درگیری فیزیکی پسر یکی از کاندیداها در وزارت کشور+ عکس

به گزارش دیارمیرزا سومین  و چهارمین روز ثبت‌نام کاندیداهای ریاست جمهوری که از روزگذشته  آغاز شد با حاشیه هایی هم همراه بود. غلامرضا آقایی که از قم برای ثبت‌نام به تهران آمده بود متولد سال ۱۳۴۱ و دیپلمه ریاضی است.و آقایی دست‌فروشی و کاسبی را شغل و پیشه‌اش معرفی کرد و گفت: من یک ساعت […]

به گزارش دیارمیرزا سومین  و چهارمین روز ثبت‌نام کاندیداهای ریاست جمهوری که از روزگذشته  آغاز شد با حاشیه هایی هم همراه بود. غلامرضا آقایی که از قم برای ثبت‌نام به تهران آمده بود متولد سال ۱۳۴۱ و دیپلمه ریاضی است.و آقایی دست‌فروشی و کاسبی را شغل و پیشه‌اش معرفی کرد و گفت: من یک ساعت وقت می‌خواهم تا برنامه‌هایم را برای سران مملکت بازگو کنم.

کاندیدایی که هر روز کتاب دوم راهنمایی می خواند!
غلامرضا که می‌گفت ۴ دختر دارد چهارمین دوره است که در انتخابات ثبت‌نام می کند و به گفته خودش در سیاست و دیانت تک است. غلامرضا که بر اثر پوشیدن لباس‌های متعدد بین همدیگر سوژه خبرنگاران و عکاسان شده بود در مورد دلیل پوشیدن لباس‌های زیاد گفت: من سردم است و برای اعصابم مجبورم که ده دوازده لباس روی هم بپوشم؛ البته الان خیلی از لباس‌هایم را درآورده‌ام و در در کیسه‌ای که در دستم است گذاشته‌ام. غلامرضا همچنین گفت که هر روز که صبح از خواب بیدار می‌شود کتاب جغرافیایی کلاس دوم راهنمایی را می‌خواند تا اعصابش آرام شود.

حاشیه های بامزه سومین روز ثبت نام کاندیداتوری!برادر فلاحیان هم ثبت نام کرد!
قاسمعلی فلاحیان ۵۱ ساله دیگر کاندیدی بود که امروز به ستاد انتخابات وزارت کشور آمده بود. قاسمعلی خود را دانشجوی NBAو بازنشسته نیروی دریای با درجه سرتیپ ۲ معرفی کرد. این متقاضی ثبت‌نام در انتخابات انضباط اقتصادی را مهمترین برنامه‌اش عنوان کرد و گفت: که از احمدی‌نژاد به عنوان مشاور استفاده می‌کنم.

قاسمعلی فلاحیان در پاسخ به این سوال که آیا نسبتی هم با آقای فلاحیان دارید گفت: آقای فلاحیان برادر من است؛ البته وی از حضور همزمان برادرش! در ستاد انتخابات وزارت کشور برای ثبت‌نام اظهار بی‌اطلاعی کرد.

قیصر لیدرهای ایران!
بهروز وثوقی‌راد یا همان قیصر لیدرهای فوتبال ایران که در روز اول ثبت‌نام‌ها حاشیه‌ساز شده بود امروز هم پشت در وزارت کشور پرسه می‌زد. وقتی به سراغ وی رفتیم و دلیل پرسه زدنش را پرسیدیم گفت که منتظر یکی از دوستان فیلم‌سازش است.

حامیان خرازی با لباس محلی آمدند!
همزمان با ثبت‌نام خرازی در ستاد انتخابات، تعداد زیادی که ملبس به لباس‌های محلی از اقوام مختلف بودند پشت در وزارت کشور حضور یافتند و حمایت‌شان را از خرازی اعلام کردند.

از سال ۸۸ برنامه‌هایم را تدوین کرده‌ام!
مهدی رحیمی متولد ۱۳۵۹ و کارمند وزارت ورزش هم امروز برای ثبت‌نام به وزارت کشور آمد. وی مدرکش را معادل فوق‌لیسانس کشتی‌رانی عنوان کرد و اظهار داشت: از سال ۸۸ برنامه‌هایم را تدوین کرده‌ام و می‌خواهم مسائل معیشتی را حل کنم.

