شهرستان سیمرغ در استان مازندران ایجاد شد

 دیار میرزا     دولت با توجه به بافت جغرافیایی منطقه و با هدف توزیع بهینه و عادلانه خدمات، با ایجاد شهرستان سیمرغ در استان مازندران موافقت کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت ، هیئت وزیران بنا به پیشنهاد وزارت کشور و به استناد ماده(۱۳) قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری- مصوب ۱۳۶۲- تصویب کرد ؛ […]

 دیار میرزا     دولت با توجه به بافت جغرافیایی منطقه و با هدف توزیع بهینه و عادلانه خدمات، با ایجاد شهرستان سیمرغ در استان مازندران موافقت کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت ، هیئت وزیران بنا به پیشنهاد وزارت کشور و به استناد ماده(۱۳) قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری- مصوب ۱۳۶۲- تصویب کرد ؛ شهرستان سیمرغ به مرکزیت شهر کیاکلا از ترکیب بخش مرکزی به مرکزیت شهر کیاکلا و بخش تالارپی ایجاد می شود.
بر این اساس، دهستان طور به مرکزیت روستای خراط کلا با ترکیب روستاهای کارتیج کلا ،رضوان کلا ،خراط کلا، اخته چی ،گوشتی کلا ،زیار کلا ،شیر خوار،لاله زارکتی و صلح دار کلا در تابعیت بخش کیاکلا ایجاد می شود.
طبق این مصوبه ، بخش تالارپی به مرکزیت روستای سنگتاب از ترکیب دهستانهای تالارپی و طور در تابعیت شهرستان قائم شهر ایجاد می شود.
همچنین، روستاها و مزارع تنبلا ، پهناجی ، جمال کلا ،برج خیل ، پایین دسته رکنکلا ،دینه سررکن کلا در تابعیت بخش کیاکلا شهرستان قائم شهر ایجاد می شود.

ایجاد شهر زازران در استان اصفهان

وزیران عضو کمیسیون سیاسی و دفاعی بنا به پیشنهاد وزارت کشور ،با تبدیل روستای زازران به شهر زازران موافقت کردند.
براین اساس ،روستای زازران مرکز دهستان زازران بخش قهدریجان شهرستان فلاریجان به شهرتبدیل و به عنوان شهر زازران شناخته می شود.
بر همین اساس ، مرکزیت دهستان گلستان از توابع شهرستان فلاورجان از روستای شرودان به روستای قلعه امیر تغییر یافت.
همچنین روستاهای شرودان ،کروج ،دارافشان،خیرآباد ،دشتلو ،بندرات ،گارماسه از دهستان گلستان بخش مرکزی شهرستان فلاورجان منتزع و به دهستان اشترجان بخش مرکزی همان شهرستان ملحق شدند.
بر این اساس، روستاهای هویه ، رباخون ، دشتچی ، میان رشید ، جوجیل وکافشان از دهستان زازران بخش مرکزی شهرستان فلاورجان منتزع و به دهستان ابریشم بخش مرکزی همان شهرستان ملحق شدند.
طبق این مصوبه ،بخش قهدریجان به مرکزیت شهر قهدریجان مشتمل بردهستان های گلستان و زازران به مرکزیت روستای زازران ایجاد می شود .
این مصوبه از سوی محمدرضا رحیمی؛ معاون اول رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شده است.

منبع : پایگاه اطلاع رسانی دولت

Share