ثبت نام شخصیت های سرشناس درستاد انتخابات کشور+سوابق

واعظ ‌زاده اولین میهمان سرشناس ضیافت ثبت‌نام‌ها + سوابق به گزارش دیارمیرزا ، صادق واعظ زاده معاون پیشین رئیس‌جمهور، در اولین دقایق آغاز ثبت نام از کاندیداهای ریاست جمهوری، در ستاد انتخابات کشور حضور یافت و با ثبت نام در این انتخابات، اولین کاندیدای رسمی و سرشناس انتخابات ریاست جمهوری یازدهم لقب گرفت. وی در […]

واعظ ‌زاده اولین میهمان سرشناس ضیافت ثبت‌نام‌ها + سوابق

به گزارش دیارمیرزا ، صادق واعظ زاده معاون پیشین رئیس‌جمهور، در اولین دقایق آغاز ثبت نام از کاندیداهای ریاست جمهوری، در ستاد انتخابات کشور حضور یافت و با ثبت نام در این انتخابات، اولین کاندیدای رسمی و سرشناس انتخابات ریاست جمهوری یازدهم لقب گرفت.IMG14345451

وی در سال ۱۳۳۸ در مشهد مقدس به دنیا آ‌مد. تحصیلات ابتدایی و متوسطه را با جهش تحصیلی در این شهر گذراند و در سال ۱۳۵۵ در رشته مهندسی برق در دانشگاه علم و صنعت ایران پذیرفته شد. در دوران تحصیل در فعالیت‌های دانشجویی اسلامی، قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی حضوری فعال داشت.

واعظ زاده درجه لیسانس خود را در سال ۱۳۶۴ دریافت کرد و پس از قبولی در امتحانات سراسری اعزام دانشجو به خارج، درجه فوق لیسانس و دکتری مهندسی برق را از دانشگاه کوئین کانادا به ترتیب در سال‌های ۱۳۷۲ و ۱۳۷۶ اخذ کرد و به عنوان استادیار در دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگا تهران مشغول بکار شد. وی در سال ۱۳۸۰ به رتبه دانشیاری و در سال ۱۳۸۴ به رتبه استادی ارتقاء یافت.

وی در دهه ۶۰ عضو دانشجویی ستاد انقلاب فرهنگی و سپس منتخب جهاد دانشگاهی در شورای عالی انقلاب فرهنگی، رئیس شورای مرکزی جهاد دانشگاهی، عضو شورای عالی برنامه ریزی در وزارت فرهنگ و آموزش عالی و معاون دانشجویی این وزارت بوده است. همچنین از سال ۱۳۷۸ تا ۱۳۸۱ مشاور برنامه ریزی و توسعه وزیر فرهنگ و آموزش عالی و از سال ۱۳۷۸ تا ۱۳۸۴عضو هیأت امنای جهاد دانشگاهی بوده است. از سال ۱۳۸۱ نیز به عنوان عضو حقیقی مجدداً به عضویت شورای عالی انقلاب فرهنگی درآمد.

واعظ زاده از سال ۱۳۸۰ رئیس هیئت نظارت و ارزیابی فرهنگی و عملی این شوراست و ارزیابی‌های کلان علمی، آموزشی و فرهنگی کشور را سرپرستی می‌کند.

وی در سال ۱۳۷۷ آزمایشگاه پژوهشی سیستم‌های حرکت پیشرفته را تاسیس و تاکنون سرپرستی کرده است. کنترل پیشرفته ماشین های الکتریکی با پردازشگرهای پرقدرت DPS برای اولین بار در کشور در این آزمایشگاه پیاده سازی شد.

واعظ زاده عضو ارشد انجمن بین المللی مهندسین برق و الکترونیک (IEEE)، عضو هیئت سردبیری سه نشریه عملی بین المللی و دو نشریه علمی ـ پژوهشی داخلی است و در کمیته راهبردی و علمی کنفرانس‌های متعدد بین المللی در زمینه تخصصی خود عضویت داشته و دارد و نشست‌های مربوط را اداره کرده است.

وی بالغ بر یکصد و پنجاه مقاله پژوهشی در مجلات و کنفرانس‌های داخلی و خارجی چاپ و ارائه کرده است. وی همچنین مقالاتی در زمینه مدیریت فناوری تالیف کرده و کتاب « موسسات فناوری؛ راهبردهای دکترین عملکرد» به ترجمه او از سوی دانشگاه تهران انتشار یافته است. طرح پژوهشی وی در سال ۱۳۸۴ به عنوان طرح پژوهشی نمونه دانشگاه تهران انتخاب شد.

