واکنش مطهری به اظهارات اخیر سخنگوی شورای نگهبان

عضو کمیسیون فرهنگی در مجلس شورای اسلامی نسبت به اظهارات اخیر شورای نگهبان درباره‌ی مصوبه مجلس در خصوص ممنوعیت اشتغال به بیش از یک شغل واکنش نشان داد.

به گزارش دیار میرزا خبرگزاری خانه ملت، علی مطهری در نشست علنی امروز (چهارشنبه ۴ بهمن) مجلس شورای اسلامی در تذکر آیین‌نامه‌ای با بیان اینکه مجلس و هیات رئیسه باید وظایف خود را برای حفظ شأن مجلس انجام دهند، گفت: گویا کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان درخصوص قانون ممنوعیت اشتغال بیش از یک شغل سخنی را بیان کردند که از هیات رئیسه می‌خواهم از شأن مجلس دفاع کند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس نهم با استناد به بند ۱۱ ماده ۲۴ آیین‌نامه داخلی مجلس افزود: یکی از وظایف و اختیارات هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی حفظ شأن مجلس و دفاع از حقوق و جایگاه نمایندگان است.

وی ادامه داد: سخنگوی شورای نگهبان در اظهارنظری درخصوص ممنوعیت اشتغال به بیش از یک شغل، تصویب این قانون در مجلس را از سوی نمایندگان براساس احساسات تلقی کرد و گفته است نمایندگان بعضاً فراموش کرده‌اند که باید براساس عقل و اصول و قواعد شناخته شده حقوقی قانون وضع کنند و نه احساسات و نگرش شخصی‌شان.

این نماینده مردم در مجلس نهم با تاکید بر اینکه گویا کدخدایی خود براساس احساسات اظهارنظر کرده است، تصریح کرد: شاید چون این مصوبه شامل حال اعضای حقوقدان شورای نگهبان هم می‌شده، ایشان برآشفته شده‌اند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس نهم ادامه داد:‌ سخنگوی شورای نگهبان باید به یاد داشته باشد که با رای همین مجلس عضو شورای نگهبان شده است./

Share