انتخابات شورای شهر رشت وارد مرحله امنیتی و قضایی شده است

به گزارش دیارمیرزا : رئیس هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی گیلان گفت: انتخابات شورای شهر رشت وارد مرحله امنیتی و قضایی شده است.

به گزارش دیارمیرزا : جبار کوچکی‌نژاد درباره وضعیت انتخابات شورای اسلامی شهر رشت اعلام نتایج بازشماری آرا از طرف تهران، اظهار کرد: انتخابات شورای شهر رشت به دلیل کوتاهی‌هایی که صورت گرفته است دچار ناهماهنگی‌ها در بخش اجرا شد.

kochaki nejad

وی افزود: ادعای مفقود شدن یک صندوق آرای شورای شهر رشت ما را موظف کرد به عنوان هیئت عالی نظارت این مسئله را پیگیری کنیم.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، با تصریح بر اینکه صندوق پیدا شده آرای انتخابات شورای شهر رشت امنیتی و قضایی شده است، اذعان کرد: اکنون انتخابات شورای شهر رشت وارد مرحله امنیتی و قضایی شده است.

وی، یادآور شد: در انتظار گزارش شفاف دستگاه قضایی و اطلاعاتی استان هستیم و مسئولان باید در این زمینه پاسخگو باشند.

کوچکی‌نژاد با تأکید بر اینکه دستگاه قضایی باید برخورد جدی کند، خاطرنشان کرد: دستگاه قضایی با کسانی که در بین مردم بی‌اعتمادی ایجاد کرده‌اند باید برخورد قاطع کند.

وی، با اشاره به اینکه روند نتیجه انتخابات از حیطه شهرستان خارج شده است، متذکر شد: روز گذشته با تهران گفت‌وگوهایی صورت گرفت و کتباً به دستگاه مسئول در انتخابات شورای شهر رشت نامه نوشتند که تصمیم‌گیری می‌کنند.

رئیس هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی گیلان هفته آینده را برای اعلام نتیجه تهران ذکر کرد و یادآور شد: تأیید انتخابات انجام شده اما بحث صندوق آرا و نظارت شهرستان خللی در روند آن ایجاد کرده که باید شفاف‌سازی شود و مردم در جریان امور قرار گیرند.

 

Share