واعظ زاده در حال حاضر عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و رئیس الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت است.

******************************************************************

سعیدی‌کیا هم ثبت‌نام کرد + سوابق

به گزارش دیارمیرزا ، محمد سعیدی کیا، وزیر سابق مسکن و شهرسازی، دقایقی پیش با حضور در وزارت کشور، کاندیداتوری خود را برای ریاست جمهوری یازدهم رسماً ثبت کرد.

محمد سعیدی کیا که اعلام کرده است برای انتخابات ریاست جمهوری منتظر نظرسنجی های سفارشی نخواهد ماند و تا آخر می ماند و مستقل عمل خواهد کرد، متولد ۱۳۲۵ در اصفهان و متأهل و دارای سه فرزند است.

وی تحصیلات خود را در دوره دبیرستان در رشته ریاضی با دریافت دیپلم در سال ۱۳۴۴ به پایان رساند و سپس تحصیلات خود را در رشته عمران ادامه داد و از دانشگاه امیر کبیر درجه کارشناسی ارشد را در رشته عمران اخذ کرد.IMG10464327

مهندس محمد سعیدی کیا پس از طی دوران سربازی، بخش خصوصی را به عنوان حوزه فعالیت انتخاب کرد و از سال ۱۳۵۰ تا اوایل سال ۱۳۵۸ در طرحهای عمرانی استانهای خوزستان و بندرعباس تجربیات ارزنده ای را در پروژه های ساختمانی و راهسازی کسب نمود. البته با پیروزی انقلاب اسلامی مقارن تشکیل جهاد سازندگی بمنظور خدمت رسانی به روستائیان به بندرعباس عزیمت نمود.

اولین سمت دولتی سعیدی کیا پس از پیروزی انقلاب اسلامی مدیرکل راه و ترابری استان هرمزگان در سال های ۱۳۶۰ – ۱۳۵۹ بود. مسئول کارگاه احداث راه آهن بافق- بندر عباس قطعه یک در بندرعباس و معاون نوسازی راه آهن، مدیرکل خط و ابنیه راه‌آهن سمت های بعدی وی بود. در تیرماه سال ۱۳۶۰ پس از واقعه هفتم تیر سعیدی کیا در وزارت راه و ترابری بعنوان معاون راهداری و هماهنگی امور استانها مشغول خدمت شد.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در سال ۱۳۶۱ مجدداً به بندرعباس عزیمت و احداث قسمتی از راه آهن بافق – بندرعباس را با همراهی تنی چند از یاران خویش راه اندازی و هدایت کرد. وی همچنین در سال ۱۳۶۳ بعنوان معاون نوسازی و همزمان مدیرکل خط و ابنیه راه آهن جمهوری اسلامی ایران منصوب شد.

سعیدی کیاسکانداری وزارت راه و ترابری را در دولت میرحسین موسوی در سال های ۶۴ تا ۶۸ در یک دوره چهار ساله با همکاری دیگر نیروهای این وزارتخانه سهم قابل ملاحظه ای از مهندسی جنگ را بعهده گرفت. در دولت اول هاشمی رفسنجانی نیز در سال های ۱۳۶۸ تا ۱۳۷۲ وزارت راه و ترابری را بر عهده داشت.

شروع احداث آزادراه های قزوین – زنجان، تهران – ساوه، قم – کاشان باهمکاری نهادهای پولی کشور و راه آهن های مشهد – سرخس، باد – میبد، فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) و بنادر شیلاتی چابهار بخشی از فعالیت های چهار ساله دوم وزارت وی در وزارت راه و ترابری است.

لازم به ذکر است محمد سعیدی کیا در سال۱۳۷۲ بعنوان قائم مقام اقتصادی منصوب شد و در سال ۱۳۷۳ موفق به دریافت نشان درجه یک سازندگی جمهوری اسلامی ایران شد که تابحال تنها دارنده این نشان در کشور است. همچنین در سال ۱۳۷۴ عضو هیأت امنای بنیاد مستضعفان و جانبازان انقلاب اسلامی نیز شد.

سعیدی کیا در دولت اول خاتمی در سالهای ۷۶ تا ۷۹ با اکثریت آرای نمایندگان مجلس شورای اسلامی بعنوان وزیر جهاد سازندگی  مسئولیت این وزارتخانه را بر عهده گرفت و برای بار سوم در دولت حضور یافت.

در اواخر سال ۱۳۷۹ بعنوان مشاور رئیس جمهور و در سال ۱۳۸۰ بعنوان عضو شورای مرکزی و رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی منصوب شد.قائم مقامی بنیاد مستضعفان و جانبازان انقلاب اسلامی در بخش اقتصادی و رییس دانشکده مهندسی راه آهن، رئیس شورای علمی مرکز و رئیس هیئت اسناد پژوهشکده سوانح طبیعی، رئیس کار گروه تخصصی زلزله و لغزش لایه‌های زمین، نماینده رئیس جمهور و مسئول اجرائی بازسازی و دبیر ستاد راهبردی و سیاستگذاری بم از جمله فعالیت های دیگر سعیدی کیا در این حوزه محسوب می شود.

در دولت اول محمود احمدی نژاد در سال ۱۳۸۴ برای چهارمین بار و با رأی بسیار بالا، نمایندگان خانه ملت بعنوان وزیر مسکن و شهرسازی به وی رأی اعتماد دادند.وی در دولت دوم احمدی نژاد حضور نداشته و در این زمینه نیز می‏گوید : من در دولت دوم آقای احمدی نژاد خودم هم اصلا مایل نبودم که بروم. چون نمی خواستم همراه این روش و رفتار باشم.

عضویت در شورای عالی فنی، عضو اصلی شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی و کنترل ساختمان و رئیس سازمان نظام مهندسی استان تهران از جمله مهم ترین فعالیت های علمی وی محسوب می شود.

در حال حاضر نیز محمد سعیدی کیا عزم خود را جزم کرده است که تا آخر بماند و در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم پیروز شود.

******************************************************************

لنکرانی ثبت‌نام کرد + زندگی‌نامه

به گزارش دیارمیرزا ،‌ کامران باقری لنکرانی کاندیدای انتخابات ریاست‌‌جمهوری یازدهم، صبح امروز سه‌شنبه همزمان با روز اول ثبت‌نام‌ها در وزارت کشور حاضر شد.

آیت‌الله رجبی قائم مقام موسسه امام خمینی،‌ پرویز داوودی معاون اول دولت نهم، حجت‌الاسلام علی مصباح یزدی، حجت‌الاسلام نبویان،‌ علی اصغر زارعی، محمد سلیمانی و روح‌الله حسینیان، قاضی زاده، میرکاظمی، خطیبی، حسینی، سیم‌فروش،‌ حافظی،‌ محصولی و جراره، لنکرانی را در این حضور همراهی کردند.

کامران باقری لنکرانی در سال ۱۳۴۴ در تهران و در خانواده‌ای کارگری متولد شد. پدرش کارگری شرافتمند و مادرش بانویی سیده و متدین بود. در سال ۱۳۴۹ به خاطر شغل پدرش به شیراز رفت که کارگاهی برای ساخت پروفیل آلمینیوم داشت و با مرحوم آیت‌الله شیخ حسین لنکرانی نسبت فامیلی داشت و در فعالیت‌های سیاسی با ایشان همراه بود. او در همین سال و در ۵سالگی به کلاس اول ابتدایی رفت.IMG10464171

واگذاری انحصار صنعت آلمینیوم به بهاییان در سال ۱۳۵۳ موجب ورشکستگی کارگاه شد و پدرش به تنهایی برای کار به اروپا و آمریکا سفر کرد و پس از یک سال به خانواده‌اش خبر داد که به آمریکا بروند. اما اقامت خانواده در آمریکا بیش از یک سال طول نکشید و در تیرماه ۱۳۵۶ به خاطر نگرانی‌های مادر خانواده از فضای تربیتی فرزندان و با موافقت پدر آنها به ایران بازگشتند و این جدایی موجب شد تا کامران باقری لنکرانی به مدت ۱۱ سال از دیدار پدر محروم بماند. او برادر بزرگتر یک خواهر و یک برادر است. خواهرش کارشناس مخابرات راه دور و برادرش پزشک عمومی است. لنکرانی در سال ۱۳۷۱ ازدواج کرد و اکنون دارای سه فرزند پسر است.

* ورود به فضای انقلاب

در سال ۱۳۵۷ کامران باقری که نوجوانی ۱۳ ساله بود در دبیرستان دانشگاه شیراز به فعالیت می‌پرداخت و هیچ راهپیمایی و تظاهراتی در شیراز نبود که او از حاضرانش نباشد و به جلسات درس اخلاق شهید آیت‌الله دستغیب نیز می‌رفت و با روحانیون انقلابی شیراز مانند مرحوم آیت‌الله ربانی شیرازی و آیت‌الله حائری شیرازی، و با برخی علمای انقلابی قم مانند آیت‌الله شرعی و آیت‌الله راستی کاشانی مرتبط شد.