یک خانم : بعد از تایید صلاحیتم صحبت می‌کنم!
البته امروز سومین خانم هم برای ثبت‌نام به ستاد انتخابات وزارت کشور آمد ولی هیچ پاسخی به خبرنگاران نداد و در پاسخ به اصرار فراوان خبرنگاران گفت که بعد از تایید صلاحیتم صحبت می‌کنم.

برای تفنن در انتخابات شرکت می کنم!
محمدهاشم آخوندی هم که می‌گفت پزشک است امروز به وزارت کشور آمد. وی می گفت که هیچ نگاهی به ریاست جمهوری ندارد و فقط برای استفاده از پوشش رسانه‌ای در وزارت کشور حاضر شده‌ام تا برخی مسائل را اعلام کنم. البته محمدهاشم گفت که در سال ۸۴ هم تفننی در انتخابات شرکت کرده است.

اصلاحات اسلامی انجام میدهم!
کریمی زمانی ۳۹ ساله و ملبس به لباس روحانیت هم امروز در ستاد انتخابات حضور یافت. وی که می‌گفت دو دوره در انتخابات ثبت‌نام کرده تاکید داشت که دین از سیاست جدا نیست. وی که خود را اصولگرا می‌دانست برنامه‌هایش تحت عنوان اصلاحات اسلامی را به خبرنگاران نشان داد.

عصبانی ترین کاندیدای ریاست جمهوری
عباسعلی خوشنویسان ۵۲ ساله تقریبا عصبانی‌ترین نامزدی بود که در این دوره برای ثبت‌نام به ستاد انتخابات وزارت کشور آمد.

وی که به صدای بلند و گاها الفاظ خارج از عرف سخن می‌گفت: اظهار داشت من آنقدر پول دارم که برای پول هم نیامده‌ام. وی معتقد بود که رئیس‌جمهور ایران از این به بعد باید انگلیسی صحبت کند چرا که رسانه های خارجی سخنان او را تحریف می‌کنند.

برای اجرای برنامه هایم شرافتم را گرو می گذارم!
محمد شربتیان پیرمرد عصا به دستی بود که می‌گفت متولد ۱۳۱۷ است و در جمع خبرنگاران گفت که برای انجام برنامه‌هایم شرافتم را گرو می‌گذارم. آقای شربتیان خطاب به خبرنگاران گفت که هر کسی که می‌خواهد عروسی بگیرد فعلا می‌تواند از حیات ویلای من که در پردیس کرج است استفاده کند.

احمدی نژاد را دیدم ، تصمیم گرفتم رئیس جمهور شوم!
فردی که خود را محسن کوثری دانشجوی دکترای علوم سیاسی معرفی می‌کرد هدفش از ثبت‌نام برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری را خدمت به مردم عنوان کرد. وی که به گفته خود از استان گلستان برای ثبت‌نام به وزارت کشور آمده بود اظهار داشت: وقتی دیدم احمدی‌نژاد کشور را به اینجا رسانده من هم تصمیم گرفتم رئیس‌جمهور شوم.
این فرد هدف دیگر خود برای نامزدی در انتخابات را برقرار رابطه با غربی‌ها برشمرد.

مرا دکتر ، مهندس خطاب نکنید!

فرد دیگری که از خبرنگاران خواست وی را مهندس و دکتر خطاب نکنند و اعلام کرد که وی رمضانعلی ایرانی‌الاصل نام دارد.
وی با بیان اینکه نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری بایستی از قانون اساسی مطلع باشند، تصریح کرد: باید از نامزدها درباره قانون سؤال شود.

آمریکا را نابود می کنم!
علیرضا هاشمیان‌پور ۲۲ ساله از تهران فرد دیگری بود که با حضور در ستاد انتخابات کشور برای نامزدی در انتخابات ثبت‌نام کرد. وی نابود کردن آمریکا و پیروی از ولایت فقیه و خدمت صادقانه را از جمله اهداف خود برشمرد.
هاشمیان پور همچنین بخشی از کابینه خود را معرفی کرد که بر اساس گفته وی محمود احمدی‌نژاد معاون اول، مرضیه وحید دستجردی وزیر بهداشت، حبیب کاشانی وزیر آموزش و پرورش و عابدینی وزیر ورزش بود.

