سفر معاون وزیر با هواپیمای اختصاصی! + عکس

دیارمیرزا:سفر معاون وزیر با هواپیمای اختصاصی به کشور همسایه،موسوی نگاه روشنفکرانه به روحانیت داشت ،دولت فرد دیگری را رو می‌کند،سایت رضایی علیه ولایتی،سیر صعودی انصراف متقاضیان حج تمتع، فتوایی که نشستن روی مبل را حرام می داند!،از مهمترین اخبار ویژه روزنامه های امروز هستند.

به گزارش دیار میرزا اخبار ویژه روزنامه های امروز را می توانید در اینجا بخوانید.

*کیهان:

دفعه قبل که قیامت کردید برای هفت پشت ما کافی است!

یک پایگاه اینترنتی وابسته به اعضای متواری حزب مشارکت، مدعیان حمایت از خاتمی و نامزدی او را به طنز گرفت.
«ندای سبز آزادی» در تحلیلی آمیخته به طنز خود نوشت: فعلا فشارها روی آقای خاتمی زیاد است که بیاید برای نامزدی. ایشان هم هی به تلمیح و تصریح می‌گوید که اگر بیاید از همان مرحله تایید شورای نگهبانش مشکل دارد تا الی آخر. جماعت فشارآور هم می‌گویند شما بیایید ما پشت شما ایستاده‌ایم. یک جوری هم می‌گویند که انگار اگر شورای نگهبان، خاتمی را رد صلاحیت کند آنها خاک فلسطین را به توبره می‌کشند.

این نوشته می‌افزاید: آقای خاتمی که طفلکی ماخوذ به حیاست رویش نمی‌شود بگوید همانقدر که پشت آقای موسوی ایستادید برای هفت پشت هر دو تای ما (چهار پشت شما و سه پشت آقای خاتمی) بس است! تازه این حجم از پشت شما ایستادن در حالی بود که شما از همان نیمه شب برگزاری انتخابات شجاعانه ایستادید و تا به حال تسلیم نشدید و تاکید می‌شد که موسوی دستگیر بشه ایران قیامت میشه.

ندای سبز همچنین با به تمسخر گرفتن ادعای فتنه‌گران درباره تقلب و… نوشت: تازه سد شورای نگهبان که رد شود مکافات تبلیغات فرا می‌رسد و ابزارهایی که یکسره دست حکومت است. بعد نوبت به برگزاری انتخابات و حمله به ستادها و کمبود تعرفه‌ها و اینها می‌رسد.

بعد محشر شمارش آرا زیر نظر نمایندگان شورای نگهبان و بسیج و سپاه و وزارت کشور است. همه اینها که با انداختن یه تومن به آش، به خیر خوشی تمام شود نوبت تجمیع آرا در ستاد انتخابات وزارت می‌شود که قبلا یک بار ۸ میلیون رای را دستکاری کرده‌اند و الان که خبره هستند بعید است دستشان با کمتر از ده دوازده میلیون گرم شود(!)

یادآور می‌شود باندهای فتنه‌گر مدعی تقلب ۱۱ میلیونی در انتخابات سال ۸۸ هرگز توضیح نداده‌اند که با چه رویی می‌خواهند به صحنه برگردند و مجددا دعوت به حضور در انتخابات کنند؟ این در حالی است که اصل ادعای تقلب نیز صرفا اسم رمز برای انجام پروژه از پیش طراحی شده آشوب و ساختارشکنی بود به نحوی که از دل این فتنه‌گری حمله به مقدسات اسلامی پدید آمد. در این زمینه نیز دست‌اندرکاران فتنه و از جمله کسانی مانند خاتمی جزو مجرمان و خیانتکاران اصلی هستند که فضا را برای میدان‌داری گروهک‌های ورشکسته ضد انقلاب فراهم کردند.

نوه پالانی نیستم اگر انتخابات را تحریم نکنم!

فرزند و نوه دو دیکتاتور کودتاچی در ایران خواستار تحریم انتخابات ریاست جمهوری شد.
رضا ربع پهلوی فرزند محمدرضا پهلوی و نوه رضا خان میرپنج (پالانی) است که به واسطه کودتای انگلیسی سوم اسفند ۱۲۹۹ و کودتای انگلیسی- آمریکایی ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ به ملت ایران تحمیل شدند و بالغ بر ۵۰ سال انتخابات و جمهوریت و حاکمیت مردم بر سرنوشت خویش را تعطیل کردند. او در مصاحبه با روزنامه لوموند خواستار تحریم انتخابات شده و علت آن را عدم امکان تغییر رژیم توصیف کرده است!
ربع پهلوی گفته است: نمی‌توان در رژیمی که صلاحیت نامزدها را بررسی می‌کند و برخی اعضای جنبش سبز در بازداشت هستند، از انتخابات واقعی صحبت کرد.

