احمدی‌نژاد: من رفتنی نیستم/ سفرهای خارجی ام را خواهم داشت

به گزارش دیارمیرزا : مراسم تقدیر از خبرنگاران و اصحاب رسانه صبح امروز با حضور محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور، سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مجید امیدی شهرکی مدیرعامل ایرنا و محمد شیخان معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس جمهوری در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد که با حاشیه های جالبی همراه بود. […]

به گزارش دیارمیرزا : مراسم تقدیر از خبرنگاران و اصحاب رسانه صبح امروز با حضور محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور، سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مجید امیدی شهرکی مدیرعامل ایرنا و محمد شیخان معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس جمهوری در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد که با حاشیه های جالبی همراه بود.عکس یادگاری اصحاب رسانه با محمود احمدی نژاد

*مراسم تقدیر از خبرنگاران حوزه دولت در سالن شهید بهشتی نهاد ریاست جمهوری برگزار شده بود،قرار بود این مراسم ساعت ۱۱ برگزار شود اما با تاخیر آغاز شد.

*مجری این مراسم،صمدی خبرنگار شبکه خبر سیما بود.

*در ابتدای مراسم، تعدادی از خبرنگاران که در سفرهای استانی هیئت دولت، احمدی‌نژاد را همراهی می‌کردند به ایراد سخنرانی پرداختند.

*براساس فهرستی که از سوی دست اندرکاران مراسم تنظیم شده بود،خبرنگاران پشت ترییون قرار گرفتند و در ابتدا، مردوخی کردستانی، پیشکسوت عرصه خبر خاطره‌ای از سفر خود به اجلاس اوپک بیان کرد و در ادامه حرف‌هایی که مربوط به جلسه نمی‌شد را گفت که این صحبت های وی با خنده خبرنگاران روبه رو شد.

*بنا بود هر خبرنگاری سه دقیقه صحبت کند، اما مردوخی بیش از سه دقیقه سخن گفت که خبرنگاران دیگر با دست زدن، تلویحا خواستار پایان سخنان وی شدند که مردوخی عصبانی شد و در ادامه شعری در وصف امام حسن(ع) قرائت کرد.

*یکی از خبرنگاران رسانه وابسته به دولت قرار بود خاطره‌ای از سفر خود همراه رئیس جمهور تعریف کند، اما وقتی پشت تریبون رفت به بیان مشکلات رسانه متبوع خود پرداخت و از برکناری مدیرعامل سابق این رسانه انتقاد کرد و گفت: مدیرعامل ما با یک پیامک، شبانه برکنار شد درحالی که این خبرگزاری تازه داشت شکل می‌گرفت و در انتخابات هم موفق عمل کرد. این خبرنگار می‌گفت: طی دولت‌های نهم و دهم این خبرگزاری هشت مدیر عامل عوض کرد و هرگاه خبرنگاران در این باره صحبت می‌کردند می‌گفتند ساکت باشید که در همین حین رئیس جمهور گفت: باید اسم این رسانه را “هیسنا” بگذاریم.

*در حاشیه این مراسم از ۱۳ خبرنگار که بیشترین همراهی در سفرهای  استانی  با دولت های نهم و دهم را تقدیر شد و سپس اکثر خبرنگاران،عکاسان و تصویربرداران با رئیس جمهور عکس یادگاری گرفتند.مراسم  تجلیل از اصحاب رسانه

* از ساسان والی زاده مدیرعامل سابق خبرگزاری ایسنا هم تقدیر شد.

*نکته جالب در این مراسم  این بود که خبرنگاران رسانه‌های وابسته به دولت حضور چشمگیری داشتند به طوری که تعداد برخی از آنها به ۷ نفر می‌رسد اما رسانه‌ها و خبرگزاری‌هایی بودند که برای این برنامه از سوی معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور دعوت نشده بودند.

سخنرانی محمود احمدی نژاد در مراسم تجلیل از اصحاب رسانه

*احمدی نژاد طی اظهار نظری جالب  خطاب به خبرنگاران، گفت: در این مراسم می خواهند از زحمات دولت تقدیر کنند، در حالی که من رفتنی نیستم. البته برابر قانون باید مدیریت اجرایی را تحویل دهم، اما سفرهای خود(سفرهای خارجی‌ام) را خواهم داشت.

Share