این فرد همچنین با بیان اینکه خدا نکند خاتمی و هاشمی در کابینه‌ام حضور داشته باشند حمایت خود را از قالیباف، ولایتی و حداد عادل اعلام کرد.

برای کسب تجربه آمده ام!
بر اساس این گزارش جوانان ۲۲ ساله‌ای که عنوان می‌کرد محمدحسین معدنچی نام دارد دلیل حضور خود را اینگونه عنوان کرد که برای کسب تجربه و حضور جدی‌تر در دوره‌های بعدی به صحنه آمده است.

حاشیه های دیگر سومین روز ثبت نام
همچنین فردی که خود را سردار شیمیایی جنگ تحمیلی به خبرنگاران معرفی کرد پس از اینکه مسئولان ستاد انتخابات به دلیل نقص مدرک از وی خواستند با کامل کردن مدارک برای ثبت‌‌نام اقدام کند با ناراحتی دچار تشنج شد که به وسیله مسئولان وزارت کشور به حالت عادی درآمد.

همچنین فردی ۴۵ ساله با نام اصغر قدیمی با حضور در وزارت کشور برای کاندیداتوری در انتخابات ثبت‌نام کرد.

وی خود را دارای مدرک کارشناسی ارشد علوم سیاسی و مدافع و حامی محسن رضایی عنوان کرد و گفت: بنده اگر به قدرت برسم علی‌اکبر ولایتی را به عنوان وزیر امور خارجه، قالیباف را به عنوان وزیر دفاع در کابینه خود به کار می‌گیریم و از احمدی‌نژاد استفاده نخواهم کرد.

وی همچنین بهره‌گیری از اساتید و نخبگان را از جمله برنامه‌های خود برشمرد و تأکید کرد که هزینه تبلیغات انتخاباتی خود را به وسیله اعلام شماره حسابی تأمین خواهد کرد. شعار انتخاباتی این فرد دولت حمایتگر و نظاره‌گر است.

حجت‌الاسلام فلاحیان وزیر اطلاعات دولت هاشمی رفسنجانی هم با حاشیه‌های متفاوتی وارد وزارت کشور شد و خودش نمی‌توانست باور کند که با هجوم اصحاب رسانه مواجه شود.

به محض ورود فلاحیان به جایگاه ثبت نام نیروهای تامین امنیت ستاد مانع از ورود همراهان وی شده و با پسر فلاحیان که در جمع همراهان بود درگیر شدند و پسر فلاحیان با صدای بلند گفت: من پسرش هستم باید با او همراه باشم.

**کاندیدایی که از حال رفت

از حال رفتن سردار حسین جمشیدی یکی از نامزدهای ریاست جمهوری به منظور ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری به وزارت کشور آمده بود از دیگر حواشی سومین روز ثبت نام از نامزدهای ریاست جمهوری بود.
حاشیه نگاری مشرق از چهارمین روز ثبت نام‌ها

به گزارش خبرنگار سیاسی مشرق مستقر در وزارت کشور، چهارمین روز ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری یازدهم در ستاد انتخابات کشور با حاشیه هایی همراه بود.

صبح امروز فردی که مدعی بود فامیل وی “قالیباف ” به وزارت کشور مراجعه کرد. این آقا مدعی بود که وی قالیباف واقعی است و شهردار تهران عنوان وی را دزدیده است چون پیشه او قالیبافی بوده!

حوالی ساعت ۹ صبح زمزمه های حضور محمدرضا عارف شنیده شد و دقایقی بعد وی به همراه مرتضی حاجی، جعفر توفیقی و جمعی از مشاوران خود وارد وزارت کشور شد. خیلی از خبرنگاران و عکاسان انتظار داشتند عارف به همراه همسر خود برای ثبت نام به وزارت کشور بیاید ولی این پیش بینی غلط از آب درآمد. عارف در نشست خبری که پس از ثبت نام برگزار شد، در پاسخ به سوالی درباره دانشجویان ستاره دار گفت که ” از همه دانشجویان ستاره دار عذرخواهی می کند.” این اظهارنظر باعث شد تا تعدادی از خبرنگاران اصلاح طلب شروع به تشوبق عارف کنند.