وی همچنین خواستار تشدید تحریم‌ها علیه ملت ایران شد و درباره این سؤال که «آیا بازگشت به سلطنت را آرزو دارید؟» گفت: امروز آرزویم این است که نقش متحد کننده را در اپوزیسیون بازی کنم [اما] اگر یک سلطنت مشروطه مانند اسپانیا بخواهند، چرا که نه.
یادآور می‌شود شاهزاده ناکام پهلوی به هنگام آشوبگری فتنه‌گران در سال ۱۳۸۸ تصریح کرده بود من و موسوی و کروبی و اصلاح‌طلبان در یک تقاطع به هم رسیده‌ایم.

حیرت نشریه آلمانی از میزان وقاحت دولت آمریکا

یک نشریه آلمانی، گزارش‌های سالانه آمریکا درباره وضعیت حقوق‌بشر در دیگر کشورها را وقیحانه خواند.
نشریه یونگه‌ولت نوشت: پس از یک دهه از دست رفته در عرصه سیاست خارجی، بعبارت دیگر پس از شکست آمریکا در اندیشه و نقشه «خاورمیانه بزرگ»، اینک واشنگتن برای تحکیم هژمونی سیاسی و نظامی خویش بر آسیا، بر تلاش خود می‌افزاید. آمریکا می‌کوشد تا با چشم‌بندی گزارش درباره حقوق‌بشر به جهانیان چنین وانمود کند که گویا در موضع اخلاقی برتر قرار دارد.

این تحلیل می‌افزاید: واشنگتن ریاکارانه و با قیافه حق به جانب خود را بر مسند قضاوت درباره ۱۹۰ کشور دیگر جهان می‌نشاند، در حالیکه وقتی موضوع حقوق ‌بشر در خود آمریکا مطرح می‌شود ناگهان «از هر دو چشم نابینا می‌شود» و در این مورد حتی یک کلمه گفته نمی‌شود.
در ادامه این گزارش تحلیلی آمده است: ده‌ها سال است که آمریکا به خود اجازه می‌دهد در گزارش سالیانه حقوق‌بشر، درباره دیگر کشورها به قضاوت نشسته و با چهره‌ای حق به جانب خطاهای کشور خود را نبیند.

ندیدن خطاهای خود به علت مغزشویی طولانی مدت و نظام‌مند امکان‌پذیر است. بیشتر آمریکایی‌ها معتقدند که ایالات متحده آمریکا پیوسته در جانب فرشتگان می‌جنگند براساس همین باور آمریکا را ملتی استثنایی با رسالت ویژه می‌دانند که آزادی و دموکراسی را برای جهان -به شیوه آمریکایی- حتی با بمب و نارنجک به ارمغان می‌آورد.

بعد از پایان «امپراتوری شرّ» اتحاد شوروی، آمریکا جنگ‌های ویران‌کننده نظامی و اقتصادی را بر بسیاری از مناطق جهان تحمیل کرد. این جنگ‌ها میلیون‌ها قربانی به ویژه میان مردم غیرنظامی به همراه داشت. این روند در داخل آمریکا با کاسته شدن از دموکراسی و حقوق‌بشر همراه بود تا آن جا که کار به صدور دستور رسمی شکنجه دستگیرشدگان رسید.

یونگه ولت نوشت: با این تفاصیل، اوج وقاحت است که وزارت خارجه آمریکا در گزارش مفصل سالانه «نقض حقوق‌بشر» در بیش از ۱۹۰ کشور جهان اظهار‌نظر می‌کند. اما چندی است که جمهوری خلق‌چین دیگر این وضعیت را بر نمی‌تابد. پکن به نوبه خود اطلاعاتی را درباره نقض حقوق‌بشر در آمریکا به عنوان آینه‌ای مقابل واشنگتن منتشر کرده است. این‌بار نیز در پی انتشار گزارش سالانه توسط آمریکا در ۱۹ آوریل، چین هم قرائت خود را مطرح کرد.

نشریه آلمانی نوشت: آنچه برای تهیه‌کنندگان گزارش حقوق‌بشر در آمریکا مطرح است، سر به راهی و همراهی خط‌مشی کشورها با خط سیاست خارجی آمریکاست که آیا به توصیه‌های واشنگتن عمل کرده‌اند یا خیر. به این ترتیب دیگر جای تعجب ندارد که در فهرست وزارت خارجه آمریکا نام بشاراسد رئیس‌جمهور سوریه را تحت عنوان «خشونت وحشتناکش» به عنوان متهمان اصلی، می‌توان یافت. در این گزارش اما نمی‌توان پیرامون بی‌رحمی‌ بخش بزرگی از شورشیان مطلبی یافت. این رفتار در خصوص ایران نیز اتخاذ شده؛ دولت ایران به تهدید صلح منطقه‌ای و جهانی متهم است و به علت «سرکوب جامعه مدنی» محکوم می‌شود در حالیکه این اتهامات همواره به اسرائیل و آمریکا وارد است.