پس از انقلاب فرهنگی و در سال ۱۳۶۱ در اولین کنکور پس از انقلاب شرکت کرد و با رتبه دو رقمی در رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز پذیرفته شد. او در دانشگاه علاوه بر تحصیل نقش مهمی در مبارزه با فضای تک قطبی و تحمیلی دفتر تحکیم وحدت داشت و حتی این مسئله موجب درگیری فیزیکی در فضای دانشگاه شیراز شد؛ باقری‌لنکرانی با همفکرانش جامعه اسلامی دانشجویان سراسر کشور را تاسیس کرد.

او همچنین از فعالان اصلی دفتر نهاد نمایندگی قائم مقام رهبری در دانشگاه شیراز که زیر نظر آیت‌الله ایمانی اداره می‌شد، بود. ارتباط دکتر لنکرانی با آیت‌الله ایمانی که اکنون امام جمعه شیراز و نماینده ولی فقیه در استان فارس بود، هنوز ادامه دارد.

در این میان کامران باقری لنکرانی در دوران دفاع مقدس به عنوان نیروی رزمی و بهیار بسیجی به جبهه‌های جنگ شتافت. در سال ۱۳۶۵ در عملیات کربلای ۵ در تیپ المهدی (عج) حضور داشت و پس از آن چندین بار به مناطق عملیاتی غرب کشور اعزام شد. او همچنین در عملیات بازپس گیری مهران در غرب کشور حضور داشت و چندین مرتبه دیگر نیز به مناطق عملیاتی غرب اعزام شد. در نهایت در آخرین روزهای جنگ با حمله منافقین از منطقه اسلام آباد غرب، لنکرانی به لشکر۶ شهدا پیوست و در عملیات مرصاد حاضر بود. از دوستان شهید او می‌توان به شهید محمدحسن روزی طلب، شهید مسعود طاهری، شهید فهندژ و شهید قراچه اشاره کرد.

* استاد دانشگاه و فعال سیاسی

در سال ۱۳۶۸ او دوره هفت سال پزشکی عمومی را تمام کرد و در آزمون تخصصی با رتبه ۱ پذیرفته شد. از سال ۱۳۶۸ تاکنون دکتر لنکرانی هیچ‌گاه مطب اختصاصی دایر نکرده و در تمام این دوران در بیمارستان‌های دولتی به طبابت  می‌پردازد. در سال ۱۳۷۱ با پایان دوره تخصص، او در فوق تخصص نیز پذیرفته می‌شود و همزمان به عنوان استادیار به دانشگاه شیراز می‌رود. دکتر لنکرانی در سال ۱۳۷۳ با ۲۹ سال سن رئیس بیمارستان نمازی شیراز به عنوان بزرگترین بیمارستان جنوب کشور شد و پس از یک سال به معاونت اداری مالی دانشگاه شیراز برگزیده شد. او در سال ۱۳۷۵ به دلیل اختلاف سیاسی با رئیس وقت دانشگاه علوم پزشکی شیراز استعفا داد و همزمان با اتمام دوره فوق تخصصی‌اش رئیس گروه داخلی دانشکده پزشکی شد. او در سال ۱۳۷۸ به رتبه دانشیاری ارتقا یافت و در سال ۱۳۸۴ پیش از آغاز دوران وزارتش با تصویب هیات ممیزه استاد تمام و پرفسور شد. تعداد مقالاتی که از لنکرانی نمایه‌برداری بین المللی شده است به ۱۵۰ مقاله می‌رسد. مقالات او از پرارجاع‌ترین مقالات علمی است و یکی از مقالات وی بیش از ۱۲۰ بار در مقالات علمی دیگر دانشمندان جهان ارجاع داده شده است.

همراه با این فعالیت‌های علمی لنکرانی از فعالان سیاسی در شیراز بود که از سال ۱۳۷۰ تا ۱۳۸۰ در تمام دوره‌های انتخابات با حکم شورای نگهبان، در هیات نظارت بر انتخابات با عنوان نایب رئیس حضور داشت. در انتخابات مجلس هفتم نیز با حکم آیت‌الله جنتی، بازرس ویژه شورای نگهبان شد.