عارف در پاسخ خبرنگار دیگری که معتقد بود وی دیگر پیر شده و باید جای خود را به جوانان بدهد، تاکید کرد که ” من هنوز جوان هستم!” معاون اول دولت خاتمی خودش را مرد عمل معرفی کرد و گفت “بگم بگم” راه نمی اندازد.

از دیگر حاشیه های امروز ثبت نام در وزارت کشور حضور فردی بود که ادعا می کرد از آلمان برای ثبت نام به ایران آمده است. این آقا خود در بیان سن خود گفت که بیش از ” نیم قرن” سن دارد! حامیان این داوطلب به گفته خودش تعدادی از همشهری ها و چند سایت خبری هستند.

معاون بین الملل بیمه ایران، اکبر اعلمی نماینده ادوار مجلس، چند خانم با پوشش خاص، دوباره با حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور توجه خبرنگاران را به خود جلب کردند.

حضور حدادعادل عضو ائتلاف پیشرفت در ستاد انتخابات وزارت کشور خبرنگاران و عکاسان را به جنب و جوش وا داشت. وی در بدو ورود در پاسخ به سوالاتی که از سوی خبرنگاران مبنی بر وجود اختلاف میان اعضای ائتلاف  مطرح شد، تاکید کرد که حتمان نباید همه ما با هم ثبت نام کنیم و این کار ما برای راحت بودن خبرگاران انجام شده است! حداد البته یکی از اولویت هایش را ایجاد فضایی برای ازدواج آسان جوانان عنوان کرد.

علیرضا زاکانی نیز با حضور در وزارت کشور مراحل ثبت نام خود را تکمیل کرد.البته وی پیش از عزیمت به وزارت کشور به حرم مطهر امام راحل رفته و با آرمان های ایشان تجدید بیعت کرده بود.

شایعه حضور افراد خاص که تاحدی نیز قابل اعتنا است در بین خبرنگاران مستقر در وزارت کشور به گوش می رسد. برخی ساعت های متفاوتی را برای حضور این چهره های خاص مطرح می کنند.

پس از حضور چهره هایی نظیر عارف، حدادعادل و زاکانی که خبرنگاران را به جنب و جوش وا داشت، ستاد انتخابات کشور تا چند ساعتی را در آرامش و سکوت خبری گذراند.
علی احمدی وزیر سابق آموزش و پرورش احمدی نژاد نیز با حضور در ستاد انتخابات کشور ثب نام کرد. حضور وی گمانه زنی های در مبنی بر اینکه شاید علی احمدی کاندیدای دولت باشد تقویت کرد ولی وزیر سابق آموزش و پرورش این شایعه را قویا رد کرد.
آقایی که خود را قهرمان قدیمی بکس آسیا معرفی کرد نیز سوژه خبرنگاران برای سوال های گوناگون شد. این فرد چندین حرکت نمایشی بکس را اجرا کرد.
محسن رضایی حدود ساعت ۱۵:۳۰ وارد ستاد انتخابات کشور شد. برادر، همسر، مشاوران و تعدادی از مشاوران وی را همراهی م کردند. نکته قابل توجه کارناوالی از هواداران محسن رضایی بود که تا مقابل وزارت کشور وی را همراهی می کردند. این افراد که پرچم های نارنجی و فیروزه ای به همراه داشتند با شعارهایی نظیر “رضایی رضایی حمایتت می کنیم” و ” سلام بر خمینی درود بر رضایی”، از حضور وی در انتخابات حمایت می کردند.
محسن رضایی نیز پیش از ورود به ساختمان وزارت کشور دقایقی بر روی وانت تبلیغاتی هواداران خود رفت و برای آنان سخنرانی کرد. البته دقایقی بعد سید صولت مرتضوی دبیر ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران حاضر شد و اعلام کرد که راه اندازی کارناوال انتخاباتی توسط کاندیداها خلاف قانون است. رضایی البته افرادی که همراه وی بودند را راهپیمایان نمازجمعه خواند!
البته حضور محسن رضایی حاشیه های جالب تری نیز داشت. وی پس از ثبت نام در ستاد انتخابات کشور در نشست خبری حاضر شد و با قرائت شعر ” سال ها دل طلب جام جم از ما می کرد، آنچه خود داشت ز بیگانه تمنا می کرد” اظهاراتش را شروع کرد.