یونگه ولت همچنین خاطر نشان کرد: مورد عجیب‌تر، کشور بحرین است؛ این منطقه شیخ‌نشین با قرار دادن یک پایگاه دریایی آمریکا در خاک خود به عنوان یکی از مهم‌ترین متحدان واشنگتن در خلیج‌فارس مطرح است. طبق گزارش سالانه حقوق‌بشر آمریکا، اکثریت شیعیان بحرین که توسط نیروهای امنیتی سنی حاکم و تحت حمایت عربستان‌سعودی سرکوب می‌شوند، مقصر شناخته شده‌اند!

نشریه آلمانی با اشاره به لحن انتقادی گزارش‌های آمریکا در برابر کشورهای مخالف نوشت: در مقابل، متحدان باوفای آمریکا بدون در نظر گرفتن شرایط واقعی کشورشان، با کلامی آتشین مورد تحسین قرار می‌گیرند. در این گزارش به تظاهرکنندگان غیرمسلح بحرین اتهام «خشونت‌های مرگبار علیه نیروهای امنیتی» وارد شده تا سرکوب سبوعانه مخالفان توجیه شود. اما در سوریه که مخالفان مسلح هستند، نیروهای امنیتی اسد برای دفاع از خود، حقوق‌بشر را نقض می‌کنند. سیاست «یک بام و دو هوا» در تمام گزارش‌های کشور آمریکا دیده می‌شود.
     
جواب خدا و امام را با حمایت از فتنه‌گران می‌شود داد؟!

سایت شخصی هاشمی‌رفسنجانی گزارشی آمیخته با تعریف و تملق از ملاقات ۱۰ روز پیش اعضای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات با وی منتشر کرد.
در این نوشته آمده است: اولین روزهای اردیبهشت ۹۲ در مجمع بوی بهار بیش از همیشه می‌آید. بهار فصل اعتدال است و این روزها بیش از همیشه «رایحه خوش ‌اعتدال» می‌آید… اصلاح‌طلبان امروز به دیدن آقای هاشمی آمده‌اند. تراش خوردن افراط‌ها از قامت اصلاحات رنگ و بویی دیگر به آنان بخشیده. «اصلاحات امروز» بیش از همیشه معتدل به نظر می‌آید.

مَثَل «اصولگرایان امروز» نیز چنین است. از پس غبار افراطی‌گری‌ها، مسابقه فرخنده‌ای آغاز شده. «سبقتی برای نمایش اعتدال». خود آقای هاشمی هم‌چنین است. آیت‌الله سالهاست بر خویش هم تراش اعتدال می‌زند. در جای جای خاطراتشان می‌توان سراغی از تشر یا توبیخ روزانه‌ای بر خود از تندروی‌ها یافت. اعتدال هاشمی پویاست. مثل نگاهش به فقاهت، مثل نگاهش به سیاست، مثل نگاهش به دنیا. شاید از همین روست که افراطی‌ها آقای هاشمی را برنمی‌تابند.

گزارشگر این سایت با اشاره به دعوت برخی حاضران از هاشمی برای نامزدی می‌نویسد: با خودم می‌گویم انگار قرار نیست آقای هاشمی و انتخابات از هم جدا شوند. گویی ۳۳ سال حضور سیاسی و ۱۱بار کاندیداتوری انتخاباتی برای آقای هاشمی کافی نیست. هر ۳ سال یکبار کاندیداتوری هم برای خودش رکورد جالبی است.

در ادامه این گزارش آمده است: آقای هاشمی در ادامه می‌گویند «من اهل ناز کردن نیستم. اگر احساس کنم که می‌توانم کشور را از این شرایط دشوار نجات دهم، می‌آیم. این تکلیف همه است. هر کسی آبرویی دارد و توانی باید بیاید.خاتمی و هاشمی هم ندارد». جلسه که تمام می‌شود، درخواستها دوباره تکرار می‌شود. همه با هم می‌گویند «آقای هاشمی باید بیایید…». آیت‌الله هم برمی‌گردد و قبل از رفتن می‌گوید:«من هیچ‌وقت قاطع نگفتم نمی‌آیم چرا که نمی‌دانم در آن صورت جواب خدا، امام و مردم را چه می‌توانم بدهم؟ تا ببینیم تقدیر چه خواهد شد.»

