تا پیش از این نفر دوم تیم خود بودند و امسال می خواهند با کسب نتایج درخشان توانایی های خود را در فوتبال ایران اثبات نمایند. داماش لیگ امسال را در حالی آغاز نمود که با توجه به شرایط بد مالی خود هرگز نتوانست بازیکن شاخصی به تیمش اضافه نماید و تنها نقطه قوتش حفظ شاکله ی تیم چند سال گذشته است. داماش و هوادارانش امسال باید با نبودن جهانبخش و ابراهیمی، دو ستاره جوانشان کنار بیایند.

در سوی دیگر سایپا درست برعکس و با یک خانه تکانی بزرگ لیگ را شروع کرده است.آنها از همه ی تیمها زودتر استارت آماده سازی را زده اند و حالا می خواهند از خلاء موجود در هفته های ابتدایی بیشترین سود را ببرند.

نیمه نخست:

بازى در حالى شروع شد که ده دقیقه ابتدایى بازى این سایپا بود که با فرارهاى روزبه شاه على دوست و کاوه رضایى توانسته بود داماش را در زمین خود محبوس نماید. اما با گذشت بازى این داماش بود که بین دقایق ده تا پانزده چند موقعیت پیاپى را روى دروازه سایپا خلق نماید که مهمترین آن شوت سرکش مسعود حسن زاده در دقیقه یازدهم بود که به تیرک افقى دروازه سایپا اصابت کرد. سایپا که در دقیقه پانزدهم روى یک ضربه کاشته به گل رسیده بود، بعد از گل هم همچنان خطرناک نشان داد و تا دقیقه سى و پنج با اداره کردن بازى به نوعى شتاب حملات داماش را هم مهار نمود.
فشار رشتى ها در ده دقیقه پایانى نیمه اول فزونى گرفت که مهمترین موقعیت آنها شوت از پشت محوطه جریمه مهدوى بود که به تیرک افقى دروازه سایپا در دقیقه ٣٧ اصابت نمود.

نیمه دوم:

با شروع نیمه دوم افشین ناظمى سعى کرد با دو تعویض زود هنگام نبض بازى را که در ده دقیقه پایانى نیمه دوم بدست گرفته بود همچنان در اختیار بگیرد، که تا حدود زیادى موفق به انجامش گردید.مهمترین موقعیت هاى داماش در بیست دقیقه ابتدایى نیمه دوم مى توان به دو ضربه ایستگاهى داماش و یک ضربه سر و تک به تک مسعود حسن زاده اشاره کرد، که البته هیچکدامشان حاصلى براى پسران شهرباران به ارمغان نیاورد.
در ادامه باز هم داماش صاحب چند موقعیت خطرناک شدند که البته ثمره اى از آن ندیدند. سایپایى ها هم با از سرعت انداختن بازى سعى در کنترل آن داشتند. مهمترین موقعیت داماش را در نیمه اول محمدرضا مهدوى با بى دقتى از روى خط دروازه در حالى که دروازه بان هم به روى زمین افتاده بود. در ده دقیقه پایانى در حالى که سایپا در زمین خود خیمه زده بود، شوت دیدنى آبشک به زیبایى هرچه تمام تر توسط صادقى دوازه بان سایپا راهى کرنر گردید. این تساوى خانگى هرچند که چون در دقایق پایانى براى داماش کسب شد، شیرین بود اما همچنان موجب این شد تا تلسم نبردنهاى داماش برابر سایپا ادامه پیدا نماید.

شرح گلها:

داماش ٠-١ سایپا: در پى یک ضربه کاشته که توسط صادقى براى سایپا نواخته شد،توپ روى سر مقداد قباخلو فرود آمد که پاس با سر او درون محوطه شش قدم روى سر شهباززاده رسید. ضربه ى سر محکم او توسط فراهانى به صورت ناقص دفع شد که توپ برگشتى را مجددا شهباززاده به تور دروازه داماش چسباند.
داماش ١-١ سایپا: پاس تو در افشین چاوشى به مسعود حسن زاده رسید او داخل شش قدم به نظیف مار رسید تا او زننده گل تساوى داماش باشد.

بهترین بازیکن:

محمد باقر صادقى دروازه بان جوان سایپا با دفع چند موقعیت خطرناک داناش مانع از باز شدن دروازه اش بیش از یک بار شد. انا باید لقب بهترین بازیکن زمین را به نظیف کار داد که هم در دفاع موفق نشان داد و هم با گلزنى در واپسین لحظات بازى مانع شکست خانگى تیمش گردید.

اتفاق های ویژه:

۱) دقیقه سى نیمه اول هواداران داماش با بالابردن نوشته اى که نشانگر عدد سى بود به صورت متحدالشکل شروع به تشویق علیرضا جهانبخش بازیکن جوان تازه لژیونر شده این تیم کردند. دقیقه سى به جهت شماره پیراهن جهانبخش انتخاب شده بود.

۲) از دقایق ابتدایى نیمه دوم فیرات با اعتراضات پى در پى به نشستن چند کودک به بپشت نیمکت سایپا معترض شد که با توقف چند دقیقه اى بازى توسط داور مواجه گردید.

۳)هواداران داماش در پى نادیده گرفتن بک صحنه مشکوک به پنالتى توسط داور ، با شعارهاى پى در پى داور بى تجربه نمى خواهیم، اعتراض خود را اعلام کردند.
۴) در دقیقه ٨۶ داور به دلیل انداختن لیزر توسط داناشى ها به چشم دروازه بان سایپا چند دقیقه اى بازى را متوقف کرد که با گرفتن هشت دقیقه وقت تلف شده به جبران آن پرداخت

Share