کوچکی نژاد:نیمی از جمعیت کلانشهر رشت در حاشیه شهر زندگی می کنند

به گزارش دیارمیرزا  نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نیمی از جمعیت کلانشهر رشت در حاشیه شهر زندگی می کنند گفت: حاشیه نشینی یکی از چالش های اصلی در مسیر رشد و توسعه پایدار است. جبار کوچکی نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: دکل فشار قوی نگه دارنده تعدادی سیم […]

به گزارش دیارمیرزا  نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نیمی از جمعیت کلانشهر رشت در حاشیه شهر زندگی می کنند گفت: حاشیه نشینی یکی از چالش های اصلی در مسیر رشد و توسعه پایدار است.

جبار کوچکی نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: دکل فشار قوی نگه دارنده تعدادی سیم حامل جریان با ولتاژ بسیار بالاست که می ‌تواند برای انسان مضر باشد بنابراین باید مسئولان به این مهم توجهی ویزه داشته باشند.

وی همچنین با بیان اینکه حاشیه نشینی از مشکلات اساسی شهر رشت است، اظهارداشت: نصف جمعیت کلانشهر رشت  در حاشیه زندگی می کنند.

کوچکی نژاد همچنین از زندگی یک هزار نفر جمعیت در زیر فشار قوی برق در منطقه جماران رشت خبر داد.

عضوکمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه حاشیه نشینی یکی از چالش های اصلی در مسیر رشد و توسعه پایدار است، گفت: این پدیده  یک آسیب اجتماعی است بنابراین دستگاه های مربوطه باید به این موضوع توجه کنند.

وی در ادامه بحث گسترش فرهنگ اسلامی در جامعه را مهم دانست وافزود: با تحکیم خانواده بسیاری از نا هنجاری های جامعه قابل رفع خواهد بود.

کوچکی نژاد دلیل اصلی افزایش اعتیاد به مواد مخدر را نحوه تربیت خانواده ‌ها دانست و اظهارداشت: در دوران کودکی باید آموزش‌ های لازم را به فرزندان داد تا از عوارض و دیگر مشکلات در سطح جامعه آگاهی پیدا کنند.

وی همچنین به حاشیه‌ نشینی در اطراف شهر و روستاها اشاره کرد و برضرورت افزایش میزان امکانات فرهنگی و دینی در این مناطق تاکید کرد.

وی در ادامه تاکید کرد: اگر در سطح شهرها و روستاها برنامه‌ های فرهنگی گسترش پیدا کند میزان عرضه و تقاضای مواد مخدر نیز کاهش پیدا می‌ کند.

Share