__ در ادامه مشروح اتفاقات امروز در وزارت کشور را می خوانید؛

محمد رضا عارف ثبت‌نام کرد   ۹:۰۳

محمد‌رضا عارف معاون اول دولت خاتمی و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور در وزارت کشور برای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد. وی را در این ثبت نام، حاجی صوفی، معتمدی، توفیقی و حسن رسولی همراهی می کردند.

عارف پس از ثبت نام اظهار داشت: از همین حالا تا پایان شمارش آرا و اعلام نتایج پایبند به قانون هستم‬.

معیشت، منزلت و عقلانیت به همراه زندگی آبرومندانه و شرافتمنداته در سایه کشورداری خردمندانه دو شعار انتخاباتی محمدرضا عارف در انتخابات است که در این باره گفته است: تحقق زندگی آبرومندانه در گرو کشورداری مبتنی بر عقلانیت است، خردبازی باید جای سیاست بازی را بگیرد. به همین خاطر معیشت، عقلانیت و منزلت را گفتمان دولت آینده می دانم.

دولت من دولت اصلاحات نیست/ با شریعتمداری، جهانگیری و مهرعلیزاده به اجماع می‌رسیم

محمدرضا عارف کاندیدای اصلاح‌طلب انتخابات یازدهم پس از ثبت‌نام در یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در کنفرانس خبری خود  با بیان اینکه روند اجماع در جبهه اصلاحات به خوبی پیش می رود و امیدواریم طی روزهای آینده نتیجه آن به استحضار مردم برسد، گفت:ما برنامه برای رشد و تعالی اقتصادی داریم و قطعا می‌توانیم تورم را کنترل کنیم و انضباط مالی را به وجود بیاوریم.

وی با اشاره به اینکه توانایی اداره کشور را دارد ولی حرف آخر را مردم می‌زنند، درخصوص رد صلاحیتش هم گفت: من دلیلی بر رد صلاحیتم نمی‌بینم چرا که در گذشته در چارچوب همه ارزش‌ها کار کردم و قانونمدار هستم.

عارف با تاکید بر اینکه نگاه جناحی و باندی در دولتم نخواهم داشت بلکه راهکار من شایسته‌سالاری است، درخصوص اجماع اصلاح‌طلبان اظهار داشت: اجماعی بین بنده، شریعتمداری، جهانگیری و مهرعلیزاده در حال شکل‌گیری است.

وی در پاسخ به سوالی درباره رنگ انتخاباتی اش گفت: رنگ انتخاباتی ام سفید و رقیب اصلی من عدم حضور مردم است.

زاکانی مقدمات ثبت نام خود را در یازدهمین دوره انتخابات انجام داد

علیرضا زاکانی باحضور در حرم امام خمینی(ره) با آرمان‌های امام و شهدا تجدیدمیثاق کرد.

وی قرار است پس از حضور در حرم مطهر امام خمینی(ره) و تجدید میثاق با آرمان‌های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و همچنین زیارت قبور شهدا، پیش از ظهر امروز به وزارت کشور برود و داوطلب انتخابات ریاست‌جمهوری یازدهم می‌شود.

جلیلی ثبت نام کند با او ائتلاف می‌کنم/ جلیلی گفت آمدنش معلوم نیست

علیرضا زاکانی دبیر کل جمیعت راهپویان انقلاب اسلامی در بدو ورود به ستاد انتخابات وزارت کشور درجمع خبرنگاران گفت: هنوز رنگ انتخاباتی‌ام را انتخاب نکردم اما مرامنامه‌ام این هفته منتشر می‌شود که شامل اصول و راهبردهایی است.

زاکانی با بیان اینکه به نفع هیچ کس کنار نمی‌روم گفت:اگر آقای جلیلی در انتخابات ثبت نام کند، با او  ائتلاف می‌کنم ولی در جلسه‌ای که با او داشتم، گفت که آمدنش هنوز مشخص نیست.

وی همچنین درخصوص آرایش صحنه انتخابات گفت:هنوز کاندیداها به صورت کامل ثبت نام نکرده‌اند و نمی‌توان اظهار نظر کرد.

حدادعادل در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم ثبت نام کرد    ۱۰:۲۰

غلامعلی حدادعادل، اولین عضو ائتلاف برای پیشرفت با حضور در وزارت کشور نام خود را در جمع کاندیداهای یازدهیمن دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت کرد.

حسین نجابت و حسین مظفر دو همراه غلامعلی حداد عادل بودند.

حداد عادل متولد ۱۳۲۴ از تهران دارای مدرک تحصیلی فوق لیسانس فیزیک، دکترای فلسفه و عضو هیئت علمی گروه فلسفه در دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران است.

این کاندیدای ائتلاف برای پیشرفت، رییس سابق مجلس شورای اسلامی ایران و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام جمهوری اسلامی است. وی همچنین اولین رئیس غیر روحانی مجلس شورای اسلامی بود. وی چهره ماندگار سال ‏۱۳۸۷‏ در رشته فلسفه‌است. حدادعادل به عنوان نفر اول در حوزه انتخابیه تهران در ۱۲ اسفند ۱۳۹۰ به مجلس نهم نیز راه یافت.

حداد عادل که به همراه علی اکبر ولایتی و محمدباقر قالیباف عضو ائتلاف برای پیشرفت است به عنوان اولین کاندیدای این ائتلاف برای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

علت حمایت‌هایم از قالیباف بی‌انصافی‌های روا شده در حق اوست

غلامعلی حدادعادل عضو ائتلاف پیشرفت پیش از ثبت‌نام در یازدهمین انتخابات ریاست‌جمهوری در جمع خبرنگاران گفت: همه‌ عوامل موثر در انتخاب گزینه‌ نهایی ائتلاف پیشرفت را به کار می‌گیریم؛ نظرسنجی یکی از عوامل است.

وی در پاسخ به اینکه شما از قالیباف حمایت کردید، آیا گزینه نهایی ائتلاف آقای قالیباف است، گفت: اظهارنظرم و حمایتم از قالیباف به معنای این نبود که گزینه نهایی ائتلاف است بلکه اگر علیه هر کس دیگری بی‌انصافی می‌شد از او حمایت می‌کردم کما اینکه اگر علیه ولایتی هم صحبت کنند،من از ولایتی دفاع می‌کنم.

حداد عادل در پاسخ به این سوال که چرا اعضای ائتلاف به همراه یکدیگر ثبت نام نمی کنند، گفت: ائتلاف ما به معنای این نیست که هر ۳ نفر با هم ثبت نام کنند بلکه اصول دیگری دارد.

زاکانی در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم ثبت نام کرد     ۱۱:۳۰

علیرضا زاکانی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر دقایقی پیش با حضور در ستاد انتخابات کشور در یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد.

وی ساعت ۷ صبح در حرم مطهر امام خمینی(ره) حاضر شد و ضمن تجدید میثاق با آرمان‌های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و همچنین زیارت قبور شهدا، به سمت وزارت کشور راهی شد.

بازدید مدیرکل امور اجرایی شورای نگهبان از ستاد انتخابات کشور
علیرضا نیلچی مدیرکل امور اجرایی شورای نگهبان صبح امروز از ستاد انتخابات کشور بازدید کرد.

 

وی در این بازدید از نزدیک در جریان فرآیند مراحل ثبت نام و فعالیت‌های ستاد انتخابات کشور قرار گرفت.

اعلمی یکبار دیگر شانسش را برای عبور از فیلتر شورای نگهبان را امتحان کرد

اکبر اعلمی برای ثبت نام در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری وارد ستاد انتخابات وزارت کشور شد.

اعلمی در انتخابات مجلس هشتم و انتخابات ریاست جمهوری هم رد صلاحیت شد و جالب است که یک بار دیگر با حضور در این عرصه قصد دارد شانسش را برای عبور از فیلتر شورای نگهبان امتحان کند.

البته روز ۴ اردیبهشت ماه بود که اکبر اعلمی با حضور در مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به اینکه در انتخابات پیش رو کاندیدهای اصلاح طلب واقعی حضور ندارد و به نظر می‌رسدکه بعضی از جریانات طبق معمول می‌خواهند برخی افراد را به عنوان اصلاح طلب معرفی کنند، بنده به این نتیجه رسیدم که به عنوان یک شخصیت اصلاح طلب وارد میدان رقابت‌ها شوم.

وی افزود: شعاری که انتخاب کرده ام «احیای منشور نوفل لوشاتو» است که ان شاءالله برای توضیح این شعار بیانیه‌ای صادر خواهم کرد.

