کوچکی نژاد:تقویت اقتصاد روستایی تکیه براقتصاد تک محصولی نفتی را تقلیل می دهد

به گزارش دیارمیرزا نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تقویت اقتصاد روستایی تکیه براقتصاد تک محصولی نفتی را تقلیل می دهد، گفت: روستا بخش بزرگی از نظام اجتماعی و جمعیتی کشور است که در آن تعداد کثیری از عوامل انسانی مولد سکونت دارند. جبار کوچکی نژاد،افزود: در روستاها عوامل و منابع […]

به گزارش دیارمیرزا نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تقویت اقتصاد روستایی تکیه براقتصاد تک محصولی نفتی را تقلیل می دهد، گفت: روستا بخش بزرگی از نظام اجتماعی و جمعیتی کشور است که در آن تعداد کثیری از عوامل انسانی مولد سکونت دارند.

جبار کوچکی نژاد،افزود: در روستاها عوامل و منابع ارزشمندی اعم از عوامل انسانی، منابع طبیعی و اقتصادی به عنوان ذخایر استراتژیک کشور وجود دارد که در پیشرفت جامعه نقش مهمی ایفا می کنند.

وی اظهارداشت:  نقش و اهمیت فرآورده ها و تولیدات روستایی همچون محصولات کشاورزی، زراعی، دامی و صنایع تبدیلی که نقش بی بدیل و منحصر بفرد است در رفع نیازهای رو به تزاید جامعه درخور توجه است.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی گفت: برای جامعه اقتصادی بسیاری از دستاوردهای روستائیان نقش استراتژیک داشته و اهرم قابل اتکایی در پشتیبانی از نظام اقتصادی کشور به شمار می رود

وی افزود: توجه جدی به ساکنان روستاها در کشور می تواند کمک شایان توجهی به تامین امنیت اجتماعی و همینطور باعث کاهش حجم زیاد ناملایمات اجتماعی و پدیده ”  مهاجرت روستا – شهری” شود.

کوچکی نژاد تصریح کرد: توجه به روستا امروزه تنها به کشاورزی و دامداری محدود نبوده بلکه روستاها محیط مناسبی برای رشد بخش‌ های غیرکشاورزی و فعالیت شرکت‌ های تولیدی و خدماتی است.

وی اظهارداشت:  با توسعه کارآفرینی و صنایع تبدیلی کشاورزی علاوه بر اشتغال و تولید، روستائیان به کالاها و خدمات مورد نیاز خود دست می‌ یابند و این امر تاثیر زیادی در رشد اقتصادی روستاها و کاهش پدیده مهاجرت به شهرها دارد.

نماینده مردم رشت یادآورشد: با افزایش سطح سواد، دانش و مهارت‌ های علمی و عملی گرایش به اشتغال در بخش های سنتی اقتصاد کمتر شده و میل و رغبت برای اشتغال در بخش های مدرن و خدماتی بیشتر است.

Share