راوی این گزارش اشاره نمی‌کند که آقای هاشمی قرار است جواب خدا و امام و مردم را درباره بی‌حرمتی‌های بی‌سابقه اوباش و فتنه‌گران علیه امام حسین(ع) و مقدسات اسلامی چگونه بدهد و چگونه همسویی خود با گروهک‌های ضدانقلاب را در فتنه‌ای که به حذف نام اسلام از جمهوری اسلامی و اهانت به ولایت‌فقیه و امام خمینی(ره) و جانبداری از رژیم صهیونیستی انجامید توجیه کند؟ و اصلا آیا دادن جواب خدا و امام و مردم مظلومی که در آن فتنه خون دل خوردند و حماسه نهم دی‌ماه را خلق کردند، تکلیف خود می‌داند یا خیر؟

هاشمی در انتخابات سال ۸۴ نیز نتوانست مرز خود با گروهک‌های قسم خورده ضدانقلاب را جدا کند و به ویژه از آن زمان بود که مکررا در تحلیل‌های این محافل به تصریح گفته شد هاشمی مناسب پروژه هزینه‌سازی و دردسرسازی علیه جمهوری اسلامی است. با این اوصاف جای سوال است که چگونه می‌شود هم مسیر شدن با فتنه‌گران و دشمنان انقلاب را اعتدال خواند؟

یکی دیگر به نفع اسرائیل!

اظهارات اخیر هاشمی‌رفسنجانی درباره اسرائیل با استقبال رسانه‌های بیگانه ضدانقلاب خارج کشور مواجه شد و تحلیل‌های خوش‌بینانه آنها را بدنبال داشت.

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از روزنامه زنجیره‌ای شرق که ناشر افکار هاشمی است نوشت: «هاشمی رفسنجانی در دیدار با جمعی از حامیانش گفته که ما با اسرائیل سر جنگ نداریم.» آسوشیتدپرس علت این اظهارات را تلاش‌های فزاینده برخی سیاستمداران ایرانی برای بهبود وجهه ایران دانسته است! آسوشیتدپرس این را هم نوشته که «هاشمی از ادامه مسیر دیرینه جمهوری اسلامی در قبال اسرائیل خودداری می‌کند»!

اظهارات هاشمی‌رفسنجانی در حالی بعنوان گامی برای بهبود چهره خارجی نظام مطرح می‌شود که وی سالیان طولانی، خطیب مراسم پرشکوه روزقدس بوده و تندترین موضع‌گیری‌ها را نسبت به رژیم غاصب و مجعول صهیونیستی انجام داده است. اکنون باید پرسید آیا هاشمی که خود را شاگرد حضرت امام خمینی(ره) می‌داند، جمله معروف «اسرائیل باید از صفحه روزگار محو شود» را فراموش کرده است؟

یادآور می‌شود جریان فتنه‌گر در سال ۸۸ پس از اطمینان از حمایت هاشمی‌ در نمازجمعه تیرماه، با گستاخی بیشتری به اصول بنیادین نظام حمله کرد و از جمله در روز قدس شعار سایت وزارت خارجه رژیم صهیونیستی (نه غزه نه لبنان) را تکرار نمود تا ماهیت صهیونیستی فتنه و آشوب آشکارتر شود.

قاضی سراج: علنی یا غیرعلنی بودن دادگاه مهدی هاشمی در روز دادگاه معلوم می‌شود

قاضی ناصر سراج تصریح کرد همان روز دادگاه و در شروع جلسه، علنی بودن یا نبودن دادگاه مهدی هاشمی را اعلام می‌کنیم.
سراج در گفت‌وگو با فارس در آستانه برگزاری دادگاه مهدی هاشمی گفت: هنوز تصمیم قطعی درباره نحوه برگزاری دادگاه گرفته نشده است.
وی افزود: رسانه‌ها باید صبر کنند زیرا در همان روز برگزاری جلسه و در ابتدای آن تصمیم دادگاه درباره علنی بودن یا نبودن آن را اعلام می‌کنیم.
قاضی شعبه اول دادگاه انقلاب همچنین درباره انتخاب روز ۱۵ اردیبهشت برای برگزاری اولین جلسه دادگاه گفت: تلاش کردیم تا دادگاه پیش از سال جدید برگزار شود اما این مهم محقق نشد.
وی افزود: پس از آنکه موفق نشدیم تا در اسفندماه جلسه برگزار شود دادگاه تعیین وقت کرد تا در نیمه اردیبهشت اولین جلسه دادگاه برگزار شود.
مهدی هاشمی در روز ۲ مهر سال گذشته پس از چند سال خروج از کشور به ایران بازگشت.
وی فردای آن روز به دادسرای امنیت مراجعه کرده و با نظر بازپرس پرونده با قرار بازداشت موقت به زندان اوین رفت.
مهدی هاشمی سرانجام پس از ۸۳ روز بازداشت در زندان انفرادی با نظر قاضی پرونده و وثیقه میلیاردی آزاد شد.

*وطن امروز: