کاهش ۹ درصدی تلفات حوادث رانندگی در کشور

جانشین فرماندهی نیروی انتظامی از کاهش ۹ درصدی تلفات ناشی از حوادث راهنمایی و رانندگی از ابتدای سال جاری تاکنون در کشور خبر داد.

به گزارش دیار میرزا به نقل ازفارس ، سردار احمدرضا رادان پیش از ظهر امروز در حاشیه همایش کلانتری و پاسگاه‌های انتظامی گیلان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تعداد خودروها در سال ۹۰ افزایش بسیاری داشته و این امر میل به سفر در کشور را افزایش داده است

وی با بیان اینکه خسارت‌های ناشی از حوادث راهنمایی و رانندگی در کشور قابل قبول نیست، افزود: سال گذشته شاهد کاهش ۳ هزار نفری تلفات ناشی از حوادث راهنمایی و رانندگی در کشور بودیم.

رادان از کاهش ۹ درصدی تلفات ناشی از حوادث راهنمایی و رانندگی از ابتدای سال جاری تاکنون در کشور خبر داد و تصریح کرد: نیروی انتظامی تلاش می‌کند رقم مذکور را تا پایان سال حفظ کند.

جانشین فرماندهی نیروی انتظامی نقش مردم در همراهی با پلیس را بسیار تعیین کننده دانست و خاطرنشان کرد: دستگاه‌های مسئول نقش خود را نسبت به گذشته پویاتر انجام دادند.

وی بر تولید خودروهای استاندارد توسط خودروسازان تاکید کرد و گفت: مردم از خودروهای استاندارد شده بهتری استفاده می‌کنند.

رادان با اشاره به نصب ترمز ضد قفل در تمام خودروهای تولید داخل کشور، اضافه کرد: خودروسازان مکلف هستند استانداردها را در تولید خودرو رعایت کنند.

جانشین فرماندهی نیروی انتظامی تصویب مقررات راهنمایی و رانندگی در مجلس شورای اسلامی را در کاهش تلفات جاده‌ای اثرگذار خواند و اضافه کرد: تجهیز جاده‌ها به سیستم دوربین‌های جاده‌ای در کشور دنبال می‌شود.

وی مسیر تهران – مشهد، اصفهان – شیراز، قم – اصفهان، قم – تهران، چالوس و فیروزکوه را دارای سیستم دوربین‌های جاده‌ای عنوان کرد و افزود: امسال مسیر استان خراسان به اردبیل زیر‌پوشش سیستم دوربین جاده‌ای قرار می‌گیرد و این امر در کاهش تخلفات راهنمایی و رانندگی تاثیرگذار است.

*توقف قاچاق کالا در بعضی از مناطق مرزی احساس می‌شود

رادان در ادامه با اشاره به موضوع مقابله با قاچاق کالا توسط نیروی انتظامی، اظهار کرد: موضوع مبارزه با قاچاق کالا در دستور کار نیروی انتظامی است و این امر به صورت ویژه دنبال می‌شود.

جانشین فرماندهی نیروی انتظامی به توجه دولت به قاچاق کالا در بحث هدفمندی یارانه‌ها اشاره کرد و یادآور شد: انسداد مرزها یکی از اهداف برخورد با قاچاق کالا است.

وی با بیان اینکه هزینه انسداد مرزها درآمد محسوب می‌شود، تصریح کرد: نیروی انتظامی پوشش بیشتری نسبت به مرزهای شمال غرب، جنوب شرق و مرزهای دریایی در شمال و جنوب کشور می‌دهد.

رادان برخورد پلیس را سبب افزایش کشفیات قاچاق کالا اعلام کرد و افزود: توقف قاچاق کالا در بعضی از مناطق مرزی احساس می‌شود.

جانشین فرماندهی نیروی انتظامی همچنین با اشاره به بحث انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا در سال آینده، تصریح کرد: ورود به موضوع انتخابات هنوز زود است اما نیروی انتظامی تکالیف خود را در این‌باره انجام می‌دهد.

Share