در سال‌های دوران دوم خرداد،  لنکرانی به همراه جمعی از اصولگرایان و متدنین هدایت سیاسی جریان مذهبی را در شیراز بر عهده داشت. در فتنه‌های مختلف این دوران مانند ماجرای اهانت اکبرگنجی به ولایت فقیه در دانشگاه شیراز، کنفرانس برلین، حوادث کوی دانشگاه وی از پیشتازان بصیرت افزایی بود.

آشنایی با آیت‌الله مصباح یزدی

آشنایی لنکرانی با آیت‌الله مصباح یزدی از جزوه‌های کوچک موسسه در راه حق پیش از پیروزی انقلاب اسلامی شروع شد، اما در سال ۱۳۶۹ به واسطه آیت‌الله حائری شیرازی، ایشان برای نشست جامعه اسلامی دانشجویان دعوت شد و بعد از آن هر زمانی که آیت‌الله مصباح یزدی به شیراز می‌آمدند، لنکرانی به ملاقاتشان می‌رفت. در دوران سخت دوم خرداد این ارتباطات نزدیکتر شد و با وزارت لنکرانی به صورت گسترده‌ای طرح ولایت در این وزارتخانه برای اساتید، دانشجویان و کارمندان برگزار شد.

فعالیت‌های سیاسی ۱۳۸۴-۱۳۹۱

زمانی که کابینه نهم به مجلس معرفی می شد،  کامران باقری لنکرانی جوانترین و ناشناخته ترین عضو کابینه بود. موافقانش در مجلس از نخبگی، تیزهوشی و شادابی او سخن می گفتند و مخالفانش از عدم سابقه کار اجرایی وی می گفتند. لنکرانی را از شیراز برای ماموریتی مهم به تهران فراخوانده بود، ماموریتی که رمزش«ما می توانیم» بود.

رئیس دولت نیز گاه و بیگاه و در هرجایی موفقیت او را به رخ مخالفانش می‌کشید. بیمارستان‌های نیمه‌کاره در مناطق محروم که ستون‌های قدیمی و ویرانش به تخت جمشید معروف شده بود، یکی پس از دیگری به بهره‌برداری می‌رسید. بیش از ۲۰۰ داروی جدید به همت دانشمندان کشور رونمایی شد و پروانه ساخت گرفت. تحریم دارویی کشور که در سال ۱۳۸۷شروع شده بود، تاثیری بر قیمت دارو نداشت. بیش از ۲۰۰ بار وزیر بهداشت تهران را به مقصد شهرستان ها ترک کرد تا سیاست تمرکززدایی معنایی تازه بیابد. او بیشترین حضور در مجامع بین‌المللی را در بین وزرای بهداشت داشت. سال۱۳۸۵ اجلاس منطقه مدیترانه شرقی سازمان بهداشت جهانی در اصفهان و سال۱۳۸۷ اجلاس وزرای بهداشت کشورهای اسلامی در تهران برگزار شد. اقدامات لنکرانی در وزارت بهداشت سرانجام به «مدیریت موفق و بی حاشیه» مزین شد.

در دولت نهم او و چند نفر دیگر از وزرا سهمیه احزاب و شخصیت ها نبودند و از سوی دیگر ماهیت حلقه منحرف مستقر در سازمان گردشگری و میراث فرهنگی برایشان مشخص شده بود. در جریان انتخابات سال ۸۸ او شهر به شهر برای پیروزی محمود احمدی نژاد سفر کرد و در فتنه ۸۸ از اولین کسانی بود که موضع رهبری را تکرار کرد.

با ماجرای انتصاب و برکناری یک فرد خاص به معاون اولی رئیس جمهور در تیرماه ۱۳۸۸، دکتر لنکرانی که تقریبا ادامه وزارتش قطعی بود با علم به اخلاقیات رییس دولت به اعتراض پرداخت و به همراه تعداد دیگری از وزرا نامه‌ای محرمانه در بیعت مجدد با ولایت فقیه نوشت، نامه‌ای که موجب شد تا احمدی‌نژاد او را نیز در فهرست تصفیه دولت دهم قرار دهد. در روز تودیع او رییس دولت استدلالی برای برکناری‌اش نداشت جز بیماری‌های مخصوص زنان که باید وزیری از بانوان انتخاب شود!

پس از پایان دوران وزارت، لنکرانی پیشنهاد سفارت و استانداری را نپذیرفت و به شیراز بازگشت تا بر کرسی استادی، پژوهش و طبابت تکیه زند. او همچنین کانون بصیرت را به همراه دیگر خوشنامان شیراز تاسیس کرد که این کانون نیز نقش به سزایی در افشای فتنه داشت.

