حاشیه‌های دیدار نمایندگان با روحانی

به گزارش دیار میرزا نخستین دیدار جمعی نمایندگان مجلس شورای اسلامی با حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی، رییس جمهوری منتخب عصر امروز در محل مجلس شورای اسلامی برگزار شد. پیش از این رییس مجلس شورای اسلامی در اولین روز پس از نتیجه اعلام انتخابات ریاست جمهوری به دیدار حسن روحانی رفته بود و نمایندگان هم به […]

به گزارش دیار میرزا نخستین دیدار جمعی نمایندگان مجلس شورای اسلامی با حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی، رییس جمهوری منتخب عصر امروز در محل مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

پیش از این رییس مجلس شورای اسلامی در اولین روز پس از نتیجه اعلام انتخابات ریاست جمهوری به دیدار حسن روحانی رفته بود و نمایندگان هم به صورت انفرادی یا در قالب گروه‌های مختلف با رییس جمهوری منتخب دیدار و گفت‌وگو کرده بودند اما این بار حسن روحانی به صحن مجلس آمد تا اولین دیدار نمایندگان با رییس جمهوری منتخب رسما برگزار شود.IMG22553858

نمایندگان مجلس که پیش از ظهر امروز چهار ساعت جلسه علنی را پشت سر گذاشته بودند، بعد از شرکت در جلسات کمیسیون‌های تخصصی و تنفس چند ساعته، مجددا در ساعت ۱۹ به صحن پارلمان آمدند و در جلسه غیررسمی و غیرعلنی با حسن روحانی دیدار کنند.

حسن روحانی در بدو ورود به مجلس شورای اسلامی مورد استقبال علی لاریجانی، رییس مجلس و جمعی از نمایندگان قرار گرفت. علی یونسی، علی عسگری، محمد شریعتمداری، محمدباقر نوبخت، محمود واعظی، اسحاق جهانگیری، نعمت‌زاده، حسین فریدون و نهاوندیان نیز رییس جمهور منتخب را همراهی می‌کردند.

در این مراسم که از شبکه خبر به صورت زنده پخش می‌شد، خبرنگاران، عکاسان و تصویربرداران رسانه‌های جمعی نیز حضور داشتند.

برخلاف جلسات علنی مجلس شورای اسلامی، در این جلسه اعضای هیات رییسه در جایگاه مستقر نشدند و رییس مجلس نیز به همراه رییس جمهوری منتخب بر صندلی میهمانان نشست.

لاریجانی در بخشی از سخنرانی خود در این مراسم، با اشاره به سوابق نمایندگی حسن روحانی، او را از «رجال سیاسی مجلسی» دانست و گفت که براین اساس حسن روحانی با حضور در مجلس به اصل خویش بازگشته است.

در میانه مراسم، یک پنکه برقی در مقابل جایگاه هیات رییسه قرار داده شد و علی لاریجانی که در پشت تریبون، مشغول سخنرانی بود، گفت: از کارکنان مجلس خواست تا این پنکه را به سمت حسن روحانی بگردانند.

در این مراسم که تا نزدیکی زمان مغرب ادامه یافت، اکثریت نمایندگان مجلس شورای اسلامی حضور داشتند.

پس از سخنرانی حسن روحانی و علی لاریجانی، نمایندگان رییس جمهوری منتخب و هیات همراه به نمازخانه نمایندگان رفتند تا پس از اقامه نماز مغرب و عشاء افطار پنجمین روز ماه مبارک رمضان را در کنار یکدیگر صرف کنند.

Share