نمایندگان ایران کوبا را در هم کوبیدند + گزارش تصویری، نتایج و جدول

به گزارش دیارمیرزا تیم ملی والیبال کشورمان در سری مسابقات لیگ جهانی ۲۰۱۳ از ساعت ۵:۱۰ امروز در نخستین بازی خود به مصاف تیم کوبا در شهر هاوانا رفتند و توانستند با نتیجه ۳ بر ۲ از سد میزبان بگذرند.

به گزارش دیارمیرزا تیم ملی والیبال کشورمان در هفته ششم مسابقات لیگ جهانی در حالی به مصاف تیم کوبا می رود که ۲ بازی سخت و سنگین در دیار لاجوردی پوشان مقابل ایتالیا اجرا کرد.

کوبا آخرین مقصد خارجی ایرانی ها در نخستین دوره حضورشان در لیگ جهانی ۲۰۱۳ است چون پس از این ۲ بازی ملی پوشان برای انجام بازی با آلمان به تهران باز میگردند.

نبرد تیمهای ایران و کوبا برای هر ۲ تیم بسیار حائز اهمیت است، برای تیم ایران از آن جهت که ملی پوشانش می خواهند رشد و پیشرفت فنی خود را به دارنده مدال برنز لیگ جهانی ۲۰۱۲ ثابت کنند مهم است، برای رنگین پوستهای جزیرۀ دریای کارائیب نیز که به منظور جبران مافات در کشورشان میزبان هستند مهم است.

کوبایی‌ها در طول هشت بازی انجام شده در لیگ جهانی تاکنون هفت باخت را در کارنامه خود به ثبت رسانده‌اند، اما تک برد کوبایی ها بسیار خبر ساز و پر سر و صد ا بود، چون آنها مقابل قهرمان المپیک (روسیه) سه بر یک پیروز شده و سه امتیاز شیرین را برای خود  ذخیره کردند.

1290106_921

تفاوت های کوبا و ایران در عرصه والیبال بسیار زیاد است آنها در مسابقات لیگ جهانی تاکنون یک مدال طلا ( ۱۹۹۸) ، پنج مدال نقره _ ۱۹۹۱، ۱۹۹۲، ۱۹۹۴، ۱۹۹۷و ۱۹۹۹) و سه عنوان سومی ( ۱۹۹۵، ۲۰۰۵ و ۲۰۱۲) کسب کرده اند ، تجربه حضور در این مسابقات یکی از فاکتورهای برتری کوبایی ها نسبت به ملی پوشان ایرانی است.

اما تیم ملی والیبال ایران در طول سالهای اخیر نشان داده که در هر رویداد با پختگی حاضر می شود و بازیکنان در عرصه های متفاوت بلوغ والیبالی خود را به نمایش می گذارند.

ملی پوشان نباید از رشد تدریجی کوبایی ها در مسابقات لیگ جهانی  امسال غافل شوند و در باد برد و بازی خوب مقابل ایتالیا نخوابند آنها باید به یاد داشته باشند که تاکنون در هشت بازی اخیر نتیجه ۲ دیدار را در ست پنجم فردی واگذار کرده اند ، پس از شش بازی گذشته درس گرفته و تمامی تجارب خود را در هاوانا به معرض نمایش قرار دهند و بر تعداد امتیازات خود بیافزایند.

1290964_927

خوشبختانه ملی پوشان ایرانی طی صحبت هایی که تاکنون داشته اند شرایط موجود را به نفع خوداعلام کرده اند  اعتماد به نفس و خود باوری آنها برای غلبه بر کوبا بسیار بالاست به طوری که این ذهنیت بوجود می آید که شش امتیاز دیگر برای خود می خواهند ذخیره کنند تا با خیال راحت تری در تهران به مصاف آلمان ها بروند و البته باید گفت که چه گوارا است برد والیبالی در سرزمین چگوارا

ترکیب تیم ایران مقابل کوبا در اولین دیدار

خولیو ولاسکو سرمربی تیم ملی والیبال کشورمان ترکیب اصلی و آغاز کننده تیم ایران را در اولین دیدار مقابل کوبا در هاوانا اعلام کرد. بر این اساس سعید معروف، امیر غفور، علیرضا مباشری، رحمان داوودی، فرهاد ظریف، محمد موسوی و عادل غلامی نفرات آغاز کننده ایران در این دیدار می باشند.

???

این دیدار از ساعت ۲۰:۴۰ جمعه به وقت هاوانا و ۵:۱۰ بامداد شنبه به وقت تهران آغاز خواهد شد.

تیم ملی بدون کمالوند به نبرد کوبا می رود

 آرش کمالوند پس از عمل لیزر میخچه پایش در هفته گذشته همچنان از درد پا ابراز ناراحتی می کرد. وی به همین دلیل حضور پررنگی در تمرینات تیم ملی در کوبا نداشت.
???
در نهایت هم کادر فنی ناچار شد تا بدون در اختیار داشتن او تیم را برای بازی با کوبا ارنج کند.** دیدار دو تیم ساعت ۵:۱۰ آغاز شد

1290963_8491291022_825

1291026_388

1290968_500

گویا در ابتدای بازی میزان باد توپ دچار مشکل بود که داوران این مسئله را برطرف کردند.

1290973_710

در ست نخست نمایندگان کشورمان با قدرت بازی را آغاز کردند و حتی در برخی دقایق بازی ۴ امتیاز از حریف پیش افتادند.

1290978_7181290976_260

1290977_773

1290978_718

1291008_542

1291011_510

در این ست کوبایی ها به سختی توانستند با امتیاز ۲۶ بر ۲۴ از سد ایران بگذرند و در همین ابتدای راه دریافتند که ایران میتواند پیروز این میدان باشد و حریف دست و پا بسته ای برای آنها به حساب نمی آید.

ست دوم : کوبا ۲۵ – ایران ۱۹

کوبایی ها که در ست نخست خطر شکست را احساس کزدند در ست دوم کمی محتاط تر بازی کرده و سعی می کردند اجازه ندهند شاگردان ولاسکو از آنها پیشی بگیرند.

ست دوم با برتری ۲۵ بر ۱۹ کوبا به پایان رسید./آق

ست سوم: این بار هم نمایندگان ایران ست سوم را گرفتند

در ست سوم بازی نمایندگان ایران با قدرت پیش رفتند وتا اواسط این ست تیم برتر میدان بودند.

در اواسط ست کوبایی ها به خود آمده و امتیازشان را به ایران رساندند.

اما بازهم این مردان کشورمان بودند که توانستند با غلبه بر حریف با امتیاز ۲۵ بر ۱۹ ست سوم را از آن خود کنند.

ست چهارم: کوبا ۲۲ – ایران ۲۵ / کار به ست پنجم کشید

دراین ست نیز شاگردان ولاسگو نسبت به حریف برتری داشتند و در بسیاری از مواقع با اختلاف از حریف پیش می افتادند و در نهایت با نتیجه ۲۵ بر ۲۲ این ست را از آن خود کردند تا کار به ست پنجم بکشد.

ست پنجم: کوبا ۱۴ – ایران ۱۶ / نمایندگان ایران کوبا را نیز شکست دادند

در ست پنجم دو تیم پا به پای هم پیش میرفتند و پیش بینی نتیجه بازی امکان پذیر نبود ولی در نهایت مردان والیبالیست کشورمان با نتیجه ۱۶ بر ۱۴ پیروز این ست و در نهایت این دیدار شدند.
نتایج بازی ها به شرح زیر می باشد:
1292142_376
جدول گروه B :
1292401_198

گزارش از : سید محمد رضا آقایی میر

Share