همزمان با تاسیس جبهه پایداری انقلاب اسلامی لنکرانی نیز به عنوان عضو هیات موسس و سپس سخنگوی جبهه پایداری نقش مهمی در بسط گفتمان انقلاب اسلامی داشت. در اول اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۲ و طی همایشی که از سوی جبهه پایداری و با حضور آیت‌الله مصباح یزدی برگزار شد،وی به عنوان کاندیدای این جبهه در انتخابات اعلام حضور کرد.

******************************************************************

حسن روحانی وارد ستاد انتخابات کشور شد

به گزارش خبرنگار مهر، حسن روحانی در ساعات اولیه آغاز ثبت نام از داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با حضور در وزارت کشور نام خود را برای رقابت ۲۴ خردادماه ثبت کرد.

روحانی را علی یونسی وزیر اطلاعات دولت اصلاحات و سیدرضا اکرمی عضو جامعه روحانیت مبارز تهران در ستاد انتخابات کشور همراهی می کنند.

روحانی متولد ۱۳۲۷ از شهر سرخه استان سمنان و دارای تحصیلات دروس حوزوی و دینی از حوزه علمیه سمنان و قم ، لیسانس حقوق قضائی از دانشگاه تهران، فوق لیسانس حقوق عمومی از دانشگاه انگلستان و دکترای  حقوق اساسی از دانشگاه کلدونیان گلاسکو است.

وی نماینده مجلس خبرگان رهبری ، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ، عضو شورای عالی امنیت ملی  و رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک است. همچنین روحانی، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره چهارم و دوره پنجم و دبیر شورای عالی امنیت ملی را نیز در کارنامه خود دارد.IMG13074056

روحانی با شعار “دولت تدبیر و امید”   ۲۲ فروردین ۹۲، به طور رسمی به عنوان کاندیدای مستقل اعلام کاندیداتوری کرد.

بنابراین گزارش، علی یونسی وزیر اطلاعات در اولین همایش انتخاباتی حسن روحانی که فرزندان هاشمی نیز در آن حضور داشتند، در جمع خبرنگاران گفته است: از آیت‌الله هاشمی خبر دارم که گفته‌اند حمایتش را از آقای روحانی اعلام می‌کند.

یونسی با تاکید براینکه اطلاع دقیق دارم که آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و آقای خاتمی در انتخابات ریاست جمهوری کاندیدا نمی‌شوند، گفت: با توجه به اینکه حضور آیت‌الله هاشمی و آقای خاتمی در انتخابات منتفی است، بهترین گزینه را آقای روحانی می‌دانم.

اما با توجه به این حمایت ها، اصلاح طلبان عارف را در جرگه اصلاحات نمی دانند و برخی از کاندیداهای اصلاح طلب هم از جمله عارف و کواکبیان تاکید کرده اند: روحانی اصلاح طلب نبست که روی آن اجماع کنیم.

******************************************************************

مصطفی کواکبیان هم در روز اول برای کاندیداتوری انتخابات ۹۲ ثبت نام کرد

به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی کواکبیان کاندیدای حزبی جریان اصلاحات با حضور در فرمانداری تهران برای حضور در یازدهمین رقابتهای انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

مصطفی کواکبیان متولد  ۱۳۴۱ از سمنان و دارای دکترای علوم سیاسی از دانشگاه تربیت مدرس و عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی است.

وی دبیرکل حزب مردم سالاری و دبیرکل جبهه اصلاح طلبان است که به عنوان گزینه این تشکل های سیاسی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری شده است . به گفته خود کواکبیان تنها کاندیدای حزبی این انتخابات است.IMG13074148

کواکبیان دولت اخلاق را شعار انتخاباتی عنوان و در این مورد گفته است: واژه اخلاق مخفف پنج برنامه اصلی ما شامل الف؛ اقتصاد پیشرفته، خ؛ خدمت بی شائبه، ل؛ لغو تحریمهای بین المللی، الف؛ اصلاحات همه جانبه و ق؛ قانونمداری مقتدرانه است.

این کاندیدای ریاست جمهوری بیش از این بیان داشته است که در صورت کاندیداتوری خاتمی و هاشمی از انتخابات کناره گیری می کند . اما در عین حال کواکبیان بارها تاکید کرده است که خاتمی و هاشمی نمی آیند.

******************************************************************

با جدیدترین ثبت نام ها بروز خواهد شد …/فارس

Share