علی احمدی هم ثبت نام کرد

علیرضا علی‌احمدی وزیر سابق آموزش و پرورش احمدی نژاد به عنوان سومین وزیر دولت نهم هم در انتخابات ثبت‌نام کرد.

علی‌احمدی در حالی در چهارمین روز ثبت‌نام‌ از داوطلبین انتخابات یازدهم به وزارت کشور مراجعه کرد که طی ۳ روز گذشته صادق واعظ‌زاده، کامران باقری لنکرانی، حجت‌الاسلام حسن روحانی، محمد سعیدی‌کیا، مصطفی کواکبیان، حسن سبحانی، سیدمحمد غرضی، حجت‌الاسلام علی فلاحیان، حجت‌الاسلام سید محمدباقر خرازی، روح‌الله احمدزاده کرمانی و  شهرام علمداری، ثبت‌نام خود در انتخابات یازدهم را قطعی کرده بودند. امروز و در روز چهارم، پیش از او، محمدرضا عارف، غلامعلی حدادعادل و علیرضا زاکانی با ورود به ستاد انتخابات، در انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کردند.

کاندیداتوری من هیچ ربطی به احمدی‌نژاد ندارد/ مستقل آمده‌ام

علیرضا علی احمدی در کنفرانس خبری که پس از ثبت نام در یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری در ساختمان وزارت کشور برگزار شد گفت: ‫هدف بنده از اعلام نامزدی در این انتخابات این است که از توانمندی هایی که در حوزه های علمی و اسلامی دارم برای طراحی الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت و تحقق آرمانهای ملت ایران استفاده کنم و با عزم جزم و با تجربه اجرایی قوی که در دستگاه های مختلف و از جمله در وزارت آموزش و پرورش ، صنعت نفت و همچنین دانشگاه پیام نور به دست آوردم،  بتوانم پاسخگوی نیازهای دهه عدالت و پیشرفت باشم‬.

‫وی با اشاره به شعار دولت احتمالی خود گفت: شعار دولت ما پیشرفت در تراز ملت ایران است و امیدوارم بتوانم دینم را به جامعه ادا کنم‬

‫علی احمدی با اشاره به  ویژگی های مثبت دولت احمدی نژاد اظهار داشت: بنده ویژگی های مثبت دولت نهم و دهم را قبول دارم و از حاشیه هایی که وجود دارد پرهیز می کنم و هزینه برای کشور درست نمی کنم‬.

‫این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: کاندیداتوری بنده هم هیچ ربطی به تصمیمات آقای احمدی نژاد ندارد و نخواهد داشت و هیچگاه ‬نگفتم از خط مشی احمدی نژاد پیروی می کنم.

‫وی با بیان اینکه خود را در تقسیم بندی های موجود اصولگرا می دانم نه اصلاح طلب اظهار داشت: ‫ولی در مرام کاری بنده تمام افرادی که بتوانند بر اساس شایسته سالاری پاسخگوی نیازهای جامعه باشند،جای دارند و می توانند در دولت من‬ حضور داشته باشند.

‫علی احمدی رنگ دولت خود را  رنگ همدلی و اعتماد زیر پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: ‫بنا ندارم به نفع کسی صحنه را ترک کنم‬ و ‫به عنوان یک شخصیت علمی، سیاسی به صورت مستقل در انتخابات شرکت کرده ام‬

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه در عرصه های اقتصادی، برنامه های کوتاه مدت و بلندمدت راهبردی تدوین کرده ام‬ تصریح کرد: ‫ما به دنبال اشتغال آفرینی و تولید ملی براساس دانش های نوین هستیم‬ و تولید مشاغل خدماتی در رسته های مختلف و تعاملات اقتصادی با کشورهای منطقه ای و اسلامی را در دستور کار داریم‬.

‫ وی اضافه کرد: ما برای تجاری سازی دستاوردهای دانش بنیان و توسعه پارکهای علم و فناوری تلاش خواهیم کرد.‬

وزیر آموزش و پرورش دولت نهم در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران ‫مبنی بر اینکه  اگر مشایی ثبت نام کند باز هم شما در صحنه می مانید؟‬ گفت: ‫بنده کاملا مستقل در صحنه حضور پیدا کردم،آخر چه رابطه ای بین من و مشایی وجود دارد‬؟

‫وی با تشریح بخشی از سوابق خود در حوزه های اجرایی اظهار داشت: ‫بنده همانند سایر نامزدهای تسلیم قانون خواهم بود.

