حمله نماینده حامی قالیباف به حداد عادل

نادر قاضی پور، نماینده مجلس شورای اسلامی، جزو حامیان ریاست جمهوری قالیباف در مجلس است. وی در گفتگو با عصر ایران، ضمن تأکید بر این که قالیباف ، عضو ائتلاف ۱+۲ بیشترین آرا در میان اصولگرایان را دارد ، حداد عادل، عضو دیگر این ائتلاف را به تلاش برای از بین بردن” ۱+۲ ” متهم […]

نادر قاضی پور، نماینده مجلس شورای اسلامی، جزو حامیان ریاست جمهوری قالیباف در مجلس است.

وی در گفتگو با عصر ایران، ضمن تأکید بر این که قالیباف ، عضو ائتلاف ۱+۲ بیشترین آرا در میان اصولگرایان را دارد ، حداد عادل، عضو دیگر این ائتلاف را به تلاش برای از بین بردن” ۱+۲ ” متهم می‎کند و می‎گوید که وی نباید فردی خارج از ائتلاف را مطرح کند زیرا این کار مصداق خیانت در امانت است.
*الان ائتلاف ۱+۲ فروپاشیده است؟
شواهد امر نشان می‎دهد که آقای حداد می‎خواهد این ائتلاف را به هم بزند. این سه بزرگوار بر روی نتیجه نظرسنجی‎ها توافق کرده بودند. در آخرین نظرسنجی، قالیباف ۲۲ درصد آراء مردم را به خود اختصاص داد ولی رای آقایان ولایتی و حداد عادل، زیر ۵ درصد بود. برای کاندیدای نهایی ، دو معیار مد نظر بود. یکی مشروعیت، دومی مقبولیت نزد مردم. ملاک مشروعیت، تایید صلاحیت از سوی شورای نگهبان بود. شورای نگهبان که هر سه نفر را تایید کرده است. ملاک مقبولیت هم نتایج نظرسنجی‎ها بود. هر سه کاندیدا مشروعیت دارند ولی مقبولیت مردمی و رای قالیباف بیشتر از آن دو نفر دیگر است. نظرسنجی‎ها این مدعا را تایید می‎کنند.
*اینکه می‎فرمایید آقای حداد می‎خواهد ائتلاف ۱+۲ را به هم بزند دقیقاً یعنی چه؟
همین حرف‎های آقای حداد در حمایت از کاندیدای دیگری جز ولایتی و قالیباف. حداد عادل که در مجلس رئیس فراکسیون اصولگرایان بوده، باید بداند که یکی از نشانه‎های انسان اصولگرا این است که خیانت در امانت و خلف وعده نکند. اگر آقای حداد به نفع کسی جز آقای قالیباف کنار برود، این کار او مصداق خیانت در امانت است.
*حداد عادل می‎خواهد به نفع سعید جلیلی کنار برود؟
نمی‎دانم. آقای حداد اسامی افرادی را نام می‎برد که ممکن است به نفع آنها کنار برود. اما در بین این اسامی، نام آقای قالیباف به چشم نمی‎خورد. البته ممکن است حداد عادل به عنوان کاندیدای جبهه پایداری در صحنه انتخابات باقی بماند که در این صورت، کار خیلی بدتری را انجام داده‎اند.
*شما فکر می‎کنید قالیباف توان جذب بخشی از رای هاشمی را داشته باشد؟ با کدام شعارها؟
مردم ایران مردم آزاده‎ای هستند. شما در مجسمه‎های ۲۵۰۰ ساله ایرانیان یک مجسمه در حال تعظیم و یا یک مجسمه که نشانه بردگی ایرانیان باشد، نمی‎بینید. ایرانیان انسان‎های آزاده‎ای هستند و خودشان به هر کس که بخواهند رای می‎دهند. پیش‎بینی رای مردم ایران کار سختی است.
 
*حداد عادل از قالیباف انتقاد کرده بود که چرا می‎گویید مشکلات اقتصادی و سیاسی کشور را دوساله حل می‎کنید؟
قالیباف گفته است با هماهنگی قوه مقننه و قوه قضاییه این کار را انجام می‎دهد. قالیباف که یک تنه نمی‎خواهد همه مشکلات را حل کند. او اگر رئیس دولت شود، با کمک همه ارکان نظام مشکلات کشور را حل می کند.
Share