لاهوتی:مافیای واردات، ریشه برنج ایرانی را می‌خشکاند

به گزارش دیارمیرزا  مهرداد بائوج لاهوتی ،با بیان اینکه نیاز مصرفی کشور برای  برنج در طول سال ۵۰۰ هزار تن است، افزود: متأسفانه واردات بیش از نیاز کشور آفتی است که علاوه بر متضرر کردن برنج کاران زمینه رسیدن به خودکفایی را نیز دور از دسترس کرده است. نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی، […]

به گزارش دیارمیرزا  مهرداد بائوج لاهوتی ،با بیان اینکه نیاز مصرفی کشور برای  برنج در طول سال ۵۰۰ هزار تن است، افزود: متأسفانه واردات بیش از نیاز کشور آفتی است که علاوه بر متضرر کردن برنج کاران زمینه رسیدن به خودکفایی را نیز دور از دسترس کرده است.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر اینکه منافع یک سری افراد خاص اجازه کاهش واردات برنج را به کشور نمی دهد، تصریح کرد: وضعیت کنونی کشاورزی کشور به ویژه برنج ایرانی به گونه ای است که با بی توجهی مسئولان هر روز به ورطه نابودی کشیده می شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس در واکنش به افزایش ۹۳ درصدی واردات برنج در سه ماهه اول سال جاری، گفت: واردات بیش از نیاز داخل معضلی است که به دست مسئولان رقم خورده و هر روزه نابودی شالیزارها و سبز شدن ویلا در زمین های زراعی را نوید می دهد.

این نماینده مردم در مجلس نهم با انتقاد از عملکرد دور از کارشناسی وزیر جهاد کشاوررزی و بی توجهی به تولیدات ملی، عنوان کرد: خلیلیان خود به خوبی می داند که برای رسیدن به خودکفایی در تولید برنج باید چه نوع حمایت هایی از شالی کاران داشته باشد اما متأسفانه بی توجهی به امر تولید و عدم رفع مایحتاج کشاورزان پای واردات بی رویه را به کشور باز کرده است.

وی ادامه داد: بی تفاوتی مسئولان به رشد ۹۳ درصدی واردات برنج فاجعه ای است که برای همیشه وابستگی را سرنوشت تغییر ناپذیر کشور خواهد کرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس، یادآور شد: با ادامه روند واردات برنج و بی توجهی به تولیدات داخلی سرنوشت چای و تغییر کاربری زمین های آن به شالی زارها نیز کشیده خواهد شد

Share