مهلت ثبت نام تمدید نخواهد شد/ تقاضای نجار از داوطلبان

مصطفی محمد نجار وزیر کشور دقایقی پیش با حضور در ستاد انتخابات کشور از روند ثبت نام داوطلبان بازدید کرد و از نزدیک در جریان فعالیت های ثبت نام کنندگان از داوطلبان قرار گرفت.

وی در حاشیه این بازدید گفت که تا کنون از ۳۳۶ داوطلب کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام شده،که از این تعداد ۸ نفر زن بوده اند.

وزیر کشور تاکید کرد: از داوطلبان خواهش میکنم ثبت نام را به فردا موکول نکنند.

محمدنجار با بیان اینکه همکاران ما با آغوش باز از نامزدها پذیرایی کرده اند، گفت: مراحل ثبت نام در حداقل زمان ممکن انجام شده است.

وی با ابراز تشکر از کاندیداهای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری،که با مسئولان وزارت کشور همکاری کردند، تصریح کرد: مراحل ثبت نام به صورت هماهنگ توسط همکاران ما انجام شد.

وی خاطرنشان کرد که زمان ثبت نام تمدید نخواهد شد و فقط داوطلبان تا فردا برای ثبت نام وقت دارند.

محسن رضایی ثبت نام کرد

محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، برای ثبت‌نام انتخابات ریاست‌جمهوری وارد ساختمان وزارت کشور شد.

رضایی پس از اقامه نماز عبادی-سیاسی جمعه و راهپیمایی اعتراضی در محکومیت اهانت به صحابه پیامبر، با پای پیاده به وزارت کشور آمد؛ امیدوار رضایی(برادر)، همسر و فرزندان رضایی و نیز عبدالحسین روح‌الامینی و همسرش نیز از همراهان وی هستند.

رضایی یکی از نامزدهای دوره دهم ریاست جمهوری ایران نیز بود. وی در بین نامزدهای رسمی انتخابات، آخرین فردی بود که به صحنه وارد شد. رضائی با ایده «دولت ائتلافی» و بصورت مستقل وارد انتخابات شد. وی نفر سوم از بین کاندیداهای چهارگانه شد.

هواداران محسن رضایی با پرچم های نارجی رنگ او را برای ثبت نام در یازدهمین دوره انتخابات همراهی کردند.

محسن رضایی درباره کارناوال همراهش تا محل وزارت کشور گفت: این عده از نماز جمعه همراه من بودند و وقتی شعار “رضایی حمایتت می کنیم” سر دادند گفتم این شعار را ندهند.

دبیر ستاد انتخابات: راه اندازی کارناوال غیر قانونی است

سید صولت مرتضوی دبیر ستاد انتخابات کشور در نشست خبری با خبرنگاران با اشاره به زمان قانونی تبلیغات گفت: هرگونه راه اندازی کارناوال خلاف قانون است و هر گونه اقدامی در این راستا مغایر وظایف قانونی کاندیداها است.

وی ادامه داد: توصیه ما به کاندیداها این است که چهارچوب ها را رعایت کنند و البته ناظران شواری نگهبان نیز این گونه موضوعات را زیر نظر دارند.

بنابر این گزارش، هم اکنون طرفداران محسن رضایی که تعداد آنها به ۳۰۰ نفر می رسد در مقابل وزارت کشور تجمع کرده اند و رضایی نیز در حال تکمیل مراحل ثبت نام خود است.

پایان چهارمین روز ثبت نام داوطلبان/ ثبت نام ۳۶۶ نفر برای انتخابات ریاست جمهوری
حسنعلی نوری مدیرکل انتخابات وزارت کشور در پایان چهارمین روز ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به آمار ثبت نام کنندگان گفت: امروز ۱۲۳ نفر در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۷ نفر خانم هستند.

وی ادامه داد: در مجموع تا کنون ۳۶۶ نفر به عنوان داوطلب شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرده اند که از این تعداد در مجموع ۱۲ نفر از بانوان هستند.

Share